במשך שתי העונות של בית ספר למוסיקה נהננו מביצועים מרגשים של קלאסיקות ישראליות, שכולנו אוהבים להיזכר בהן בכל פעם מחדש. לכבוד יום העצמאות ה-65 של מדינת ישראל, התאספו ילדי שני המחזורים לספיישל חגיגי ובו ביצעו את מיטב השירים מתוך עשרת האלבומים הגדולים של המדינה.

את מצעד האלבומים הגדולים של המוסיקה הישראלית, דירגו גולשי mako במהלך העונה, ואת התוצאות נזכה לראות בערב החגיגי. בינתיים שלחנו את כתבנו זוהר ישראל אל סט הצילומים, לטעום מהקסם שהולך לקרות ביום ההולדת למדינה.

מהו האלבום האהוב על מורי בית הספר?

כידוע, מורי בית הספר הם מוסיקאים ויוצרים מצליחים ואהובים בישראל, ושאלנו אותם מהו האלבום הגדול של המדינה לדעתם: "'סיפורי פוגי' (כוורת), זהו אלבום שהוא אבן דרך מאוד משמעותית. גם 'גשם' של מאיר בנאי", אמר המורה מתי כספי. ואילו המורה פרץ בחר באלבום 'מעמקים', של הפרויקט של עידן רייכל, ובאלבום 'בלעדייך' של אייל גולן, בתור האלבומים הגדולים שלו.

מבין המורים היה גם מי שהתקשה לבחור רק באלבום אחד: "אני אוהב זמר עברי, אתה תשאל עשרה אנשים שונים שיגידו לך על עשרה מבצעים שונים, ככה שאין הכי", סיכם המורה יהורם גאון, שהוא ללא ספק אחד מעמודי התווך של הזמר העברי.

איך מתחברים לשירים הקלאסיים?
"לוקחים מידע מכל מיני מקורות, ומבינים מי כתב ומה היו הרגשות שלו באותו הזמן", סיפר שליו מנשה מהעונה הראשונה. "שואלים את ההורים ומנסים להבין על מה השיר מסופר", סיפרה גאיה ממן מהעונה השנייה. "עכשיו אני מבינה כמה קלאסיקות ישראליות יפות יש", אמרה אגם בוחבוט מצטיינת מחזור ב', "כמו למשל נעמי שמר, ואריק איינשטיין, זאת המוסיקה הכי יפה".

מה אתם מאחלים למדינת ישראל לכבוד יום הולדתה?
"שתמשיך להיות יפה ומטופחת בכל התחומים", איחלה אגם. "הרבה מזל טוב ושלא יהיו מלחמות", איחלה גאיה. והמורה מתי כספי בחר לסיים בשיר יום הולדת המוקדש במיוחד למדינה. אז שיהיה לכולנו יום עצמאות שמח!

בית ספר למוסיקה - ספיישל יום העצמאות, שני ב-21:00