הערב (21:00) ישודר הפרק הראשון בסדרה "איך להיות משפחה מאושרת". אחרי שהעונות הקודמות עסקו בשאלת האושר וההצלחה, הפעם יוצאים אירי ריקין ויורם יובל לנסות לפתור את חידת האושר המשפחתי: "האושר שלנו והעצב שלנו נקבעים ביחסים בתוך המשפחה. כשקורים שם דברים טובים ורעים רואים את זה", מסביר פרופסור יורם יובל, "המטרה היא לקחת את הידע שלמדנו מהסתכלות על יחסים בתוך המשפחה במאה שנים האחרונות ולבדוק איך אפשר לתרגם אותם לך חיים יותר מאושרים".

 "המשפחה נמצאת תחת סיכול ממוקד"

ההחלטה להתמקד דווקא במשפחה לא מקרית - מעבר להיותה אחד הדברים החשובים בחיים של כל אחד מאיתנו, בשנים האחרונות היא עברה שינויים רבים והשתנתה לחלוטין ממה שהייתה בעבר, או כפי שיובל מגדיר זאת - נמצאת 'סיכול ממוקד': "המשפחה המורחבת בה חיו אנשים עד לפני דור אחד התפרקה להרבה משפחות גרעיניות קטנות וכך גם הליבה שלה, הקשר הזוגי בין בעל ואישה". יובל מסביר שבניגוד לעבר, בחברה המודרנית יש הרבה ברירות לכל אחד ודווקא פה מתחיל הקונפליקט: "רוב האנשים מתחתנים היום מאהבה, זה דברים שמובנים מאליהם אבל עד לפני שנתיים רוב האנשים בעולם התחתנו בשידוך, בחברה ההודית, המוסלמית, הסינית. ברגע שאתה מתחתן מאהבה יש לך ברירה, מהרגע שנישואים נתפסים כמימוש עצמי ולא כהסדר מתחילות הברירות".

עוד בתכניות קשת:

הפרק הראשון ישים במרכז את הזוגיות ואת המורכבויות הנובעות ממנה ויבדוק האם יש להן פתרון: "מצד אחד אנחנו רוצים בטחון ושלווה, מצד שני אנחנו רוצים ריגוש, פרפרים, תשוקה וזה לא פשוט אבל אפשר לנסות לשלב אותם. מה שנראה בפרק הראשון זה זוגות שעשו דברים קיצוניים שאנחנו לא בהכרח ממליצים לנסות בבית, כמו פתיחת הזוגיות לא רק לרומנים מזדמנים אלא גם לאהבות, כלומר נישואים פתוחים במלוא מובן המילה".

משפחה מאושרת בשישה שיעורים, הערב ב-21:00, ערוץ 2