המומחים של "חתונה ממבט ראשון" מתמודדים בכל עונה עם אתגר מורכב במיוחד – התאמת הזוגות. אבל יחד עם זה ישנו אתגר מורכב לא פחות, הסוד על זהות המשתתפים. רגע לפני עליית העונה החמישית הערב (שני, אחרי החדשות, קשת 12) דני פרידלנדר וד"ר יעל דורון, צוות המומחים של התוכנית, ישבו לשיחה עם כתב החדשות אבי סדרינה ושמעו ממנו מה צפוי לנו בעונה החדשה.

"סוף סוף אנחנו יכולים לספר את הסיפור של העונה החמישית", שיתף פרידלנדר, "אנחנו מחזיקים אותו הרבה מאוד זמן כבר. הקורונה לימדה את כולנו שאנחנו צריכים קצת לצאת מחוץ לקופסה, מחוץ לאזור הנוחות שלנו. נדמה לי שאנחנו קצת הולכים לראות את זה בעונה הזאת. אנחנו הולכים לפגוש אנשים שהולכים להעז הרבה יותר".

המומחים של "חתונה ממבט ראשון" מדברים (צילום: חדשות 12)
"מחוץ לקופסה". פרידלנדר | צילום: חדשות 12

לראשונה בעונה הנוכחית, כל המשתתפים ייחשפו כבר בתחילת הפרק הראשון. "כשהם צועדים אחד אל השני בחופה", סיפר פרידלנדר, "אנחנו יודעים לגמרי מי צועד אל מי. מה היא מביאה אליו, מה הוא מביא אליה ומה מחבר אותם. אנחנו יודעים מערך שלם של חודשים על כל אחד מהאנשים האלה".

"העונה החדשה תעלה אחרי תקופת חגים ומועדים", אומרת ד"ר יעל דורון, פסיכולוגית ומטפלת זוגית, "תקופה שנחשבת לחוצה אצל לא מעט זוגות. זו העונה החמה מבחינת הטיפולים הזוגיים כי הרבה זוגות נקלעים למשברים רציניים מאוד, כשהם הולכים להורים שלו או להורים שלה. הרבה אנשים מגיעים לטיפול".

המומחים של "חתונה ממבט ראשון" מדברים (צילום: חדשות 12)
"עונה מגוונת". ד"ר דורון | צילום: חדשות 12

"זאת העונה המגוונת", קבעה ד"ר דורון, "הרבה פעמים הציבור אומר 'למה מראים תמיד את אותו הדבר, בואו נגוון'". פרילנדר סיכם וסיפר כי הם "יצאו לחפש בעונה הזאת בכל הארץ אנשים מאוד אחרים".