מתוך מופע קלאסיקות ישראליות: הדואט של קרן ושלו

המופע הראשון של תלמידי בית ספר למוסיקה סבב סביב קלאסיקות ישראליות, ולכן בחרה המורה קרן פלס עבור התלמיד שלו מנשה את "לשיר זה כמו להיות ירדן" שכתבה והלחינה נעמי שמר.

במהלך ההכנות סיפרה קרן לשלו על כך שהמבצעת המקורית של השיר, מירי אלוני, נמצאת בועדה המקצועית של בית הספר ולכן כדאי להיות נחמדים אליה. שלו אמר שלא מדובר על שיר קל, אבל הוסיף שאהב את הדימויים והמטאפורות: "גם אני מבטא את עצמי דרך שירה", הודה.

>> אהבתם את הביצוע? הורידו אותו למחשב בחינם

שי המבר ומשה פרץ נשארים "כבר אחרי חצות"

שמונת התלמידים הנוספים במחזור הראשון של בית ספר למוסיקה עלו לבמת המופעים עם מיטב משירי הקלאסיקות הישראליות. במופע הראשון של שי המבר בבית הספר, החליט המורה שלה, משה פרץ, להטיל עליה משימה קלאסית מאתגרת במיוחד - "כבר אחרי חצות" שכתב עמוס אטינגר ונורית הירש הלחינה.

בשיעור, משה פרץ הציג לה את הביצוע המקורי של אילנית ויחד הם דיברו על המהות של השיר. משה הסביר שהשיר מדבר על הרגע לפני שמשהו נגמר והרצון להישאר בו עוד קצת. שי הודתה שאותו רגע הוא עכשיו בבית ספר והיא רוצה להיות עוד רגע ושהחוויה לא תיגמר.

>> אהבתם את הביצוע? הורידו אותו למחשב בחינם

יהורם גאון ועדי ביטי בקורס חובלים

בסיום הביצוע המרגש של עדי, צוות המורים היה פעור פה: "את נוגעת ללב" אמרה קרן פלס. "הרבה זמרים יכולים ללמוד מעדי איך להגיש שיר" טען משה פרץ ומתי כספי חשב שהבחירה בשיר הייתה מצויינת ועדי ביצעה אותו נכון, באופן בוגר. מתי גם ציין כי הדבר שהוא הכי מעריך בביצוע של עדי הוא העובדה שעדי יכולה לעמוד, לא לזוז ובכל זאת להביע. דבר שהוא טוען על עצמו כי הוא לא מסוגל לעשות. יהורם סיכם וטען: "ילדה יכולה לשיר כמו ילדה, אבל ילדה גם יכולה לשיר כמו מבוגר, ועדי שרה את זה כמו מבוגרת. נהדר".

כמו בכל שבוע, התלמיד המצטיין עלה בסוף המופע לבצע דואט עם המורה שלו בפני אולם מלא. עדי ויהורם עלו לבמה וביצעו יחדיו את אותו השיר וריגשו מחדש את הקהל.

>> אהבתם את הביצוע? הורידו אותו למחשב בחינם

קטלין אליגדו והסטנדרטים של כריסטינה אגילרה

מסיבת הסיום של מחזור א' ב"בית ספר למוסיקה" מתקרבת אלינו בצעדי ענק, וכרטיס הכניסה הראשון כבר חולק. בסיום ערב בו התבקשו התלמידים הצעירים לבצע שירים שבחרו יחד עם הוריהם הייתה זו קטלין אליגדו עם השיר "beautiful" של כריסטינה אגילרה שזכתה בתואר המצטיינת.

אך זו לא הייתה הסיבה בגללה הערב של קטלין היה מיוחד. לאחר מפגש עם המורה מתי כספי הוחלט שקטלין לא תעלה הבמה לבד - אלא יחד עם המשפחה שלה. את ההתרגשות היה אפשר להרגיש באוויר, וכנראה שגם המורים לא הצליחו להישאר אדישים.

>> אהבתם את הביצוע? הורידו אותו למחשב בחינם

סופר קלאסיקה: מישל ויהורם פוגשים את רוזה

תלמידו של יהורם גאון, מישל כהן, הוכיח כבר במהלך מופע נעמי שמר שיש לו המון כישרון. כזכור, הוא כבר זכה בתואר "התלמיד המצטיין", ואפילו ביצע דואט יחד עם המורה הותיק לשיר "רוזה".

