שלב מוקדמות עמוס במאבקים ואתגרים בין הגשר השבור לבריכה, הקיר והבאזר הסתיים לו והשלב הבא שמחכה לנו ב"נינג'ה ישראל 2018" הוא חצי הגמר. לקראתו, בהפקת התוכנית העלו הילוך והכשירו מסלול חדש וקשוח במיוחד, שיחכה למתחרים שסיימו בהצלחה את שלב המוקדמות והשיגו את הכרטיס לצי הגמר.

מפיק התוכנית, גלעד מלכין, סיפר ל-mako על ההכנות שעשו הוא וצוותו לקראת השלב בו רמת הקושי על המסלול עולה. בהפקה הישראלית, הסבירו כי הכשרת מסלול חצי הגמר נמשכה כ-4 ימים מלאים.

>>עקבו אחרי עמוד הפייסבוק הרשמי של "נינג'ה ישראל" 2018

עשרות אנשים עבדו מסביב לשעון כדי להכין את המכשולים לקראת הדבר האמיתי. את ההפקה, ליוו לכל אורך הדרך נציגי הפקת הגרסה האמריקאית של הפורמט, ה-American Ninja Warrior שהגיעו במיוחד לשם כך לנמל חיפה.

אמריקה בישראל

כל מכשול הוקם, הורכב וכוון בהתאם להחיות הרשמיות של האמריקאים ובפיקוח נציגים שלהם. בהפקה הישראלית מספרים על חוברות מפורטות וקבצים מסודרים עם כל הדרישות, ההנחיות והמידות המחייבות, ליצירת חווית הצפייה המושלמת ואתגר כמה שיותר שוויוני למתחרים.

מתחרי נינג'ה ישראל שלא העפילו לחצי הגמר, זכו לטעום מהמסלול בכל זאת. זה קרה כשבהפקה היו זקוקים לטסטרים, חבר'ה שינסו את המסלול בפועל וכך שני הצדדים הרוויחו משיתוף הפעולה.

אסי ורותם בנינג'ה ישראל (צילום: מתוך "נינג'ה ישראל 2018", קשת 12)
משנה מקום משנה מזל? אסי ורותם בנינג'ה | צילום: מתוך "נינג'ה ישראל 2018", קשת 12

מה יהיה שונה בחצי הגמר? מלבד מכשולים חדשים, גם העמדה של מנחי התוכנית, אסי עזר ורותם סלע, תשנה מיקום. אם עד עכשיו המתינו אסי ורותם למתחרים בסוף המקצה, חצאי הגמר יוזנקו מהעמדה שלהם. גם העמדה של פרשני הנינג'ה, ניב רסקין ורותם ישראל, שמוקמה ממש על המסלול, תזוז, כשזווית הצילום תשתנה בהתאם למסלול חצי הגמר שמיקומו שונה מזה של שלב המוקדמות.

דברים שרואים משם

"בחיים לא היה משהו כזה בישראל, בסדר גודל כזה ועל שטח כזה ענק", הסביר מלכין. "עשרות אנשים עבדו 24 שעות כדי שהדבר הזה יקרה".

"זאת פעם ראשונה שמה שרואים בטלוויזיה מקטין את סט הצילומים. בדרך כלל כשמגיעים לאולפן טלוויזיה אומרים 'מה, זה כזה קטן?' כי מצלמת הרחף מגדילה הכל. בנינג'ה זה עובד הפוך. בשידור לא מבינים בכלל את הגודל, אתה מרגיש קטנצ'יק לעמוד ליד הדבר הגדול והעוצמתי הזה", סיכם המפיק.

אחרי שהצוותים, המנופים והמפיקים עשו את שלהם, הלחץ עכשיו עובר לכתפיים הרחבות של המתחרים, הנינג'ות עצמם. אחרי שהרשימו בשלב המוקדמות וסחפו את ישראל לתוך טירוף הנינג'ה, האם הם יצליחו ללחוץ על הבאזר גם בשלב חצי הגמר? התשובות בקרוב בקשת 12.

>>לוח שידורים ערוץ 12

"נינג'ה ישראל 2018": חצי הגמר. שבת בקשת, ערוץ 12