דרמה גדולה. כך הסתיימה עונת הבכורה של "נינג'ה ישראל" כשיובל שמלא, שהשיג את התוצאה הטובה ביותר בפרק הגמר ששודר הערב (שבת) בקשת 12 הוכתר כמנצח הגדול של העונה. שמלא, בן 19 מירושלים, אלוף הארץ בטיפוס, ניצח לאחר שחברו הטוב ויריבו הגדול, אלכס חזנוב, מחזיק גביע העולם בטיפוס, נפל למי הבריכה במכשול הלוחות הצפים, בשלב השלישי של הגמר. למקום השלישי הגיע מתחרה מוביל נוסף, יפתח קושניר.

שמלא הוא אמנם הזוכה הגדול של עונת הבכורה, אך לא הצליח להשיג גם את תואר "הנינג'ה הישראלי הראשון", לאחר שלא הספיק ללחוץ על הבאזר על פסגת מכשול "הר מידוריאמה". היו לו 30 שניות בלבד כדי לטפס לפסגה בגובה 23 מטרים, אך חסרו לו שתי שניות בלבד כדי להפוך לנינג'ה ה-11 בעולם ולזכות בפרס של רבע מיליון שקלים. הזוכה יעזוב את המסלול ברכב כביש שטח כפרס, אבל יכול לשוב ולהתחרות על תואר הנינג'ה בעונה הבאה של התוכנית.

"זה היה מטורף", סיפר שמלא בראיון ראשון לנעם טפר. "שיחררתי שם צרחה, אני עדיין לא מאמין. אני הנינג'ה שלכם אבל עדיין לא ה-11 בעולם ואני מקווה לחזור בעונה הבאה כדי להשיג גם את זה".

ההופעה של שמלא סוגרת עונה גדולה שלו ב"נינג'ה ישראל". בשלב המוקדמות הוא לחץ על הבאזר תוך 2 דקות ו-2 שניות. גם את מסלול חצי הגמר הוא הצליח לסיים תוך ארבע דקות ו-2 שניות. בגמר הוא היה המתחרה היחיד שסיים את כל המכשולים, מה שסידר לו את המקום הראשון והכתיר אותו כאמור לזוכה הגדול של העונה.

"נינג'ה ישראל" משודרת בקשת, ערוץ 12