מחוץ למטבח:

חן: מנהלת שיווק וקשרי לקוחות בחברת השקעות נדל"ן.

שרה: רנטגנאית, טכנאית ראשית במכון לרפואה גרעינית במרכז רפואי כרמל.

באינסטגרם: Chen_Herman | Sara Ranser

בפייסבוק: Chen Herman | Sara Ranser

מה הפאדיחה הכי גדולה שהייתה לכן כשאירחתן אנשים בבית?

חן: בכללי אני מאוד פדחנית, אבל במקרה האחרון קראתי לאחד האורחים בשם אחר אחרי היכרות ארוכה, פשוט החלטתי שקוראים לו ליאור במקום השם האמיתי.

שרה: שכחתי תוספת במקרר וגיליתי אותה כשהוצאתי את הקינוח.

מה המאכל האהוב עליכן?

חן: איטלקי - הכל.

שרה: אני אוהבת מגוון רחב של אוכל, בעיקר פחמימות לא מתוקות כמו פיצה, בורקס, לחם טוב עם גבינות משובחות, עגבניות ושמן זית. אוכל פשוט אבל ממרכיבים טובים.

באיזו מסעדה הייתן רוצות להיות שפיות לכמה ימים?

חן: בגוז' ודניאל.

שרה: במסעדת בולונג'רי בפריז. עם הריחות המדהימים של באגטים טריים, מאפים משובחים וכריכים טעימים. כאלה שקונים ויושבים לאכול בגני לוקסמבורג.

>> אפשר חשבון? כל מה שקרה במסעדה של חן ושרה ב"MKR המטבח המנצח"

איזה שף הוא מודל לחיקוי עבורכן?

חן: חיים כהן ואסף גרניט.

שרה: אני אוהבת מאוד את ישראל אהרוני. אוהבת לראות אותו עובד, הכל מסודר, נקי ואסתטי. הוא מקצוען. המחשבה שלו בהירה ולכן קל ללמוד ממנו, הכל נראה תמיד כל כך טעים ויפה, תענוג.

מתי בכיתן בפעם האחרונה?

שרה:  אני לא בכיינית גדולה, אני כן יכולה לבכות אם זה משהו שקשור בילדים שלי ובהתעללות בחיות, שפשוט גומרת אותי. התמונות של נטישת כלבים או התעללות בהם, שוברים לי את הלב. ראיתי בתחילת הקיץ סרטון של משפחה שנוטשת את הכלב שלה בכביש מהיר ולא יכולתי להפסיק לבכות. גם עכשיו, כשאני נזכרת, אני מתחילה לבכות"

מה הייתן משנות בעצמכן?

חן: את הביקורת העצמית, תמיד יש מה לשפר בכל תחום.

שרה: היום אני במקום בחיי שלא הייתי משנה כלום. הגעתי לסוג של קבלה עצמית, למי שזה מתאים, מצויין. למי שלא, גם בסדר. אם הייתי נשאלת לפני שנים, הייתי עונה שתהיה לי יותר סבלנות, להיות נחמדה גם לאנשים שאני לא כל כך אוהבת. יותר פוליטיקאית, פחות ישירה.

טיפ אחרון לקוראים, מה הדבר הכי חשוב שצריך לדעת כשמארחים?

חן: האירוח לא פחות חשוב מהאוכל, לדאוג לשניהם באותה מידה. לתת הרגשה לאורחים שהם הגיעו לבית חם, שמח לארח בשילוב אוכל טעים.

שרה: חשוב מאוד לתכנן הכל לפרטי פרטים. להכין רשימה מדויקת של קניות לפי התפריט, לרשום את התפריט ולחלק את העבודה לפי ימים. כל יום לרשום מראש מה צריך להכין ולמחוק בסוף היום. הסדר מוריד מהלחץ, מסדר את המחשבה והסבירות לשכוח או להיתקע בלי מצרכים יורדת. הכל הופך להיות פשוט יותר וככל שלחוצים פחות ככה עושים פחות טעויות.

MKR המטבח המנצח: תכנית הבישול הקשה בעולם, משודרת בקשת, ערוץ 12