עבודה במטבח תמיד כוללת סיכון מסוים, ואם תוסיפו לזה גם לחץ של זמן ותחרות, בשבריר שנייה של חוסר תשומת לב יכולות לקרות תאונות כואבות ומסוכנות. זה בדיוק מה שקרה לירדן שי, מתמודדת MKR המטבח המנצח במהלך ההכנות לקרב ארוחות הבוקר שיפתח את שלב המסעדות ראש בראש בתוכנית, הערב אחרי החדשות בקשת 12.

בעוד שכל המתמודדים מנסים להתרכז בהכנת המנות ולתקתק עבודה, ירדן שי חתכה את עצמה בטעות והחלה לדמם ללא הרף. "הורדתי לעצמי חצי מהאצבע, באמת", היא אמרה בפאניקה לאושרי מסהיד, בן זוגה לתחרות וחברה הקרוב. "תראה כמה דם, זה חתך רציני ואני יודעת מה זה חתכים. אנחנו לא נספיק כלום. מעצבן אותי כל הלחץ הזה".

טעימת הקינוח של ירדן ואושרי
צמד עוצמתי. אושרי מסהיד וירדן שי | צילום: מתוך "המטבח המנצח", קשת 12

כזכור, אושרי וירדן הם טבחים במסעדות "מלכה" ו"הסלון" של אייל שני ולכן סביר להניח שזו לא הפציעה הראשונה שהם נאלצים להתמודד איתה - אבל הלחץ הפעם הופך את האירוע לדרמטי מהרגיל. בעוד ששאר המתמודדים ניסו לנחם אותה, אושרי ניסה להעריך את חומרת המצב ולמצוא פתרון. "את רוצה לעצור הכל? נעצור", שאל את ירדן. "איך נעצור עכשיו? אנחנו לא יכולים לעצור", ענתה לו ירדן בבכי, "כבר חצי שנה שלא נחתכתי. אני כולי מדממת, אני לא יכולה לעבוד ככה. מי יגלגל את החלות האלה עכשיו? מי יפתח את הבצק הפריך?".