סבב בתים נוסף של MKR המטבח המנצח עומד להיפתח והערב (אחרי החדשות בקשת 12) המתמודדים החדשים והשופטים חיים כהן ורותי ברודו יגיעו למסעדה חדשה, עם מנות חדשות וטעמים חדשים. מי שינסו להרשים אותם הפעם הם קובי ומצליח, צאצאים למשפחה קולינרית שהקימה את המותג "שיפודי ציפורה".

בשולחן הסועדים אפשר למצוא בין היתר את אבי וליאור, שני מתמודדים מנוסים שיבשלו גם הם בהמשך הסבב. אבי וליאור הם שפים מקצועיים שבישלו בין היתר לראש הממשלה, בנימין נתניהו ולרעייתו שרה. במהלך הערב, השניים מספרים לנוכחים בחדר על גודל המעמד. "יש להם פה אחריות מאוד כבדה", אומר אבי בהתייחסות לקובי ומצליח. "זה שלושה דורות שאחריהם על הכתפיים. הם רוצים באמת לקחת את מה שהם גדלו והתחנכו עליו ולשנות אותו. אני מבין את האחריות הכבדה הזאת".

בשלב זה, חושף אבי שהוא בן לשף בעצמו, וממש כמוהו, גם הוא בישל לראש הממשלה אז. "אני זוכר את עצמי כשהייתי בגיל עשר, אבא שלי חזר לבית אחרי שהוא בישל ליצחק רבין כשהוא היה ראש הממשלה. בתור ילד תמיד ידעתי שאני גם אגדל למטבח. השאיפה שלי הייתה לבשל לראש הממשלה".

"כשהתחלנו לבשל לראש הממשלה שלנו, זו הייתה הפעם הראשונה שבאמת הצלחתי להצטלם עם ראש הממשלה, לפני כמה חודשים", ממשיך ומספר אבי. הדבר כמובן עורר את סקרנותה של השופטת רותי ברודו, שמיהרה לשאול: "מה ביבי באמת אוהב לאכול?". עוד שאלה ברודו אם השניים בישלו גם לשרה נתניהו, רעייתו של ראש הממשלה, ואם הדבר היה קשה. "אני חושב שכל ארוחה, כל קייטרינג, זה משהו שהוא קשה", ענה לה ליאור.