כבר ראינו לא מעט סצנות קורעות מצחוק בצומת מילר, אבל זו ששודרה בפרק האחרון - "מסיבת המחזור" המדומיינת שארגן אדיר לבתו יהלי, הצליחה לשבור כמה שיאים. למי מכם שפספס נספר שבזמן שמאיה, אשתו של אדיר (המגולמת בסדרה על ידי דקלה הדר) נסעה לחופשה קצרה בחו"ל, אדיר הגיע למסקנה המוטעית שיהלי קיבלה וסת לראשונה. העובדה הזאת תפסה אותו לא מוכן בלשון המעטה, ולאחר שהתייעץ עם הסוכן עופר שפיץ (גל זייד) שהמליץ לו לחגוג את המאורע, הוא חלם על כך שהוא מארגן ליהלי מסיבה ממותגת במוצרי היגיינה נשית, כולל ביצוע בלתי נשכח לשיר "היום קיבלנו וסת לראשונה, יהלי שלנו אישה קטנה".

עבור השחקנית מאי ז'פקו שמגלמת את דמותה של יהלי בסדרה, לעמוד בסצנה הזאת בפרצוף אדיש ומופתע, היה אתגר רציני. "חשבתי לעצמי 'איך אני עושה את זה, איך אני לא צוחקת?'", היא נזכרת. "מהר מאוד תפסתי את עצמי ואמרתי שאני מסוגלת. כל הקאסט היה שם וצעק לי, אבל הצלחתי לשמור על איפוק ולעשות את זה על הצד הטוב ביותר".

בין "אקשן" ל"קאט", מאי היא קודם כל תלמידת ח' שאוהבת ללמוד מתמטיקה ואנגלית בבית הספר. את השיעורים שהיא מפסידה בגלל ימי הצילום היא משלימה בעזרת החברות והמורים, והיא מעידה שהלימודים נמצאים אצלה במקום הראשון. "אני תלמידה טובה. הלימודים זה הדבר הכי חשוב בעיניי, תמיד הצלחתי לשלב בינם לבין המשחק. מנסים לתאם איתי את ימי הצילום כדי שיהיה לי כמה שיותר נוח, אז אני פשוט שואלת חברות מה היה או הולכת למורים פרטיים", היא אומרת.

לצד התפקיד בצומת מילר, מאי בת ה-13 הספיקה גם להוביל קמפיין לחברת טמבור ולשחק בסרט "מבצע ביצה", ואת כל זה היא עשתה בהובלת סבתה שמלווה אותה כמעט לכל יום צילום. "כבר לפני כמה שנים רציתי לנסות להיות שחקנית, תמיד אהבתי לעשות לחברים צחוקים וחלמתי להופיע בטלוויזיה. אני וסבתא שלי פנינו לסוכנת ובעצם האודישן המשמעותי הראשון שלי היה לצומת מילר. יצא שהתקבלתי, וככה נפתחו דלתות גם לדברים אחרים".

איך זה לעבוד עם אדיר מילר?

"הוא בן אדם מדהים. היה מאוד כיף לעבוד איתו וללמוד ממנו. אם יש לי רעיון חדש לדמות של יהלי, הוא מקשיב במאה אחוז. בעונה הקודמת הוא אפילו נתן לי לאלתר קטע שלם משלי, הוא מאוד זורם ומשתף אותי בהכל".

בימים אלו עושה מאי את צעדיה הראשונים גם ברשת. היא מחזיקה נכון לרגע זה בכמעט 12 אלף עוקבים באינסטגרם ומבחינתה מדובר לא רק בתחביב, אלא גם באפיק מקצועי לכל דבר. "אני מאוד אוהבת לשתף ולהעלות תמונות. אני חושבת שבגלל שיש לי יותר עוקבים זה גם יכול לפתוח לי דלתות ואני פתוחה לכל האופציות, מה שיגיע שיגיע".

יהלי מצומת מילר (צילום: Instagram/mayzapko)
מאי ז'פקו. גדלה לעיני המצלמות | צילום: Instagram/mayzapko

היית רוצים לעשות תפקידים שהם גם קצת יותר דרמטיים ולא קומיים?

"כן, אני מאוד אוהבת דרמות ולא דווקא קומדיות ככה שאני פתוחה לכל האפשרויות והולכת להמון אודישנים".

את חושבת שתהיי שחקנית גם כשתהיי גדולה?

"אני מאוד אוהבת את המקצוע הזה, אבל אני לא יודעת מה יהיה בעתיד ואני לא פוסלת כלום. אני ממשיכה לנסות, ונראה מה הלאה. פעם רציתי ללמוד רפואה. זה מאוד מעניין אותי, אבל עוד קטנה מדי לדעתי בשביל לחשוב על זה".