אם עוד לא התאוששתם מהעונה הראשונה של משיח, העונה השנייה כבר כאן (הערב אחרי אולפן שישי בקשת 12) - עם יותר טרלולים, יותר שגעונות, אבל אותו משיח - יחיד ומיוחד. בתזמון מושלם לסוף הסגר השלישי, ב"אורחן משיח - אוכל טעים, אוכל נקי" מתכוננים לפתיחה החגיגית והמחודשת, וזה בדיוק המקום שאנחנו צריכים לנסוע אליו עכשיו. שואלים את עצמכם למה? טוב ששאלתם.

 1. כי אחרי השנה המטורללת שעברה עלינו, משיח כבר נראה לנו מאוד נורמלי

  גם בעוד מאה שנים לא היינו מדמיינים שנעבור את התקופה הזאת – יוצאים ונכנסים לסגרים כמו שנכנסים לעמוד האינסטגרם שלנו בתקופת מבחנים, סבתא מנסה במשך 45 דקות להתחבר לזום רק כדי שנראה את המצח שלה במשך כל השיחה, הבילוי הכי מטורף שהיה לנו בשנה האחרונה הוא סיבוב קניות במקס סטוק, וגולת הכותרת – חיות בינינו קבוצה של מש"קיות ת"ש שאומרות "הקשב המפקדוש" בזום ברגעים אלה ממש. ואם זה לא מספיק, לא ראינו את בת הדודה האהובה עלינו כבר שנה, אנחנו מכירים כל חור וחטט בפרצוף של בן/בת הזוג וניסינו כל מתכון אפשרי בעשר דקות, רק כדי לגלות שהוא לא באמת לוקח עשר דקות. אחרי כל זה, צובט לנו בלב שמשיח לא היה חלק מהקפסולה שלנו, אז זה הזמן להשלים פערים. משיח, תכין את המיקרופון, אנחנו בדרך.
 2. כי כמה כבר אפשר לשמור על היגיינה?

  מי מאיתנו לא התחרפן בסגר הראשון ועשה אמבטיית אקונומיקה לכל המוצרים שהגיעו במשלוח מהסופר? זה, וגם לחטא את הידיים של הכלב אחרי שהוא יצא לחצר, לשטוף ידיים בעבודה, ואז ללחוץ על המכשיר של הנייר, אבל הוא לא נקי, אז שוב לשטוף ידיים עם סבון והפעם ללחוץ על המכשיר של הנייר עם נייר ולהוציא עוד נייר, רק שהברז לא נקי אז שוב צריך לשטוף ידיים ולסגור את הברז עם הנייר ולהוציא עוד נייר עם הנייר, ושיט נגמר לנו האלכוג'ל, למי יש אלכוג'ל? די נמאס לנו, אנחנו לוקחים שלוק אקונומיקה, אולי זה יחטא אותנו.

  אז אחרי שהשתגענו, שמנו כפפות, חיטאנו ידיות, לחצנו עם המרפק על הכפתורים של המעליות – כל מה שבא לנו זה להימרח על מיטת הפשפשים באורחן של משיח, לאכול את האוכל של מירב מהמטבח הלא סטרילי ולשרות באווירת ג'יפה תמידית. מי מצטרף אלינו?

  דאנה איבגי ב"משיח" (צילום: מתוך "משיח", קשת 12)
  מצפים לאכול במטבח הלא סטרילי של מירבי | צילום: מתוך "משיח", קשת 12

