דניאל חן כונה בעבר "הסוד הכי שמור של תעשיית הצחוק הישראלית", אבל נדמה שבשבועות האחרונים הסוד יצא לאור, וזה קרה ממש בלב הפריים טיים. חן, שנחשב לכוכב עולה בתעשיית הסטנדאפ הישראלית, מופיע בשנים האחרונות בסטנדאפ פקטורי תל אביב, רץ עם מופע היחיד שלו ברחבי הארץ ואף חימם את ערן זרחוביץ' (ארץ נהדרת) בהופעותיו. העונה הוא מתארח מדי שבוע בתוכנית מועדון לילה (הערב, אחרי החדשות, ערוץ 12) לצד ארז טל וחברי הפאנל ישראל קטורזה, מיה דגן, אורי חזקיה ואבי נוסבאום.

חן (34), שנכנס לעולם הסטנדאפ בגיל 19, הושפע בתחילת דרכו מקומיקאים כמו טל פרידמן, אדיר מילר ואלי יצפאן. בשנים האחרונות הוא כתב וכיכב בסדרה "אוי זה נהדר" בערוץ טדי שמציגה מצבים מצחיקים ומביכים בארוחות משפחתיות, השתתף בלייט-נייט "לילה טוב עם אסף הראל" ושיחק בסדרה "הישראלים". כשהוא לא על הבמה, חן מתרגל יוגה.

>> אל תפספסו את כל הקטעים הכי מצחיקים של מועדון לילה

בראיון לתוכנית "מאחורי כל צחוק" בהגשת אלדד שטרית ברדיו הבינתחומי תיאר חן את הדרך שעבר בעולם הסטנדאפ: "שנים הייתה לי התחושה שאני בבישול, ושהתבשיל עדיין לא מוכן. טעמתי, הרגשתי שאני לא בשל והמשכתי לעבוד. המילה 'פריצה' בכלל לא בתודעה שלי, זה מרתון, לא ריצת ספרינט. בניתי לאט לאט את המומנטום, דאגתי להתקדם כל הזמן בעשייה שלי ושבכל שנה תהיה לי פריצת דרך פנימית וחיצונית. רואים את התהליך הפנימי שלי על הבמה, החקירה הזאת מעניינת אותי יותר מההצלחה".

על משמעות הסטנדאפ עבורו ומה הוא מקווה להעניק באמצעות ההומור לאחרים סיפר: "החיים האישיים שלי לא מנותקים מהסטנדאפ, הכל אצלי מחובר. בסטנדאפ הרגשתי שמצאתי בפעם הראשונה בית, פסיכולוג, ייעוד, יש בזה משהו שמרפא אותי, זה כמו תרפיה בשבילי. הרגשתי שאני יכול להגיע לעומקים בתוך הדבר הזה ולזקק את זה עד שזה יהפוך למשהו טוב ממש. חשוב לי לעשות לאנשים טוב ולשחרר אותם, אני רואה ערך בזה שבהומור יהיה אלמנט משחרר. זו ההשפעה שאני מכוון אליה".