שניות אחרונות של "חופש גדול" כבר נספרות, ורגע לפני שמתחילים השיעורים עם צוות המורים החדש - ישן של "בית ספר למוסיקה" הכולל את קרן פלס, יהורם גאון, רוני דלומי ושרית חדד, פשפשנו בטלוויזיה  ובתאי הזכרון שלנו כדי למצוא את בתי הספר שהכי היינו רוצים ללמוד בהם. ההרשמה אגב, הסתיימה מזמן.

הוגוורטס ('הארי פוטר')

שלום כיתה א'
שיט בסירות משוטים עם מזוודה וינשוף ומעברים סודיים בטירה קסומה בת אלפי שנה בהחלט נשמעים לנו עדיפים על הליכה רגלית ומסדרונות מוארי ניאון. אין ספק שהוגוורטס, בית הספר לקוסמים בספרי "הארי פוטר", הוא בית ספר מהחלומות, זאת כמובן אם נשים בצד את המלחמה העקובה מדם שמאיימת, בין היתר, גם על תלמידי המקום. 

שיעור מומלץ
בין אם חשקה נפשכם בתורת כשפים, הכנת שיקויים או אימון קווידיץ', אחד השיעורים השווים ביותר בבית הספר הוא גילוי עתידות. אז עם כל הכבוד לתורת הלחשים, רק בגרות בשיעור הזה תעזור לך לגלות מי יהיו המספרים בהגרלה השבועית של הלוטו.


סיור הארי פוטר (צילום: thesun.co.uk)
קורס בחיזוי העתיד | צילום: thesun.co.uk
מורה אהוב
אמנם דמבלדור היה המנהל האהוב על כולנו, אך בואו נודה על האמת, הוא היה די מסתורי ואגואיסט. מי שכבש את ליבנו הוא לא אחר מרמוס לופין, המורה השלישי של הארי פוטר להתגוננות מפני כוחות האופל. הוא תמיד דאג להארי כמו בן משפחה ואפילו הפך אותו לסנדק של בנו.

הפסקה פעילה
מחניים או משחק בו השחקנים מעופפים באוויר וחובטים בכדור? אמנם איש מאיתנו לא הבין לחלוטין את חוקי הקווידיץ' (למה שכולם לא יחפשו את הסניץ' במקום להבקיע גולים אחד לשני?), בל כנראה ששעה של המשחק הרשמי של עולם הקוסמות יגרום גם למסי להחוויר.

תיכון 'עניין של זמן'

שלום כיתה א'
לא ברור מתי בדיוק החבר'ה מ"עניין של זמן" היו בכיתה א', אבל מה שבטוח הוא  שגם שם הם כולם היו יחד. בכלל, בתקופה הזו - תחילת שנות ה-90 של המאה הקודמת - הייתה תחושה אמיתית של גיבוש. הילדים חולקו בגיל 6 בצורה רנדומאלית לחלוטין, ונשארו אחד בתוך התחת של השני עד הגיוס. באותם ימים התחרות בין הכיתות הייתה רק על המספרים ואף אחד לא באמת ידע שיש הבדל בין בגרות מוגברת למואצת. 

שיעור מומלץ
היסטוריה עם גבאי, אלא מה. עד שלא תהיה בשיעור כזה לא תצליח להבין למה מערכת החינוך בישראל לא עוברת את המקום האחרון במבחנים בינלאומיים. מצד שני, השמועה אומרת שגבאי היה מסכם כל שיעור עם המשפט "יום טוב שיהיה לכם". אין, אין על הקשר האינטימי שהיה פעם בין המורה-לתלמיד.

איילת זורר בפרימיירה של סופרמן (צילום: Andrew H. Walker, GettyImages IL)
איילת זורר מודל 2015 | צילום: Andrew H. Walker, GettyImages IL
מורה אהוב
מתי הראל: מורה לספורט, אבל גם מחנך ואפילו רכז שכבה. אי אפשר שלא לתהות איך שיעורי הספורט של מתי עם כיתה י"א 5 לא הפכו לדיון על האלימות ב-WWF, הרי זה היה הנושא המרכזי של אותן שנים, אבל כנראה שזה עבד. הנה, תראו איך איילת זורר נראית היום.

הפסקה פעילה
בצד אחד של הזירה:  אביב גפן מגדיר איך צריך להיראות דור מזוין. בצד השני: דנה הבלונדינית, ויצמן הג'ינג'י וכמובן, עידו מרקוביץ' החתיך שמריצים צחוקים עם חולצת ג'ינס בתוך מכנסיים סגולים. בין לבין מספיקים גם שרון חזיז, תומר שרון, סער בדישי, ליאור כלפון, גלית גיאת ואורי גוטליב לעשות את הצעדים הראשונים שלהם על המסך, לצלילי גידי גוב ורמי קליינשטיין. תודו שזו ההפסקה הכי פעילה שיצא לכם להיות בה.

