מה משותף לדודו אהרון, אילנית לוי, קורין גדעון, איתן כבל ואלישע בנאי? חמישתם אנשים מפורסמים מאוד, זה נכון - אבל לפני הכל, הם בשלנים מעולים. אחד-אחד. אם עד עכשיו הכרתם אותם בעיקר בזכות הלהיטים המוזיקליים שלהם, תוכניות הטלוויזיה בהגשתם או כמה שערוריות פוליטיות מסעירות - בקרוב מאוד תפגשו צד אחר לגמרי שלהם, ותסמכו עלינו שתופתעו מאוד ממה שהם יודעים לעשות במטבח.

תחרות הבישול הקשה בעולם תחזור למסך בקרוב, והפעם בעונת VIP מיוחדת. חמישה זוגות בשלנים מצויינים יתחרו ב"המטבח המנצח VIP", ורק זוג אחד מהם ייצא כמנצח. הזוגות ינסו להוכיח לשף חיים כהן ולמסעדנית רותי ברודו כי הם הבשלנים הכי טובים שיש, תוך שהם נתונים לביקורת בלתי מתפשרת מצידם ומצד שאר הזוגות.

בכל פרק זוג אחד יבשל ארוחה שלמה לכלל המתמודדים והשופטים, שתכלול שלוש מנות. השופטים ינקדו כל מנה בנפרד, הזוגות המתחרים את הסעודה כולה - ובסיום העונה שני הזוגות שקיבלו את הניקוד הכי גבוה יעלו לגמר ויתחרו על המקום הראשון. אז מי הבשלנים שייכנסו למטבח בתקווה לצאת משם מנצחים?

אילנית ואשר לוי

מי שמכיר באמת את המגישה, השחקנית והדוגמנית האהובה אילנית לוי - או פשוט מציץ באינסטגרם שלה ושל בן זוגה, אלירז שדה - יודע שמדובר בבשלנית יוצאת דופן. בזמן שהיא מנעימה לנו את ימי שישי בצהריים עם תוכניתה "גלית ואילנית", בסירים שעל האש מתבשלת עוד ארוחת שישי מפוארת ומעוררת קנאה.

את סודות הבישול אילנית למדה מאמה, רחל, בשעות הארוכות שהעבירו יחד במטבח בבית משפחת לוי. מי שעוד נדבק ב"חיידק" המשפחתי הוא אחיה של אילנית, אשר, שאולי זכור לכם לטובה מהעונה הרביעית של "מאסטר שף". ב"המטבח המנצח VIP" אילנית ואשר יכנסו בפעם הראשונה למטבח ביחד וכשצמד האחים הבשלנים מסתער על המטבח, אפשר להתחיל ללקק את האצבעות בהנאה כבר מעכשיו.

אילנית ואשר לוי (צילום: אור דנון)
אילנית ואשר לוי | צילום: אור דנון

נטלי ודודו אהרון

דודו אהרון הוא אחד הזמרים המצליחים במדינה, אלא שמסתבר שלצד הכישרון שלו כזמר וכיוצר מסתתרות גם יכולות בישול מפוארות ביותר שלא כולם מכירים. לפני שלוש שנים נישא אהרון לדוגמנית נטלי לוי, ואם תהיתם מה הזוג הזה הכי אוהב לעשות בזמן הפנוי - זה להיכנס למטבח, ללבוש סינר שף ולבשל ביחד.

הרומן של אהרון עם המטבח התחיל בשירות הצבאי. אחרי שנתיים בלהקה צבאית הוא עבר לבסיס צנחנים ושירת כטבח. בימים ההם החברים לבסיס כינו אותו "דודו בורקס", על שם המאפים המדהימים שהכין במטבח הצבאי. אבל אל תטעו - עם כל הכבוד לבורקסים, מנעד היכולות הקולינריות שלו השתדרג מאז פלאים.

נטלי ודודו אהרון (צילום: אור דנון)
נטלי ודודו אהרון | צילום: אור דנון

אורלי זילברשץ ואלישע בנאי

אלישע בנאי הוא כבר מזמן לא רק "הבן של", אלא מוזיקאי מצליח שמוביל הרכב בשם "אלישע בנאי וארבעים השודדים". במקביל לקריירה המוזיקלית שלו והפקת שלושה אלבומים מוצלחים, בנאי מתהדר גם בתואר שף אותו הרוויח בהרבה מאוד עבודה קשה.

בגיל 20 התחיל בנאי לעבוד במסעדת "הרברט סמואל" של יונתן רושפלד, ושנים אחר כך פתח בר-מסעדה משלו בשם "הוסטל 51". ב"המטבח המנצח VIP" הוא יתחרה לצד אמו, אורלי זילברשץ, אחת השחקניות הגדולות והמוערכות בארץ שזכתה בפרסים נחשבים על כמה מתפקידיה הזכורים בקולנוע הישראלי, בין היתר בסרטים "כנפיים שבורות" ו"הדקדוק הפנימי". יש לנו הרגשה שהולך להיות שמח במטבח.

אורלי זילברשץ ואלישע בנאי (צילום: אור דנון)
אורלי זילברשץ ואלישע בנאי | צילום: אור דנון

חגית מדמון ואיתן כבל

אחרי שני עשורים סוערים בכנסת, איתן כבל, האיש והפרוצדורה, עזב את הפוליטיקה לפני שנתיים. מאז, במקביל לפעילות עסקית ענפה, הוא מבלה שעות ארוכות במטבח ביתו בראש העין ועושה הרבה מאוד כבוד למטבח התימני - איתו הוא מתכנן לכבוש את ליבם של חיים ורותי. אחרי שכיכב בספיישל ה-VIP של "מאסטר שף" והפסיד לאיתי לוי, הפעם הוא מגיע לתחרות עם שחקנית חיזוק משמעותית - אחותו חגית מדמון.

חגית מדמון ואיתן כבל (צילום: אור דנון)
חגית מדמון ואיתן כבל | צילום: אור דנון

ורדה וקורין גדעון

תמיד מרגש לעקוב אחרי מערכת היחסים הקרובה והמיוחדת שבין קורין גדעון לאמה ורדה, ובקרוב הן יקחו אותה צעד אחד קדימה ב"המטבח המנצח VIP". השתיים חיות ונושמות את המטבח: קורין ובעלה חילי פתחו מעדנייה בשם "סורוצקין מעדנייה יהודית" ומוכרים מדי שישי אוכל ביתי, וגם ורדה היא בשלנית מיומנת. עמוד האינסטגרם שלה, שמתעד את הנעשה במטבח המרשים שבביתה במושב בצרה, הכי מעורר תיאבון. כשתיים שעושות הכל, אבל הכל ביחד - זה רק טבעי שישלבו ידיים בתחרות הבישול הכי שאפתנית ומאתגרת.

ורדה וקורין גדעון (צילום: אור דנון)
ורדה וקורין גדעון | צילום: אור דנון