כל תלמיד מכיר היטב את הרגע הזה, בו נכנס לפתע לכיתה פרצוף לא צפוי - מורה מחליף. לפעמים מדובר בבשורות טובות, ולפעמים באימת חדר המורים. ובמקרה של בית הספר למוסיקה? תצטרכו לשאול את התלמידים, אבל אין ספק שהתוצאה מפתיעה ומרעננת.

אורי ונועם כלטוב: "תני לי להחליט"

אחרי כמה ביצועים מסחררים בהדרכת המורה יהורם, החליטה המורה שרית חדד לשחרר מעט את האחים כלטוב מהפאסון הממלכתי שדבק בהם, עם שיר מרדני למדי. מעניין מה אמא כלטוב ספגה מהם בבית אחר כך.

ליאן בירן: "Caruso"

ברגע שגילתה המורה רוני דלומי שמעבר לחיוך הכי מתוק בארץ ולקסם הבלתי נדלה, לליאן יש גם יכולת לשיר באיטלקית - לא היה שום ספק שזה מה שעומד לקרות, ובאמת לא ראיתם כלום עד שראיתם את הקטנטונת הזאת קורעת את הלב בסגנון אופראי.

אנאל דאון: "כמו צמח בר"

כשדאון פגשה את גאון: אצל המורה יהורם נדרשה אנאל לוותר על המאוולים האהובים עליה כל כך, לטובת הקלאסיקה הנצחית של נחצ'ה היימן. והתוצאה? מוזמנים לשאול את בתו של המלחין המהולל, סי היימן, שישבה בקהל והצטמררה.

עוזיה צדוק: "סוד המזלות"

כל מה שהיה צריך זה להפגיש את עוזיה צדוק עם שרית חדד, כדי שהזמר הצעיר יעשה כבוד אדיר לזוהר ארגוב, ויקבל כבוד אדיר מהגיטריסט הנודע של המלך, יהודה קיסר. בתום הביצוע המקפיץ הכריז קיסר נחרצות: "נולד כוכב".

מישל ניסנוב: "Istaman Babajin"

המורה המחליף יהורם, או ג'ורם כפי שאולי היה מכונה בתורכית, ביקש ממישל להביא את הבית אל הבמה, והתוצאה היא ביצוע שמאד קשה לא לענטז מולו. אז למה המורה שרית התאכזבה? והאם בקרוב נראה את מישל ב"בלדה לחובש"?

שירה פריימן: "לקחת את ידי בידך"

מהרגע הראשון שמה המורה קרן את עינה על התלמידה המוכשרת שירה פריימן, וכשסוף סוף הצליחה לחטוף אותה מידיה של רוני, עבדו השתיים על ביצוע פאנקי מיוחד של מי שקרן מכנה "יהודית רביץ האחרת". ההפתעות ממש לא נגמרו כאן, ובעיצומה של ההופעה הוציאה שירה את התותח הכבד - והפליאה בסולו סקסופון בלתי נשכח.

גלעד יחיא: "אדם צובר זכרונות"

המורה קרן מאד התקשתה לוותר על גלעד יחיא, וגם התלמיד עצמו הוכה בהלם קל כשנכנס לכיתה ופגש שם את רוני. את הקרח הוא שבר כשהודיע לה שהיא לא יודעת לרקוד אבל בהחלט יודעת לאפות, והיא בתמורה בחרה לו את הלהיט האהוב בעיבוד קצבי במיוחד, שגרם לו לקפץ על הבמה ולהקפיץ את הקהל.

עומר ועידו שרמן: "צרות טובות" 

קשה לקבוע אם התאומים הקדישו את הביצוע שלהם לזוג תאומות בנות מזל שאולי הם אפילו טרם פגשו מעולם, אבל מה שבטוח הוא שהם שרו את השיר הזה עם המון כוונה וגרמו לכל הקהל להתרגש.

עוד ב"בית ספר למוסיקה" - שישי ושבת, 21:15