מאז שידור פרק חצי הגמר בו כיכב בשבת האחרונה, מתן בלו לא נח כמעט לשניה. זה לא רק התגובות הרבות בהן הוא הוצף מאז ההופעה על המסך, אלא גם עבודה מסביב לשעון על הקמה של סניף חדש לעסק שלו, מתחם אימונים בשיטת "ג'ימנספיט", בשותפות עם מתחרה נינג'ה אחר – אדם ברוטמן. "זו אחת התקופות הכי מטורפות בחיים שלי", הוא סיפר השבוע בין פגישות עם שיפוצניקים ללו"ז האימונים הקשוח שלו. "לא שאני מתלונן כמובן, הכל זה עשייה ודברים טובים".

החשיפה לא זרה למתן בלו. כשהיה בן 7 הוא הופיע במחזמר "ספר הג'ונגל", משם המשיך לתפקיד הילד מרקו במחזמר "הלב", הופעות שהפכו אותו לכוכב ילדים שמקבל הביתה מכתבי הערצה. "בספר הג'ונגל שיחקתי תפקידים של חיות, ואז במיונים ל'הלב' רצו שאשאר על תקן האקרובט ואהיה הקוף של מרקו, אבל אבא שלי אמר חלאס עם החיות ובסופו של דבר, קיבלתי את התפקיד הראשי. זה היה מטורף, הייתי מקבל המון מכתבי מעריצות".

לא סתם מתן הזכיר את אבא שלו, יהודה, מאמן התעמלות נחשב וכנראה הדמות שהכי השפיעה עליו. "בתור ילד הייתי רואה אותו קם בשש בבוקר וקורא עיתון בשפגאט. אבא שלי הוא דמות משמעותית בעולם הספורט ועבורי הוא מושא הערצה ומודל לחיקוי. הוא התחיל מכלום והביא לארץ את כל הנושא של התעמלות לילדים. בלי יותר מדי תמיכה או משאבים הוא הגיע להישגים גדולים שזוכרים לו עד היום".

בתוכנית סיפרת שלא ידעת אם לקרוא לו אבא או המאמן, אז אתה פשוט קורא לו יהודה. תסביר
"זה התחיל בגיל 5 כשהיינו באימון, קראתי לו אבא ופתאום היה שקט וכל הילדים הסתכלו עליי, אז אמרתי זהו, אני לא קורא לו אבא יותר. היום זה עוד יושב איפשהו בראש, עם אנשים אני קורא לו יהודה ואבא זה רק כששנינו לבד".

כנער מתבגר שילב מתן בלו את העיסוק בספורט תחרותי – נבחרת ישראל בהתעמלות מכשירים – עם הצגות ילדים, דיבוב בתוכניות וסדרות טלוויזיה, ואפילו נסיונות להתקבל לעונה הרביעית של 'כוכב נולד'. "הייתי עושה הכל וזה קצת ערער אותי, הרגשתי שאני מתפזר". בגיל 17 הגיע האירוע ששינה את חייו וגם בו, היה לאבא שלו תפקיד מרכזי.

View this post on Instagram

A post shared by Matan Bello / GymnasFit & more (@_bybello_) on

"היה לי קשה לקחת את הרצינות מהאימון הביתה. חסרה לי התמיכה והחיבוק, הייתי מקבל מאמן בבית, היה לו קשה מאוד להפריד. עד שיום אחד הגענו לנקודה שאבא אמר לי מתן, אני מרים ידיים. אני מבין שאתה רוצה שאני אהיה רק אבא שלך. לא אתערב יותר, רק אביא לך מאמן שהוא אולי אפילו יותר טוב ממני".

ומה קרה משם?
"הוא הפקיד אותי בידיי מאמן נבחרת רוסיה בהתעמלות ואני יכול לומר שזה הבן אדם שהפך אותי מילד לגבר. נכנסתי לשנתיים של משטר אימונים הכי קשוח שיש, ופה אבא באמת היה שם בשבילי כדי לתמוך ולסייע. לדעתי כשהוא ראה אותי מדבר על הקשר בינינו בתוכנית זה עשה לו צביטה בלב, אבל שנינו מבינים שזה בא ממקום טוב. בסופו של דבר אתה מעיר לאנשים שאתה אוהב ושאיכפת לך מהם".

עמידת ידיים זה סקסי

אחרי שנים כמתעמל מקצועי החליט מתן לקחת את העניינים צעד אחד קדימה והחל לאמן בשיטת ה"ג'ימנספיט". למי שלא מכיר, בלו מגדיר אותה כ"חוכמה בתנועה", שמגיעה גם היא מההתעמלות. "מתעמל יכול להיות שחקן כדורסל או כדורגל, אבל שחקן לא יכול להיות מתעמל".

איך מגיעים להמציא שיטת אימון?
"אני חושב שדווקא תוכניות כמו הנינג'ה גרמו לי לזהות איזשהו צורך בקהל עוד לפני שהתוכנית הגיעה לארץ. אני גדלתי עם ההתעמלות וראיתי כמה זה עזר לי בחיים, הבנתי שזה הבסיס לכל ענפי הספורט החדשים וצריך להביא את הידע הזה לאנשים. גם כל טרנד הבריאות והאימונים האישיים מאוד עוזר".

אתה יכול לתת דוגמה?
"אם לפני חמש שנים הייתי מעלה תמונה שלי עושה עמידת ידיים אנשים היו אומרים 'אוקיי, סבבה'. היום אנשים פונים אליך ואומרים בוא תלמד אותי לעשות את זה גם. זה נהיה סקסי, נכנס לאופנה".