במהלך השבוע האחרון התבקשו התלמידים בפעם הראשונה לבחור בעצמם שירים, ולהגיש אותם למורים לאישור. מישל וההורים החליטו על הלהיט "ברצלונה" שכתב והלחין ג'ו עמר, ומתברר שהם קיבלו החלטה מצוינת.

>> אהבתם את הביצוע? הורידו אותו למחשב בחינם

>> והיה גם דואט עם המורה יהורם גאון לשיר "רוזה"

ליבי ושי עם כרטיס למסיבת הסיום

לאחר הפגישה עם הכוכב הנולד הראל סקעת החליטה שי המבר כי היא הולכת על השיר "ואת", אותו כתבה והלחינה קרן פלס. שי קיבלה לא מעט טיפים מהראל, וניסתה ליישם אותם גם בביצוע.

ליבי ושי (תמונת AVI: mako)
ליבי ושי. עברו דרך ארוכה | תמונת AVI: makoתלמידה אחרת בכיתה של משה פרץ, ליבי פנקר, פגשה את מירי מסיקה ובחרה בקלאסיקה "לאורך הים". במהלך המפגש אמנם לא הראתה ליבי סימני התרגשות, אך לאחר מכן הודתה כי היא מאוד אוהבת את מירי מסיקה ולמדה ממנה המון.

מבין כל השירים, החליטו המורים והועדה הפדגוגית כי מדובר על שני הביצועים המצטיינים וזיכו את התלמידות בכרטיסים למופע הסיום.

>> לחצו כאן והורידו למחשב את הביצוע של שי המבר

>> לחצו כאן והורידו למחשב את הביצוע של ליבי פנקר

שלו ודניאל זוכים להערכה מהועדה הפדגוגית

התלמיד שלו כבר מכיר היטב קלאסיקות ישראליות, וגם הפעם הוא הצליח להתמודד היטב עם האתגר. המורים חילקו לו מחמאות ושני ציוני "מצוין", וגם הועדה הפדגוגית הסכימה. אך שלו לא היה היחיד שזכה להצלחה.

דניאל דרחי זכה להפתעה מיוחדת מהמורה שלו משה פרץ, ונפגש עם שיר לוי, שאת שירו "יום אחד תבקשי" ביצע דניאל במופע הקודם. אחרי התייעצות קצרה הם בחרו עבור התלמיד את השיר "כשאת עצובה", והציבו בפניו סטנדרטים גבוהים.

דניאל כבר הפתיע את המורים ואת הוועדה הפדגוגית בשירת, בגבהים אליהם מגיע ובסלסולים שהוא יודע לעשות, אך הביצוע לשיר "כשאת עצובה" העלה את הרף והקים חלק מהוועדה על הרגליים. לבסוף, החליטה הוועדה להעניק לו את הכרטיס האחרון למסיבת הסיום.

>> לחצו כאן והורידו בחינם את הביצוע של שלו מנשה

>> לחצו כאן והורידו בחינם את הביצוע של דניאל דרחי

ואי אפשר בלי הסולואים של מסיבת הסיום - החלק הראשון

שישה תלמידים שרו סולואים בלתי נשכחים, המורים חילקו מחמאות ואפילו הועדה הפדגוגית נשארה ללא מילים.

>> לחצו כאן והורידו את הביצועים למחשב

התלמיד המצטיין: מישל כהן שר "אל תשליכני לעת זקנה"

שנת הלימודים הראשונה של "בית ספר למוסיקה" הגיעה לסיומה, במסיבת סיום מיוחדת. הועדה הפדגוגית חילקה ציונים לכולם, ובחרה את מישל כהן בתור התלמיד המצטיין. הוא לא היה היחיד שהתרגש, וגם בשולחן המורים ובעיקר אצל יהורם גאון היה אפשר לראות את השמחה.

>> הורידו את הביצוע של מישל לשיר "אל תשליכני לעת זקנה" בחינם למחשב

ניפגש בשנת הלימודים הבאה!