חצי מתלמידי מחזור ג' של בית הספר למוסיקה כבר עברו את זה בשבוע שעבר: זה מתחיל בבלבול, ממשיך בהפתעה ונגמר בהופעה. פרק המורים המחליפים הציב גם השבוע אתגרים חדשים בפני התלמידים, והניב ביצועים מעוררי השראה - בין השאר ללהיט ישן מהפסטיגל, לפתיח נוסטלגי של טלנובלה, לאחד משירי המחזמר האהובים בעולם, לשיר הנושא של סרט ישראלי סוחט דמעות וגם ללהיט הבלתי מעורער של השנה. 

נדב לוי: "מתוק כשמרלי"

התלמיד הנאמן של המורה רוני נכנס לכיתה עם חיוך מתוק ומתנות ליום הולדתה - רק כדי לגלות שמי שמחכה לו שם היא קרן פלס. לאחר שוידא כי לא מדובר בקאמבק סוער של יגאל שילון ו"פספוסים", הוא רתם את כל הגרוב שלו לטובת הביצוע המאתגר לשיר השנה בגלגלצ והרים את הקהל על הרגליים (לא לפני שהקדיש את השיר ל"מורה האמיתית שלי", כמובן).

ביסאן אבו לבן: "ואלס להגנת הצומח"

לאחר שתפסה את מקומו של המורה יהורם והפתיעה את ביסאן כהוגן, המורה שרית חדד חשפה בפני התלמידה את השיר המאתגר שבחרה לה, וגם קטע ארכיון קצר שהציג מורה הרבה יותר קשוחה בשם נעמי שמר. אחרי שהתחממו בריקוד ואלס קצר, החלו הבנות לעבוד במסירות על הביצוע - שעל הבמה כלל גם סולו תיפוף על סירים.

רוני מדואל: "הדברים שאותי משמחים"

בתור מחווה קטנה למורה המקורית רוני דלומי, בחרה קרן פלס לתלמידה רוני מדואל את השיר שמבצעת המורה רוני במחזמר "צלילי המוסיקה". הבחירה התלבשה בול על הפיה הקטנה שגם הביאה איתה את השרביט שלה, והצליחה לשמח כהוגן את צוות המורים והקהל. אז מי השניצל, מי הפודל ומי הקוגל?

אברהם דהאן: "עד סוף העולם"

ברור שזה היה רק עניין של זמן עד שהמורה יהורם יחטוף מהמורה שרית את התלמיד אברהם דהאן, וכשזה קרה לבסוף, אברהם הוכיח את נאמנותו הבלתי מתפשרת כשהקדיש למורתו את השיר המרגש בביצוע מרגש עוד יותר. לא נותר אלא לתהות מתי הוא מתחיל להכניס זוגות לחופה עם הגרסה הזאת.

יאיר נהון: "בדרך אל הכפר"

המורה המחליפה רוני החליטה לפרגן ליאיר חולה הפסטיגלים בשיר מהפסטיגל - זה של לפני 30 שנה. לאחר שסיפרה לו את הסיפור מאחורי השיר המבוסס על סיפור חייה הקשה של הזמרת רבקה זוהר, לא נותר ליאיר אלא להאיר את הבמה בביצוע מצמרר.

עמית ברנר: "עוד מעט"

כשתלמידו של המורה יהורם נכנס לכיתה ומצא שם את המורה שרית, הוא קודם כל הפתיע בחתיכת פרגון: "היא שרה הכי טוב בארץ". לאחר מכן גילה שהיא גם ממש לא רעה בבחירת שירים, כשמצא את עצמו מתחבר מאד למילות השיר ומבצע אותו בהתאם על הבמה.

נועם דדון: "השוטר אזולאי"

נועם מתבלבל לחלוטין כשהוא נכנס לכיתה ומוצא שם את המורה יהורם, וזה בתגובה החליט לבלבל אותו עוד קצת כשערך לו היכרות עם הקריירה הענפה שלו, ואז הטיל עליו חתיכת נכס צאן ברזל. על הבמה נועם לא אכזב לרגע וסיפק ביצוע מאלף לשיר הנושא של הסרט הישראלי האהוב. למורה יהורם לא נותר אלא לזמום על מחטף לצמיתות.

 "בית ספר למוסיקה" - שישי ושבת, 21:15