"הגזענות כלפי החברה האתיופית הוא דבר ידוע, אבל גם אנחנו הופתענו מתוצאות הניסוי שערכנו" הכריזה גלית גוטמן ב"הבוקר של קשת". מהלך הניסוי היה פשוט מאוד: שלחנו את מורן קלפר לעצור טרמפים במשך חצי בצומת מרכזית ומיד אחריו את יצחק טיים, בחור אתיופי, לעשות בדיוק את אותה הפעולה. כמות האנשים שעצרו למורן לעומת כמות האנשים שעצרו ליצחק היו שונות בתכלית.

"לפני שיצאנו לניסוי יצחק אמר לי שלדעתו אף אחד לא יעצור כי המצב הביטחוני לא טוב עכשיו", העיד מורן. "יש מחסום שחיים ומתמודדים איתו" טען יצחק. "זה כבר לא מרגש אותי ואני מאמין שננצח את זה בסופו של דבר. המאבק הוא לשנות את פני החברה, כי בסך הכל היא שפויה וערכית, אבל ההנהגה והממסד הם אלה שמובילים את השיח. כשרואים את תוצאות הניסוי מבינים שכנראה שיש משהו לא תקין שהם עושים".

ד"ר שמחה גתהון, ראש התחום לפיתוח רב-תרבותי של עמותת "עלם" הגיעה גם היא לאולפן וחשפה את ממצאי דו"ח העמותה שמראים כי 98% מבני הנוער יוצאי אתיופיה, מדווחים כי הרגישו מופלים בזמן כזה או אחר. "עצוב לי לראות את החברה שלנו. מי שלא עצר לטרמפיסט זו החברה, זה כולנו. יש הרבה לחנך ולשנות ואני מקווה שדברים אכן יישתנו. רוב בני הנוער נולדו בארץ והדבר היחיד שמבדיל אותם זה צבע העור שלהם". 

"הבוקר של קשת"- רביעי עד שישי ב-6:25