View this post on Instagram

A post shared by Matan Bello / GymnasFit & more (@_bybello_) on

אחד המאמנים שעובדים יחד עם מתן בשיטת הג'ימנספיט הוא אדם ברוטמן, בעצמו אחד המתמודדים הבולטים שעלו לגמר נינג'ה ישראל. "אנחנו לוקחים את זה שונה", מספר מתן איך נראית התחרות בין השניים מאחורי הקלעים. "אדם עושה מה שנקרא 'טראש-טוק', ממש כמו בקרבות MMA. אני מרים ומפרגן לאחרים, אבל ברור לי שאני חייב לקרוע אותם. כל החיים התחריתי מול החברים הכי טובים שלי. הגענו לתוכנית כשאני הבוס של אדם ועכשיו אנחנו כבר פותחים מקום ביחד, חברים טובים מאוד. הרמנו אחד את השני בחצי הגמר והיה חשוב לנו מאוד ששנינו נעבור יחד. כל אחד יודע שאסור לו ליפול לפני השני".

>>עקבו אחרי עמוד הפייסבוק הרשמי של "נינג'ה ישראל" 2018

בפרק בו הופיע מתן בחצי הגמר הם צפו יחד בבר תל אביבי עם משפחה וחברים, בהם גם רותם ישראל פרשנית הנינג'ה, חברת ילדות של מתן. "מה שמצחיק הוא שכששמעתי שתוכנית הנינג'ה מגיעה לארץ פניתי להפקה והצעתי להיות פרשן מקצועי. אמרו לי בוא קודם תנסה להתחרות, הלכתי על זה ורגע לפני הצילומים גיליתי שרותם הולכת להיות פרשנית יחד עם ניב רסקין. זה היה קטע גדול, בשנים האחרונות כל אחד מאיתנו היה עסוק והיינו בעיקר מגיבים אחד לשני על פוסטים ומדברים מדי פעם, אבל התוכנית החזירה אותנו להיות בקשר ממש טוב, מדברים, נפגשים. היא הייתה ממש חברה טובה שלי, לא הייתי אחד שיש לו הרבה ידידות אבל החיבור עם רותם מיוחד גם בגלל ששנינו מגיעים מעולם הספורט".

View this post on Instagram

A post shared by Matan Bello / GymnasFit & more (@_bybello_) on

מתן נמצא כבר שנתיים בזוגיות עם ניצן, בעצמה ספורטאית מקצועית בענף האקרובטיקה, שגם מאמנת בסטודיו שלו. "היא מאוד תומכת בי ומפרגנת לי על הנינג'ה, פשוט פחות אוהבת את כל החשיפה על המסך. אולי בזה אנחנו משלימים אחד את השניה בעצם. אם היא תתגבר על פחד הקהל שלה אולי היא עוד תגיע להתחרות בעונות הבאות, אני מאמין שיש לה מה שצריך כדי להגיע רחוק בנינג'ה".

הנינג'ה שגורם לאסי עזר להזיע

מתן עלה לשלב הגמר הגדול של התוכנית שיחל בקרוב, והוא אחד מהמתחרים שינסו לזכות בתואר הנינג'ה הראשון של ישראל. אחרי שלחץ על הבאזר בשלב המוקדמות ובחצי הגמר של התחרות, הציפיות ממנו בהתאם. "לראות את עצמך בפרק זה כמו לשמוע את הקול שלך בהקלטה", הוא סיפר על החוויה. "הופתעתי לראות את רמת הריכוז שבה הייתי, אפילו לא זכרתי על מה דיברתי עם אסי עזר ורותם סלע, הייתי ממש חדור מטרה. אחרי הלחיצה על הבאזר ההרגשה הייתה פשוט מדהימה".

>>לוח שידורים ערוץ 12 

בין המתאמנים של מתן בלו יש גם לא מעט שמות מפורסמים כמו אנה ארונוב, עוז זהבי, ענת הראל ולאחרונה גם מנחה נינג'ה ישראל, אסי עזר. "אסי אמר לי שאימונים נתפסים כמשהו מאוד סזיפי ואיתי הוא ממש נהנה. אנחנו לא עובדים סתם על חיטוב הגוף, אלא האימון כולל כל מיני משחקים עם כדורים, גומיות וטבעות שכתוצאה מזה הגוף מתחטב ומתעצב".

מתן בלו עם אסי ורותם (צילום: נינג'ה ישראל, קשת 12)
בלו עם אסי ורותם על המסלול | צילום: נינג'ה ישראל, קשת 12

איך המפורסמים הגיעו להתאמן אצלך?
"האמת שפעם חששתי להיתפס כשחצן אבל במשך השנים הבנתי שאם לא תראה את היכולות שלך, אתה תישאר בבית ולא משנה כמה אתה מוכשר. עוז זהבי ראה דברים שאני מעלה באינסטגרם וגם אנה ארונוב הגיעה אליי ככה. בהתחלה היא רצתה ללמוד עמידות ידיים ולחזק את כל השליטה בגוף. במשך הזמן היא הפכה לחברה טובה. כל השנים לא היו כסף או תהילה באימוני ג'ימנספיט אבל מבחינתי אני שגריר של זה. תמיד האמנתי בשיטת האימון הזו ועכשיו אני מתחיל לקצור את הפירות".

"נינג'ה ישראל": חצי הגמר האחרון. שבת 21:15 בקשת, ערוץ 12