מתמודדי MKR המטבח המנצח שמעון וקנין ודורון רווה הם ללא ספק הטבחים הצבאיים עם הלב הכי רחב בצה"ל – ובכלל. אם בשלב הבתים נחשפנו לסיפורו האישי של דורון, שחזר לחיות עם אשתו לאחר שזו עברה אירוע מוחי מורכב ואף ביקשה להתגרש ממנו, כעת אנחנו נחשפים גם לצד הרגיש באישיותו יוצאת הדופן של שמעון.

בקטע מתוך הפרק של MKR המטבח המנצח שישודר הערב, אחרי החדשות בקשת 12, הלחץ של משימת הבראנץ' ומאנץ' מתחיל להשפיע על שמעון ודורון, והרגשות צפים בהתאם. שמעון, שמתמחה בקונדיטוריה, מתקשה לעמוד ביעד של עצמו ולהכין לשופטים חיים כהן ורותי ברודו פחזניות שיקצרו מחמאות. הוא פורץ בבכי וחברו הקרוב דורון נחלץ לעזרתו. "חיים שלי, יאללה, הכל בסדר, אל תדאג", הוא אומר לו. "מה אתה דואג? למה אני פה? באש ובמים אנחנו ביחד, מה אתה דואג?".

דורון רווה ושמעון וקנין
דורון רווה ושמעון וקנין | צילום: מתוך "MKR המטבח המנצח", קשת 12

בשלב זה, גם השופטים לא יכולים להישאר אדישים למשבר של שמעון, והם מחליטים לגשת אליו. "הוא רגיש, הוא בלחץ", מספר דורון לרותי ברודו כשזו שואלת מה קרה. "זה דמעות של אושר?", שואל חיים כהן. "כל החיים אני מכין פחזניות, וואלק היום, לא הצלחתי. לא מצליח לי", עונה שמעון בקול חנוק. "יש בחיים תוכניות חלופית, גם אם אנחנו לא חושבים עליה. אם אתה חושב שזה לא – תוותר, לך על משהו אחר", מייעץ לו חיים כהן.