איתי תורג'מן - "תוכו רצוף אהבה" (צילום: מתוך: בית ספר למוסיקה 4, קשת 12)
מתוך: בית ספר למוסיקה 4 | צילום: מתוך: בית ספר למוסיקה 4, קשת 12

כשפגשנו לראשונה את איתי תורג'מן על הבמה של בית ספר למוסיקה, לא יכולנו להתעלם מהקסם שעטף אותנו. הוא רק בן שמונה וחצי וכבר בעל יכולות ווקאליות שמייחדות רק אותו. איתי אמנם ביישן ולא מדבר הרבה, אבל כשהוא עולה על הבמה קורה הרבה, או כך לפחות טוען המורה שלו, משה פרץ. לקראת מסיבת הסיום, איתי ביצע את השיר "והיא שעמדה" ואין אחד שלא נשבה בקסמיו. "כל מילה שאתה שר חודרת לתוך הלב, אין דבר יותר מרגש ועוצמתי מזה", אמרה נועה קירל, "יש לך יותר ביטחון על הבמה ואתה כבר לא מפוחד".

רגע לפני שאנחנו מתארגנים למסיבת הסיום, חזרנו לאודישן הראשון של איתי, שגרם לכולם להתאהב בו בשנייה אחת. למי שפספס, הוא ביצע את הלהיט של המדינה "שבט אחים ואחיות", ואפילו שר יחד עם אביו את הפיוט "אגדלך", מה שהציף במשה תחושות נוסטלגיה. "אתה כזה קטן, אבל זמר ענק. החזרת אותי לילדות כששרתי עם אבא שלי את הפיוט הזה", הוא הודה בהתרגשות.

התרגשת באודישן שלך?
"כשעליתי לבמה באודישן הרגשתי התרגשות גדולה, אז לא כל כך הבנתי מה זה בית ספר למוסיקה ולמה לצפות, היום כשאני רואה את עצמי מהצד אני מבין שזאת הייתה חוויה גדולה עבורי ולקח לי זמן להבין אותה. אני מרגיש היום אחרת כשאני עולה לשיר ואני נהנה מהשירה וההופעות".

>> רוצים להשתתף באתגר הטיק טוק של בית ספר למוסיקה? לחצו כאן ותתחילו לרקוד

איך היה לעבוד עם משה?
"משה הוא המורה הכי טוב שיכולתי לבקש. מיד אחרי שהודיעו לי שהוא המורה, הכי שמחתי בעולם כי רציתי רק אותו. מאוד אהבתי ללמוד איתו. הוא לימד אותי לפתוח את הפה ולחייך כשאני שר, פעם לא הייתי פותח הרבה את הפה ושר, למרות שבבית אנחנו תמיד שרים, כשהיו מבקשים ממני לא הייתי רוצה. היום אני מבין שאני יכול לשמח ולרגש אבל עדיין להישאר עדין וצנוע ומשה עזר לי בזה המון. גם בבית אנחנו מאוד מאוד אוהבים את השירים שלו ושומעים אותו כל הזמן. הייתה תקופה שהיו אומרים לאבא שלי שהוא דומה לו ואפילו פעם בחופשה צילמו אותו כי חשבו שזה משה. להיות פתאום תלמיד שלו זה כמו הגשמת חלום בשבילי".

מתי הבנת שאתה אוהב לשיר?
"מגיל חמש בערך גיליתי שאני מאוד אוהב מוזיקה ולשיר. אנחנו בית שמאוד אוהב מוזיקה, המון פעמים תמצאו אותנו שמים מוזיקה ורוקדים או שרים במיקרופון יחד. אבא שלי בעצמו שר מגיל מאוד מאוד קטן והיינו באותה מקהלת ילדים, פרחי ירושלים. אבל יותר מהכל אני מרגיש את המוזיקה בשבת, בשולחן שבת ובתפילות, אבא מלמד אותי בכל פעם קטע ולאט לאט אני משתלב ולומד".

