נדב ודניאל הם הזוג שפתח את התחרות במקום הכי שקט בארץ - הערבה. מהרגע הראשון, הם נצמדו למטבח התאילנדי והאמת שלהם היא גם מה שהוביל אותם עד לגמר הגדול של MKR המטבח המנצח (הערב אחרי החדשות בקשת 12). השניים הם נשואים טריים שמנהלים יחד עסק של מסעדה ניידת המגישה אוכל תאילנדי, כשהרעיון הוא להביא חוויה אותנטית של אוכל מהמזרח. החיבור שלהם למטבח התאילנדי הגיע מהעובדים של אבא של נדב שעוסק בחקלאות, והוא מעיד שכבר מגיל קטן הוא אכל איתם את האוכל המסורתי. את האותנטיות שספג מהם, הוא הביא יחד עם דניאל לתחרות.

כבר בתחילת הסרוויס הראשון שלהם, נדב ודניאל הכריזו שהם דבקים בשיטה של הבישול הכפרי, אבל מהר מאוד גילו שהאתגר הגדול ביותר שלהם הוא להתאים את עצמם לחך הישראלי. בעיני רותי, המטבח התאילנדי הוא נישה שרוב הקהל לא נחשף אליה בעבר, ושמדובר בטעמים שהישראלים לא מכירים. "אני לא מרגישה שזה אוכל תאילנדי ישראלי, אלא תאילנדי תאילנדי. לא בטוח שהמטבח הזה יכול לקלוע למספיק אנשים בחושי הטעם", אמרה רותי לאחר שטעמה את המנה הראשונה שהכינו בסבב הבתים.

המנה העיקרית של דניאל ונדב יוצאת לדרך (צילום: מתוך
מבשלים באותנטיות | צילום: מתוך "MKR המטבח המנצח", קשת 12

דניאל, שבמהלך כל העונה הייתה בהריון, לא נתנה להורמונים להשתלט עליה יותר מדי. ראינו אותה לחוצה לעיתים, אך מנגד, היא גם לא הפסיקה לדרבן את נדב. "אם היא לא הייתה מאמינה ומפרגנת, לא היינו מגיעים לפה", סיפר נדב בהתרגשות. דניאל לא מסתירה את ההערכה שלה לנדב, כבשלן וכבן זוג. "זה מדהים לראות את הדיוק שלו ואת הרגישות שלו לתבלינים", אמרה אחרי שהוא הצליח להשיג את מחית הקארי שעבד עליה במהלך המשימה הצמחונית.

במשימה בה הזוגות נדרשו להכין מנות נטולות בשר, נדב ודניאל הרגישו שהאתגר הזה קטן עליהם, כי במטבח התאילנדי יש מנות מדהימות שמבוססות על ירקות ותבשילים, כך שהקושי היחידי שלהם הוא לעדן את הטעמים כדי להגיע לכמה שיותר אנשים. מעידה רצינית חווה הזוג במשימה הזו, כשלמנת הקינוח הם החליטו להגיש דלעת ממולאת בקרס קוקוס, מנה מאוד מוכרת בשווקים התאילנדים - אבל בעיני השופטים ושאר הטועמים, היא לא ענתה על הצורך במתוק.

דניאל מנסה למצוא רוגע במטבח  (צילום: מתוך
מתוך "MKR המטבח המנצח" | צילום: מתוך "המטבח המנצח", קשת 12

למרות המעידה, במשימת הצבע נדב ודניאל החליטו ללכת על הצבע הלבן שלרוב לא מאפיין את המטבח התאילנדי והצבעוני. השניים לקחו על עצמם את האתגר ועמדו בו בגבורה, כשהם הצליחו להגיש ארוחה רכה ונעימה או כפי שציינה ירדן, כזו "שנראית כמו 'כלה'". ההצלחה המסחררת של השניים בלטה במשימה הזו, כשחיים הכריז: "אני מרגיש שחזרתי לתאילנד".

את הדרך לגמר נדב ודניאל עשו עם אהבה גדולה לבישול התאילנדי המסורתי - ואחד לשנייה. בזכות צלצולי פעמון הנשיקות, הטעמים העזים, המחמאות וקריאות "מאמי", הם גרמו לכולנו להכין בננה לוטי בבית ולדמיין ניחוחות מטריפים של תאילנד. הם הזוג שהולך עם האמת והאותנטיות שלו עד הסוף מבלי לפחד שזה לא יקלע לטעם של כולם, ואולי זה גם מה שיביא להם את הניצחון בגמר.