גם אלוף העולם בטיפוס התקשה לסיים את המסלול המטורף של אתגר הנינג'ה. אלכס חזנוב שזכה באליפות העולם לטיפוס רק לפני כמה שבועות מדורג כרגע במקום השלישי בטבלת המקצה הנוכחי של נינג'ה ישראל. המתחרים שיעלו הערב על המסלול, ינסו לתפוס את המקום בחצי הגמר על חשבונו של חזנוב. רגע לפני, הנה כמה מהמטפסים שכיכבו בתוכניות הנינג'ה בעולם, ואותם שווה לכם להכיר.

האמריקאית שמשגעת את הרשת
היא נחשבת לאחת המתחרות המובילות בהיסטוריה של אתגר הנינג'ה בארצות הברית והעפילה לא פחות מחמש פעמים לשלב הגמר האזורי, אך מעולם לא לחצה על הבאזר בשלב הזה. מייגן מרטין, שבילדותה טיפסה על עצים, הפכה במשך השנים למטפסת הרים מקצועית.

>>עקבו אחרי עמוד הפייסבוק הרשמי של "נינג'ה ישראל" 2018 

בגמר האזורי שנערך השבוע במיניאפוליס, הגיעה מייגן כדי לשבור את השיא שלה ולסיים את המסלול. לאורך כל הדרך זה נראה שהפעם היא עושה את זה, אך שניה אחת של חוסר ריכוז גרמה לה ליפול למים, במכשול שרק שתי נשים בהסיטוריה – קייסי קטנזרו וג'סי גראף – עברו אותו. למרות הנפילה, הקטע ההיסטרי שלה משגע את הרשת ותוך שעות צבר כבר מאות אלפי צפיות.


חזנוב לא לבד
המטפס המפורסם מכולם הוא ככל הנראה איזק קלדיירו, האמריקאי הראשון שהשלים "ניצחון טוטאלי" של אתגר הנינג'ה וזכה בפרס של מיליון הדולרים. לפני שהפך למיליונר העביר את חייו בין טיפוס הרים, עבודה כנהג אוטובוס ומגורים בוואן עם חברתו. אורח החיים הסגפני והשעות הרבות שהקדיש לטיפוס הכינו אותו כנראה להפוך לנינג'ה האמריקאי הראשון, אבל בשבוע האחרון נרשמה אכזבה בגזרתו. קלדיירו נפל למים במסלול הגמר האזורי במיניאפוליס ומעריצי הנינג'ה, שקיוו לראות אותו משחזר את הזכייה שלו בתחרות יצטרכו להמתין לעונה הבאה.

הג'וב האיטלקי
סטפנו גיסולפי מגיע ממשפחה של מטפסים ומתאמן יחד עם אחותו, שמחזקת גם היא קריירת טיפוס מרשימה. ב-2017 הוא הגיע להתחרות עם הנבחרת שלו בסוג של אליפות העולם לנינג'ות - "ארה"ב נגד העולם". בהופעה מרשימה הוא הציג לראווה את יכולות הטיפוס המטורפות שלו ושרף את המסלול כל הדרך, עד ללחיצה על הבאזר.

חברים זה לא קיר
אנדריאה הא, פיזיולוגית ומטפסת הרים מקצועית מוויילס, בחרה להתחרות דווקא בגרסה האוסטרלית של אתגר הנינג'ה. בשנה שעברה היא קבעה היסטוריה, כשהייתה למתחרה הראשונה בנינג'ה אוסטרליה שעוברת את הקיר. לתוכנית היא הגיעה יחד עם שלושה מחבריה שלהם יש מתחם טיפוס. בחצי הגמר של העונה הנוכחית היא נעצרה רק בשלב חצי הגמר, במכשול השביעי מתוך תשעה.

נינג'ה לכל המשפחה
מטפס בכיר נוסף שמככב בנינג'ה ארה"ב הוא בריאן ארנולד, שהגיע כבר לשבעה גמרים. בבית שלו בקולוראדו הוא הקים קיר טיפוס מטורף שבו הוא מתאמן עם אשתו והילדים בין העונות של התוכנית. בעונה החמישית של התוכנית הוא היה לאמריקאי הראשון שמשלים את המקצה השלישי, כשהוא משאיר מאחוריו בין היתר מדליסט אולימפי, כוכב פוטבול, פעלולן של ההארלם גלובטרוטרס ואת אלוף העולם בפארקור.

>>לוח שידורים ערוץ 12

עוד ב"נינג'ה ישראל 2018":

"נינג'ה ישראל 2018": הערב (רביעי) ב-21:00. קשת, ערוץ 12