בית הספר לאומנויות ב-FAME

שלום כיתה א'
כמעט כמו בכל תכניות הריאליטי, מדובר בבית הספר שבאמת מכין אתכם לחיים ולא מפחד להגיד את האמת בפנים גם אם היא כואבת. אין ספק שלתהילה יש מחיר, ובמקרה הזה תשלמו אותו בעיקר בדמעות ובזיעה.

שיעור המומלץ: 
טוב, אין מה לעשות: המוזיקאים דכאוניים, תלמידי התיאטרון לא מספיק חתיכים, ולעומתם, הרקדנים הם שילוב מטריף של כריזמה ואפליה מתקנת. מישהו אמר שיש לו חולשה לרקדנים?

אין תמונה
כמו משרד החינוך, רק ההיפך
המורה האהוב: 
קשה לבחור מישהו ספציפי כי כל אחד מהם כישרון בתחומו, אבל דבר אחד מאפיין את כולם, אהבה קשוחה. הם יזלזלו בך בצורה הכי כנה שיש, אבל יעשו את זה עם הרבה אכפתיות, לא יפחדו לאתגר אותך ויתייחסו אליך כמו אל מבוגר. אולי לא מוכשר מספיק, אבל מבוגר. בקיצור - כמו בארגון המורים הישראלי, רק הפוך. 

הפסקה פעילה: 
אם השיעורים בבית הספר של "תהילה" הם מופת של קפדנות, מקצועיות, והשפלה של התלמידים השמנמנים הרי שבהפסקות היצירתיות האמתית מתפרצת: ריקודים על השולחנות, חשמל באוויר והרבה מאד חותלות. מי צריך יותר מזה?

תיכון בייסייד ('הצלצול הגואל')

שלום כתה א'
אי שם, במדינת השמש והים קליפורניה, שוכן לו בית הספר בייסייד בו לומדים בהרמוניה דביקה שישה חברים קרובים במיוחד, שבמקרה הם גם התלמידים הכי פופולריים בתיכון. אם זה לא מספיק לכם, כל החבורה האמיצה הזו מייצגת סוגים שונים של תלמידי תיכון שמוכיחים שהחברות היא מעל הכל - מי לא זוכר את זאק החתיך שאוהב להסתבך בצרות, סלייטר האתלט, סקריץ' החנון, ליסה הרכלנית, ג'סי הפמיניסטית וקלי היפה והסופר מחוזרת.

שיעור מומלץ:
דווקא השיעורים הם החלק הכי פחות משמעותי בהווי של תיכון בייסייד. הרי מי שלומד בקליפורניה מבין בשלב כזה או אחר שבית הספר האמיתי של החיים מסתכם בנבחרת ההיאבקות, קבוצת המעודדות, וכמובן, גלישת גלים.

אין תמונה
הי! הי! מה קורה פה?
המורה האהוב:
הוא אמנם לא מורה מן המניין אלא בעל התואר המכובד של מנהל בית הספר, אבל ללא ספק אפשר להכריז על מיסטר בילדינג בתור מורה לחיים. בעצם, אם נהיה מדויקים, הוא הסמכות הבוגרת היחידה בסדרה. התואר הזה מקנה לו את הזכות להיות חלק בלתי נפרד מהחיים החברתיים בתיכון בייסייד ולהפוך לכתף תומכת לכל תלמיד. למרות זאת, עם התקדמות הסדרה נראה כי מיסטר בילדינג מתאמץ להיות אחד מהחבורה. מטריד משהו. או כמו שמיסטר בילדינג בעצמו היה אומר: "היי! היי! היי! מה קורה פה?!"

הפסקה פעילה:
אוהבים המבורגר וצ'יפס? אולי בכלל פיצה עם משקה מוגז ליד? הגעתם למקום הנכון. הקפיטריה של תיכון בייסיד היא המקום הכי סוער בבית הספר. נכון, לא באמת מדובר בקפיטריה אלא בדיינר משובח בו כולם נפגשים אחרי הלימודים, מרכלים, מפלרטטים, ובעיקר טוחנים פחמימות ושומנים מורכבים בלי הכרה. אבל היי! למה להיות קטנוניים?

עוד ב"בית ספר למוסיקה":

"בית ספר למוסיקה" - הקסם חוזר ביום ראשון הקרוב (18.10)