"מקווה להגיע ולשמח את כולם"

כשאיתי פותח את הפה הוא מצליח לדייק ולהגיע לגבהים מבלי להתאמץ בכלל, כך בדיוק היה בביצועי השירים "והיא שעמדה" ו"תוכו רצוף אהבה". הוא זכה לפרגונים רבים, אפילו מהתלמידים האחרים. המורים לא הצליחו להישאר אדישים לרוך ולמתיקות שלו. "יש בך משהו כל כך טהור ותמים", אמר הראל סקעת כשהתייחס לביצוע "תוכו רצוף אהבה".

בשלב הדו – קרב משה החליט לצוות את איתי ונעמה לדואט והוא ידע מה הוא עושה. השניים ביצעו יחד את השיר "לפני שייגמר" והשאירו את כל הקהל המום. נעמה התייחסה לאיתי כאילו הוא האח הקטן שלה, עליו היא שומרת, חיבקה וחיזקה את הביטחון שלו במהלך הביצוע וכולם התמוגגו, מכאן שאיתי אט אט פיתח ביטחון גדול על הבמה ואנחנו לא מפספסים את זה.

>> רוצים ללמוד עוד על בית ספר למוסיקה? היכנסו עכשיו לעמוד האינסטגרם הרשמי

 איזה תגובות אתה מקבל על הביצועים?
"כל התגובות שאני מקבל הן טובות ומפרגנות. 'איזה מתוק', 'מי זה הילד החמוד הזה', 'אתה שר מדהים', 'אפשר להצטלם איתך?', זה מוזר שבכל מקום שאני יוצא מזהים אותי. הרבה אנשים מבקשים ברכות והקדשות ואני מקווה להגיע ולשמח את כולם".

והחברים בבית?
"כשחברים שלי גילו שאני בבית ספר למוסיקה הם הופתעו מאוד ושאלו אותי אם זה באמת אני כי לא האמינו". 

מה אתה עושה בזמן הפנוי שלך?
"אני בעיקר אוהב להיות עם חברים. אנחנו גרים ביישוב קהילתי ואני יכול להסתובב לבד ולטייל באופניים או ברגל. אני בחוג קפוארה עם מורה מדהים בשם סאפו כבר חמש שנים, הוא מלמד אותנו על חברות ושהכי חשוב זה החיבור בינינו. אני גם אוהב ללמוד כל דבר חדש, לגו, בנייה וקיפולי אוריגמי ועכשיו גם התחלתי ללמוד גיטרה לבד אז מקווה שאצליח".

ועם המשפחה?
"בבית, החוויות שלנו הן בעיקר טיולים ודברים כיפיים שאנחנו אוהבים לעשות, יש לנו כל יום חוויה אחרת. נגיד בית ספר למוסיקה בשבילי הייתה ממש חוויה גדולה, במיוחד בגיל שלי. זאת הייתה תקופה שאבא שלי ואני התחברנו יותר, למרות שהוא היה במילואים בכל הצילומים, היינו נוסעים יחד ושרים".

למי הכי התחברת בבית ספר?
"זכיתי להתחבר בעיקר לילדים בכיתה שלי, נעמה שמתחילת הדרך הייתה ממש נחמדה אליי, ומכל ילד למדתי משהו. הגדולים תמיד היו פה בשבילנו - זוהר, לירון, רום ועוד ועוד. גם חיים גדול ממני והוא תמיד היה איתי, שמר עלי והתייחס אלי יפה. הוא גם שכן של סבא וסבתא שלי אז אנחנו נפגשים הרבה. אלה באמת ילדים שאני אוהב והתחרות לא הורגשה בינינו בכלל".

אז איתי, מה החלום שלך?

"אני חולם להספיק לעשות הרבה דברים. לבקר בארצות אחרות וללמוד עליהן, ללמוד לנגן על הרבה כלים ולהיות בלהקה. סבא וסבתא שלי גרים בירושלים ומאז שאני קטן אני אומר להם שכשבית המקדש יבנה אני עובר לגור אצלם, ונארח את כל האנשים מהארץ והעולם שיבואו. אפילו בניתי מודל של בית המקדש בלגו, ולמדתי שכל העמים היו באים והיה שלום, אז אני חולם שבית המקדש יבנה ושיחזור להיות כמו פעם".