מאז שנפתח שלב חצאי הגמר של "נינג'ה ישראל" חיכו כולם לרגע בו אלכס חזנוב ויובל שמלא יעלו על המסלול, ובשבת הקרובה (21:15 בערוץ 12) זה סוף-סוף יקרה. חזנוב, אלוף העולם בטיפוס, נגד שמלא, אלוף הארץ.

רגע לפני שתוכלו לצפות בקרב המסקרן ביניהם על המסך, הכנסנו אותם ל"זירה" משותפת, קבוצת וואטסאפ בה דיברו בכנות על התגובות והעניין סביבם מאז עליית התוכנית, וגם על החברות האמיצה ביניהם, שהתפתחה בין התחרויות והאימונים.

>>עקבו אחרי עמוד הפייסבוק הרשמי של "נינג'ה ישראל" 2018

"חיכינו כבר כמה חודשים לרגע הזה", פתח שמלא וסיפר על ההתרגשות לקראת השידור. "כולם שואלים אותנו כל היום מתי אנחנו וסוף סוף זה קורה". חזנוב נשמע דרוך לא פחות וסיפר: "מאז שלב המוקדמות לא יכולנו לחכות כבר לסיבוב נוסף, במיוחד אחרי שאני נפלתי למים. חוץ מזה שהתחרות מול יובל שהוא אחד החברים הכי טובים שלי, הופכת את זה לאפילו עוד יותר מיוחד". שמלא הגיב מיד לדברים האלה של חזנוב ושלח עקיצה: "גם זה מה שאני אומר בעצם, רק בלי הנפילה. סתם, שלא שוב פעם יוציאו אותי שוויצר".

מי הנינג'ה האמיתי?

למי שפספס את הפרקים הקודמים של הקרב בין שמלא וחזנוב בנינג'ה, הנה תקציר העלילה: עוד לפני שעלה למסלול הכריז שמלא שהוא הנינג'ה האמיתי ולא אלכס חזנוב, מה שהפך את כל האווירה ללוהטת. בפרק המוקדמות בו השתתפו השניים עלה שמלא ראשון על המסלול, סיים אותו ולחץ על הבאזר. חזנוב עלה אחריו ולמרות הציפיות הגבוהות שהיו מאלוף העולם הוא נפל למי הבריכה. זה קרה אמנם בשלב מתקדם של המסלול, שהספיק לו בשביל לתפוס את המקום בחצי הגמר, אבל בשיחות בין השניים זה עדיין עניין.

אנשים הבינו שאתם חברים או לקחו ממש ברצינות את הקרב על המסלול?
חזנוב: "אני מרגיש שכבר בפרק עצמו ראו שאנחנו חברים. יובל היה לצידי בזמן המסלול, וראו שהוא מאוד התבאס כשנפלתי".

שמלא: "אני אישית אוהב את זה שהתוכנית מחזקת את התחרות בינינו, זה לא פוגע בחברות. תמיד כיף להתחרות מול אלכס ראש בראש, כי אתה יודע שחייב לתת 200 אחוז מעצמך".

שמלא בהלם מהנפילה של חזנוב (צילום: מתוך "נינג'ה ישראל", קשת 12)
חזנוב: "ראו ששמלא התבאס כשנפלתי" | צילום: מתוך "נינג'ה ישראל", קשת 12

הטיפוס - ענף ספורט שלא זוכה בדרך כלל לחשיפה גדולה - קיבל חשיפה שכזו מאז עלתה התוכנית, כשהמתחרים שמגיעים מהענף היו הבולטים ביותר בשלב המוקדמות ובחצאי הגמר. חזנוב ושמלא, שנייים שצפויים להתחרות גם על הזכות לייצג את ישראל בתחום הטיפוס באולימפיאדת טוקיו 2020, הפכו אם ירצו או לא, לנציגים הבולטים ביותר של "קהילת המטפסים" כמו שנהוג לכנות אותה. כמתחרים מקצועיים, הם רגילים לחיות על מזוודות ולהמריא בכל כמה שבועות לתחרויות בסבב העולמי, ומעלים גם תמונות משותפות מהנסיעות לעמודי האינסטגרם שלהם.

View this post on Instagram

���� ��️ #tb @yuval_shemla

A post shared by Alex Khazanov // אלכס חזנוב (@alexkhazanov) on

הפתעה בשדה התעופה

בדרך לאחת הנסיעות, חזנוב מספר על תגובה מפתיעה במיוחד שקיבל. "הגענו לבידוק הבטחוני בשדה התעופה ואפילו לא שאלו אותנו מה השמות שלנו, רק לאיזו תחרות אנחנו טסים. כשרואים אותנו ביחד אז ישר מזהים ומקשרים להופעה בתוכנית, לא משנה באיזה מקום".

"אולי משכנו הרבה תשומת לב מהקהל בבית בגלל שהתחרותיות בינינו מאוד בולטת", מסביר שמלא את העניין שמעוררים השניים, "אבל יש עוד הרבה מתחרים רציניים מאוד. אנחנו אלה שהכי מזוהים עם התוכנית? אני ממש לא בטוח".

הבאזז סביבכם מאז שהתוכנית עלתה זה משהו שציפיתם לו?
שמלא: "ידעתי שהתוכנית הולכת להיות מאוד פופולארית אבל זה לא מה שעניין אותי. באתי לתחרות ספורטיבית כמו שאני רגיל והדבר היחיד שהיה לי בראש זה לעשות את הכי טוב שאני יכול, לא המצלמות, הקהל, או אסי ורותם. אני חושב שזה ככה גם מבחינת שאר המטפסים".

אתם מרגישים שיש מכם ציפיות גבוהות יותר בחצי הגמר?
חזנוב: "אני דווקא חושב שאחרי שנפלתי למים בשלב המוקדמות יש ממני פחות ציפיות, אבל עדיין מצפה מעצמי להרבה, ומאמין שאני מספיק טוב בשביל לעשות את זה ולעלות לגמר. זה הכי חשוב לי".

שמלא: "כמובן שיש יותר ציפיות, בעיקר מעצמי. לדעתי החצי גמר הרבה יותר קשה מהמוקדמות, גם בגלל המכשולים החדשים וגם בגלל כמות האנשים המטורפים שעלו. להיות בגמר זה חלום ואני מאוד מקווה שאצליח להגיע לשם".

לסיום, ספרו לנו משהו שרק אתם יודעים אחד על השני.
חזנוב: "לשמלא יש קרם מיוחד לתלתלים שלו שהוא לא זז בלעדיו. ולא נכנס לאף מקום בלי שהוא לוקח שניה לסדר את הפריזורה". 
שמלא: "גרנו יחד וחזנוב לא בנאדם נקי במיוחד. עזוב נקי, לא רק שהוא מלכלך, הוא גם דורך חופשי על האוכל שהוא מפיל וממלא איתו את כל הבית. אני יכול ממש לדמיין את הרעש שלו דורך על מוזלי".

>>עקבו אחרי עמוד הפייסבוק הרשמי של "נינג'ה ישראל" 2018

>>לוח שידורים ערוץ 12 

"נינג'ה ישראל": חצאי הגמר. שבת, 21:15 בקשת, ערוץ 12