דווקא בימים הלא שקטים שעוברים כרגע על מדינת ישראל, הצליחו שלושה מתלמידי "בית ספר למוסיקה" (שישי ושבת, 21:15) לרגש מאות אלפי גולשים, ולגרום לכולנו להיזכר שיש גם ילדים בכל הסיפור הזה, ושבעצם היינו רוצים לתת להם עתיד, וגם הווה, לגמרי אחרים. הביצוע של ביאסן אבו לבן ואורי ונועם כלטוב ל"חורף 73" הצליח לגעת באנשים ללא הבדלי דת ודעה פוליטית, ואלפי התגובות בפייסבוק הביעו בדיוק את זה. הנה אחת מהן: 

גם חברות הוועדה של "בית ספר למוסיקה" לא הצליחו להישאר שוות נפש לביצוע המרגש. "המצב כל כך רגיש היום, ולשמוע ביצוע כזה - אי אפשר לתאר את זה" מספרת נסרין קדרי, שלא הכירה את השיר לפני ששמעה את הביצוע בתכנית. "ביסאן כערביה, ושני ילדים דתיים, זה יוצר מן תמונה כזאת - שהנה, בואו נקבל אחד את השני, בואו נבין ונאהב אחד את השני. התרגשתי נורא, בכיתי כמו ילדה, לא יכולתי להחזיק את הדמעות. אי אפשר לראות דבר כזה ולא להתרגש. בתוך כל המצב והמדינה המשוגעת שאנחנו חיים בה, זה נותן רגע של מנוחה ושל שמחה ושל חיוך, ולרגע את שוכחת מה קורה מסביבנו", אומרת קדרי.

גם רוחמה רז התרגשה מאוד מהביצוע - הן כזמרת, והן כאחות ששכלה את אחותה בפיגוע בקו 405. "השילוב הזה של ילדה ערביה עם שני ילדים דתיים, שרים שיר כזה... וברקע רואים את ההורים שלהם, עם כל ההבטחות שאנחנו לא מצליחים לקיים... אני מקווה כל השנים שמעגל הדמים יפסק", אומרת רז בשקט, "וכשאת רואה את הילדים שרים את מצד אחד אומרת יש תקווה. מצד שני, אנחנו חיים במציאות כל כך קשה. שבה ילדים בני 13 דוקרים אחד את השני. השכול הזה והפיגועים והשנאה פגעו במשפחה שלי. וכשראיתי אותם שרים לרגע אמרתי לעצמי, וואו, זה יכול להיות אחרת".

"את רואה את האחים כלטוב, שהם כל כך ארץ ישראליים, ואת ביסאן שהיא ילדה כל כך חמודה, ואת רואה ברקע את ההורים שלה", ממשיכה רז, "ואת אומרת, אולי בכל זאת אפשרי שיקרה כאן איזשהו דו קיום. אני קצת רוצה לקוות, וקצת לא מאמינה וקצת כואבת. כל כך הרבה רגשות יחד התלוו לשיר הזה. כשילדים שרים, זה נוגע. הם שרים מתוך תום, מתוך רצון לחיות במדינה שפויה, בלי אויבים. והם חיים מגיל כל כך צעיר במציאות של פיגועים, ושל קושי, ושל חרדות ושל פחד. השילוב של שלושתם פשוט מצמרר. ובתכנית כולנו מסתדרים כל כך טוב, למה זה לא יכול להיות ככה במציאות?"

מתוך "בית ספר למוסיקה" (תמונת AVI: בית ספר למוסיקה- עונה 3, שידורי קשת)
"בתכנית כולנו מסתדרים כל כך טוב, למה זה לא יכול להיות ככה במציאות?" רוחמה רז | תמונת AVI: בית ספר למוסיקה- עונה 3, שידורי קשת

תגובה נוספת שחזרה על עצמה מגולשים רבים התייחסה למעבר השידור של "בית ספר למוסיקה" לימי שישי ושבת. גם כאן יש בשורות טובות: מדי שבוע ניתן יהיה לצפות בכל הביצועים מהתכנית ששודרה ביום שישי, גם במוצאי שבת בשעה 19:00. בנוסף, כל הפרקים המלאים של התכנית נמצאים ב-makoTV, וניתן לצפות בהם ללא תשלום, בכל זמן ובכל מקום.

עוד ב"בית ספר למוסיקה":

"בית ספר למוסיקה" - שישי ושבת, 21:15