גיא דלאל ומתן וייס עשו היסטוריה אתמול כשנישאו לראשונה מתחת לחופה של "חתונה ממבט ראשון". מעבר להתרגשות הגדולה על ייצוג הקהילה בפריים טיים, הם עומדים לצאת למסע משותף בו יכירו אחד את השני. לפני שנצלול לתוך תהליך הזוגיות של השניים, גילינו מה המשפחה והחברים חושבים על ההתאמה שלהם.

"האמת שלא האמנתי שזה יהיה כזה שמח ובצורה כזאת. אני מקווה שהמטרה שלשמה התכנסנו תתקיים", אמרה אורה אמא של גיא. "בכיתי כמו ילדה קטנה", שיתף ליאור אחיו של מתן. "גיא נראה מדהים ברמות", הוסיפה רותם חברה של מתן.

"הכינוי הוא תני וכשהיה קטן זה היה תותי", סיפרה עידית האמא ומצידם של החברים שם החיבה הוא מתני. אצל רעות חברתו הוא שמור בטלפון בתור "מתן החתיך". אפשר להבין למה. "מתן אוהב מוזיקה ותיאטרון. בבית הספר הוא היה בחוג תיאטרון. הוא אהב את מרקו", הוסיפה עידית. "אנחנו אוהבים הרבה ריאליטי, צופים ב'חתונמי'. אתמול לפני החתונה ראינו פרק", שיתף שחר השכן של גיא.

גיא דלאל ומתן וייס (צילום: חתונה ממבט ראשון 5, קשת12)
המבט אומר הכל. גיא ומתן | צילום: חתונה ממבט ראשון 5, קשת12

צפוי לזוג המאושר הרבה אוכל טעים, בעיקר כי אמא של מתן שולחת לו קופסאות אוכל הביתה לדבריהם של החברים. "מתן הכי אוהב שניצלים וקציצות שאני מכינה לו", הוסיפה עידית. מהצד של גיא האוכל הביתי יתאזן במזון מהיר, "הוא אוהב פיצה הכי הרבה. סוכריות גומי של הילדים, הוא בן 39 אבל הוא ילד תכלס", שיתפו החברים.

הזוגיות הטרייה תעלה שלב כשהשניים יעברו לגור יחד והחברים של מתן כבר התריעו, "גיא הוא זה שצריך להביא את הכפכף כשיש ג'וקים". "הוא מפחד מבלגן. או-סי-די. לא לגעת בשום דבר, לא להזיז. הכל פיקס – מצעים ומגבות", תיארו האחיות של גיא. "לא ידוע לי שמתן היה מפחד, אבל הוא היה מפחד ממני כשסיפרתי לו סיפורים בלילה", הוסיפה אמו של מתן.

היום המאושר הסתכם בצפייה מבטיחה לזוג שזה עתה הכיר, "הם החזיקו ידיים, גיא חמוד הוא לופת אותו ומתן עף על זה. יש להם קשר עין ומבט אחד לשני. זה נראה מבטיח", אמרו החברים של מתן, וההורים של גיא הוסיפו: "זה יצליח ושיהיה להם חיים טובים, מאושרים ושיביאו לנו נכדים". אמא של מתן סיכמה את ההתאמה: "ציפיתי ליום הזה כבר, חיכיתי שלמתן תהיה זוגיות. הניצוץ היה ביניהם ואני מקווה שזה יהיה טוב".

בימוי, צילום ועריכה: אור סיט | סאונד: גילי פרידמן | הפקה: נטע ספילמן | מפיקה ראשית: ליהי פיין | הפקת פוסט: אורטל דהן

לא נרגעים מהפרק? האזינו עכשיו לפודקאסט "חתונה ממבט ראשון"