המצלמה הנסתרת של תחקירנית "הבוקר של קשת" תיעדה נהג אוטובוס, המסיע מדי יום מאות נוסעים, בהם גם תלמידי בית ספר – כשהוא מדבר בטלפון הסלולרי במהלך נהיגה.

האינפורמציה הראשונית הגיעה לתכנית מתלמידת תיכון בת 16 הנוסעת מדי יום בקו האוטובוס ופנתה באמצעות הפייסבוק. מדובר בקו אוטובוס מספר 70 של חברת "נתיב אקספרס" הנוסע בין פרדס חנה ובנימינה. הנערה דיווחה על נהג אוטובוס שמדבר לעיתים תכופות בסלולרי שלו במהלך הנסיעה, ומסכן את ביטחון הנוסעים.

"הנהג מדבר לא יפה לתלמידים, מקלל וקורא לנו מטומטמים", סיפרה ליאת (שם בדוי), בתוכנית הבוקר. "צילמתי אותו מדבר בטלפון והחלטתי לכתוב פוסט בפייסבוק למשטרת ישראל". ליאת טוענת שהמשטרה לא התייחסה לכל האשמותיה וסיפרה שאין לה ברירה אלא לנסוע עם הנהג בימי ראשון ושלישי היות והוא היחיד שמגיע בזמן שהיא מסיימת ללמוד.

לדברי ליאת, הנהג ממשיך לעבור על החוק, "יש בתחנת אוטובוס בד"כ 50 תלמידים ובניגוד לחוק שמתיר ל-10 תלמידים בלבד לעמוד בזמן נסיעה, הוא מעלה בין 20-30 תלמידים שנאלצים לעמוד". אך למרות זאת, היא מספרת שהיא וחבריה לעולם לא העירו לו על התנהגותו, "אף אחד לא מעיר לו, הוא מפחיד, הוא צועק, הוא לא נחמד". 

רונית כהן, תחקירנית "הבוקר של קשת" הצטרפה למספר נסיעות בקו הזה, כשברשותה מצלמה נסתרת. בשתיים מתוך חמש הנסיעות שבהן היא צילמה בסתר, נראה הנהג בבירור כשהוא מדבר בסלולרי לפרק זמן ארוך, תוך כדי נסיעה.

מחברת "נתיב אקספרס" שמעסיקה את הנהג ומפעילה את הקו נמסר בתגובה: "בכוונת החברה לערוך בירור מיידי עם הנהג, ואם יתברר שאכן שוחח בטלפון בזמן נסיעה, לא נהסס לנקוט נגדו באמצעים משמעתיים חמורים, כפי שנקטנו בעניינם של נהגים אחרים בעבר במקרים דומים. הוראתה החד משמעית של החברה לנהגיה היא להימנע מכל שימוש במכשיר הסלולרי בזמן נהיגה ובכוונתנו להמשיך לאכוף הוראה זו בכל הכלים העומדים לרשותנו"