 3. כי התגעגענו להופעות חיות

  מי לא מתגעגע להופעה חיה, לצפיפות, לזיעה ולעובדה שלאנשים אין מרחב אישי וכל אחד רוקד אחד על השני? באורחן של משיח תוכלו לקבל הכל – רק בלי כל מה שהזכרנו לעיל. הופעה חיה, זמר ווקאלי מהגדולים בדורו, ונגן אורגנית שלא רואה ממטר את אלטון ג'ון. ואם זה לא מספיק לכם - זה לגמרי חינם, אין צורך בירקרקים, ואין חשש שההופעה תתבטל, גם אם תתחננו. באורחן משיח תוכלו לשמוע את הלהיטים הנצחיים של משיח הרוקסטאר, הפופסטאר, הראפסטאר, ולהגיד שצפיתם באגדה בעודה בחיים. משיח, נגן לנו את "נערה עובדת".
 4. כי אנחנו חייבים לקבל פרופורציות

  כבר כמעט שנה שאנחנו רואים את אותו הפרצוף במשך כל היום – ואין לאן לברוח. חלקכם אפילו עם ילדים בבית, ותאמינו לנו – אנחנו לא יודעים איך נשארתם בחיים. ממריבות מי יוריד את הזבל וידבק בקורונה, דרך מי יבשל הפעם את המתכון ההוא של אייל שני, ועד מי יעשה כלים כי אנחנו פאקינג חייבים מדיח אבל אין לנו מקום בדירת המטר על מטר הזאת. אנחנו כבר לא מצליחים לסבול את עצמנו, ובטח שלא את החצי השני. איזה מקום טוב יותר מאשר אורחן משיח, כדי להבין שמה שקורה אצלנו בבית הוא יותר מנורמלי? משיח, שמור לנו מקום לכמה לילות, אנחנו באים לקבל פרופורציות.
  משיח פרק 10 (צילום: מתוך "משיח", קשת 12)
  היגיינה? מה זה? משיח | צילום: מתוך "משיח", קשת 12
 5.  כי העיפו אותנו מהדירה

  מודים, עברה עלינו תקופה קשה, כמו על רובכם כנראה, ומה נעשה – מצאנו את עצמנו בלי דירה. אחרי המחווה שמשיח עשה למירבי עם שכר הדירה, החלטנו לנצל את טוב ליבו ולהתארח אצלו, מי יודע, אולי אפילו נצליח למצוא שם עבודה. אנחנו יודעים שהתנאים מחפירים והיחס משפיל, אבל אין שם רגע דל וזה בדיוק מה שאנחנו צריכים – עניין בחיים (וסיכוי קלוש להיות חברים של משיח).

 6.  כי אין שם ווייפיי נורמלי - וטוב שכך

  ישיבה, שיעור של הילד, שיעור של הילדה, אימון כושר, פגישה עם עורך דין, מבחן בקורס, אפילו טירונות (לאן הגענו?) - אם אתם עדיין יכולים לשמוע את המילה "זום" ולא להשתגע, המדליה בדרך אליכם. באורחן של משיח אולי יש ווייפיי, אבל לא מספיק חזק כדי לשאת את כל פגישות הזום האלה – ולכן זה המקום המושלם להתנתק. "אין לי קליטה", "האינטרנט לא מספיק חזק", "אתה מקוטע", הם רק חלק מהתירוצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להתחמק מהישיבות המעצבנות האלה. אין צורך להשתגע, תודו לנו אחר כך. 
 7.  כי אנחנו בעד לפרגן לעסקים הקטנים

  אנחנו יודעים שאחרי כל הסגרים האלה מאוד קשה להרים את הראש מעל המים, אז במקום ללכת למפלצות הגדולות, אנחנו מגיעים לחזק את העסקים הקטנים – והראשון ביניהם הוא "אורחן משיח – אוכל טעים, אוכל נקי". מי יודע, אולי אחרי שתהיה נהירה קטנה למקום, יוכלו לאשר לו את ההלוואה על סך חצי מיליון השקלים, והוא לא יצטרך לקחת חצי יום חופש ולאבד את העשתונות. משיח, אנחנו בדרך, ובא לנו ביף וולינגטון. 
  מילון משיח (צילום: מתוך "משיח", קשת 12)
  אם אפשר לסייע לעסקים הקטנים - למה לא? אורחן משיח | צילום: מתוך "משיח", קשת 12