לאורך כל העונה הם בישלו יחד, תמכו זה בזה ברגעים הקשים והתחבקו באושר ברגעים השמחים. אין ספק שלדינמיקה בין בני הזוג יש מקום של כבוד בתחרות של MKR המטבח המנצח, וכמו שנוכחנו לדעת כבר לא פעם, ריב במטבח בהחלט יכול להשפיע על טעם המנה שיוצאת ממנו. אין לנו ספק שהמתמודדים הגיעו לתחרות עם בני הזוג הכי מדויקים ונכונים להם - אבל בכל זאת, רגע לפני חלקו השני של הגמר הגדול (הערב, אחרי החדשות בקשת 12), הרשינו לעצמינו להפליג בדמיון ולצוות כמה מהזוגות מחדש, בהומור כמובן. 

כוכי ונדב

איך נאמר זאת בעדינות, נדב נוטה לעיתים קצת להתפזר במטבח. ראינו אותו לא פעם נותן למתמודדים אחרים לטעום את מרכיבי המנה שלו במקום להמשיך לעבוד עליה במרץ, לעיתים עובד באיטיות ומתמסר לשיטת הבישול הכפרית והאותנטית של תאילנד מבלי לזכור שהוא נמצא בכלל בעיצומה של תחרות מותחת ומלחיצה. נדב צריך טיפוס ביקורתי וחד לשון שיכווין אותו, וחוץ מדניאל, גם כוכי, אשת הברזל של התחרות, מסוגלת לעשות את זה בהצלחה. סיבה נוספת שקושרת בין נדב וכוכי היא כמובן האהבה למטבח האסייתי, ככה ששיתוף פעולה קולינרי בין השניים הללו נשמע לנו כמו אופציה לא רעה בכלל.

כוכי חשאי, נדב נובל (צילום: מתוך המטבח המנצח , קשת 12)
צילום: מתוך המטבח המנצח , קשת 12

אלכס ואלכס

בעונה הקודמת היה לנו את אלכס ואלכסה, ועכשיו אלו אלכס ואלכס, הזוג שחולק לא רק שם, אלא גם מוצא משותף ומוח יצירתי בכל מה שקשור למטבח. אלכס לויטין, בן זוגו של מארק, שימש במהלך העונה כמעין סו-שף לאור העובדה שמארק הוא בעל הניסיון אשר היה כבר בעלים של מסעדה בעבר, אבל ברור לנו שהוא כוכב קולינרי בפני עצמו. מי שעוד הגיע לתחרות עם זוגיות צמודה הוא אלכס סטולרביץ', אשר לצד רעייתו אינה הביא לתחרות את עולם הבשרים המעושנים. ביחד, אלכס ואלכס היו יכולים להביא לידי ביטוי שיתוף פעולה גברי יוצא דופן.

אלכס לויטין, אלכס סטולרביץ' (צילום: מתוך המטבח המנצח , קשת 12)
צילום: מתוך המטבח המנצח , קשת 12

עדיאל ואושרי

הם הצעירים המגניבים של התחרות, הם חולקים סגנון אופנתי ובעיקר אהבה לכובעים עם מסר ואמירה. אין לנו ספק שעדיאל ואושרי היו יכולים להסתדר יחד לא רע בכלל, על אף שהם מגיעים מעולמות קולינריים שונים: הוא דוגל במטבח פשוט אך מדויק על בסיס העקרונות שלמד מהשף אייל שני, והיא מנסה לשחזר את הטעמים של הבית ושל אמא אילנה, עם טוויסט עדכני וחדשני. שילוב של כל אלה היה מצליח ליצור אוכל טעים וכמובן מלא בסטייל.

אושרי מסהיד, עדיאל טויטו (צילום: מתוך המטבח המנצח , קשת 12)
צילום: מתוך המטבח המנצח , קשת 12

מרטין ודורון

אם מרטין היא האמא הבלתי מעורערת של התחרות, המאמא שמלהטטת בין סירים עמוסים בכל טוב, דורון הוא האבא שבמבט ראשון אולי נראה קר וקשוח, אבל יש לו לב ענק. מרטין ודורון הם החבר'ה היותר מבוגרים ומנוסים של התחרות, ולכן שיתוף פעולה ביניהם בהחלט היה יכול לעבוד ולהביא לידי ביטוי את ניסיון החיים שלהם. מעבר לכך, אנחנו מזהים לא מעט קווי דמיון במנות שלהם שנשענות על המטבח המזרחי והמסורתי, ככה שלגמרי היינו שמחים לטעום כמה מנות משותפות.

 

מרטין ביטון, דורון רווה (צילום: מתוך המטבח המנצח , קשת 12)
צילום: מתוך המטבח המנצח , קשת 12

שמעון ושלומי

שמעון וקנין היה ללא ספק המתמודד הרגיש ביותר בתחרות. כבר בשלב הבתים, הוא הזיל דמעה או שתיים, וההתרגשות שלו הגיעה לשיא עם תקרית הפחזניות שנהרסו. שמעון צריך לצדו אדם רציונלי שיודע להכיל רגשות מורכבים – תפקיד דומה לזה שביצע שלומי בזוגיות הקולינרית עם עדיאל. בכל רגע שבו עדיאל נשברה, בין אם בגלל הזיכרונות מבית שהציפו אותה או בגלל חוסר הביטחון שלה במטבח, שלומי ידע להרים אותה למעלה ולחזק, מה שהיה יכול לעבוד כנראה לא רע גם עם שמעון.

 

שמעון וקנין, שלומי גוזלן (צילום: מתוך המטבח המנצח , קשת 12)
צילום: מתוך המטבח המנצח , קשת 12

ג'וזף וירדן

כבר בשלב הבתים, חשדו יושבי השולחן שמתפתח קשר מיוחד בין ירדן לג'וזף. דפנה, האחיות ניסני ושמעון טענו בחיוך שירדן בקטע של ג'וזף, ושברגע שהנושא עלה לדיון, ג'וזף אפילו החל להסמיק. ובכן, נראה שבינתיים העניין הזה לא מתממש, אבל מה שבטוח זה שהיינו שמחים לראות את ירדן וג'וזף בשיתוף פעולה קולינרי שיחבר בין הטעמים מהמטבח הנצרתי המסורתי לבין הסגנון התל אביבי המדויק.

ירדן שי, ג'וזף מנסור (צילום: מתוך המטבח המנצח , קשת 12)
צילום: מתוך המטבח המנצח , קשת 12