חודש בלבד אחרי שעבר אירוע לב וחייו ניצלו, צביקה הדר וצוות המורים חוזרים לעבודה במלוא המרץ ומצלמים בימים אלו את העונה השנייה של "בית ספר למוסיקה".

שינויים גדולים עברו על המורים מאז הסתיימה העונה הקודמת, כפי שמעידה המורה קרן פלס: "פעם שעברה נכנסתי להריון רק מלראות את הילדים שרים", היא אומרת. למעשה, פלס חזרה לצילומי העונה השנייה רק שלושה חודשים אחרי שנולד בנה אורי. האם זה משפיע עליה שם בחדר החזרות? כנראה שכן, ולטובה: "הפעם אני לא הורמונאלית", היא מסבירה לכתב חדשות 2.

גם המורה משה פרץ עובר שינוי משמעותי, אשר בא לידי ביטוי בחתונה אותה הוא מתכנן בקרוב: "התלמידים בהחלט השפיעו על ההחלטה", מודה הזמר המצליח, שבלט גם בעונת העשור של כוכב נולד. "בא לי גם ילדים".

מורי בית ספר למוסיקה (צילום: רונן אקרמן)
המורים של בית ספר למוסיקה. מוכנים, אחרי הרבה שינויים | צילום: רונן אקרמןאבל אין ספק שהרגע הכי קשה עבר על מנהל בית הספר, צביקה הדר, שלפני חודש התמוטט במהלך בדיקת לב שגרתית. "זה לא היה דום לב, אלא הפרעת קצב", מבהיר הדר בחיוך. "במוזיקה זה דבר ידוע. לפחות לא היה זיוף. חוץ מזה, יום אחרי זה אפשר לחזור לעבודה. היה הרבה המולה מסביב, אבל מבחינתי לא קרה כלום. זה אמנם רגע לא פשוט, אבל זה קורה ולמזלי הייתי במקום הנכון בזמן הנכון".

מתי כספי: "אם ייצא לי להרגיז אותו, אני ארגיז אותו"

אבל למרות השינויים והמצב הבריאותי הרגיש של הדר, שאר המורים ממש לא מתכוונים לשנות את גישתם כלפיו. "זה אותו צביקה והכל בסדר, ואם ייצא לי להרגיז אותו אני ארגיז אותו", מצהיר מתי כספי. "כולנו שומרים עליו מכל משמר והוא שומר על עצמו, כך עושה רושם", ממשיך יהורם גאון.

אז רגע לפני שהעונה השנייה אכן יוצאת לדרך, ההומור של הדר ללא ספק נשאר במקום הנכון: "ברור שראיתי את המוות לנגד עיניי", הוא צוחק. "עם אורות לבנים, רקדניות גו-גו וסקסופונים". אז מה הכי חימם את ליבו? כנראה שהתגובה של כולם אחרי האירוע: "זה היה מרגש, אבל ההיסטריה עדיין מוגזמת. אתמול לדוגמא ישבתי עם אשתי במסעדה, והמלצר החליט בשבילי מה לאכול".

"זה בסך הכל צנתור, ענייני אינסטלציה", מסכם הדר. "היה פה נס קטן ואני אומר תודה לאל, אבל זה שיעור בחיים וגם מזה לומדים".

>> מתגעגעים ללימודים? צפו בכל התכניות של "בית ספר למוסיקה"