ואו, מפגש הזוגות. מי היה מאמין שכבר הגענו לרגע הזה בעונה שהכל יכול לקרות בו. הערב (ב-21:15, קשת 12), הזוגות ייפגשו לראשונה את האנשים שיצאו למסע הזה יחד איתם – אבל במסלול משלהם. זה הרגע שמציף את הקשיים, הבעיות, הדברים הטובים והעוצמות שבכל זוג, ואין ספק שכולם הולכים לחזור משם אחרת לגמרי. רגע לפני שזה קורה, בדקנו איך כל צמד מגיע לרגע הזה מבחינה זוגית, ומה המוקשים וההזדמנויות שמפגש הזוגות יכול להוליד בקשר שלהם.

רק לפני שני פרקים ראינו את הפיצוץ הראשון בין מעין לבן שהוביל גם לדמעות מצידה של הראשונה. שיחת הטייפקאסט שמלווה את הזוג כבר מהרגע הראשון, מבעבעת עכשיו יותר מתמיד, למרות שהשניים השלימו. אל מפגש הזוגות המרגש הם מגיעים כשמבחינת מגע וכימיה - הם נמצאים בטופ, אבל עדיין לא הכל מושלם. בן מגיע עם הפחד לפגוע במעין וליצור לה אשליה, ומעין מגיעה עם ביטחון ענק ברגשות שלה לבן - אבל לא עם ביטחון בבן עצמו.

מוקשים: בן, כמו שרק הוא יודע, עוד עלול להציף מול הזוגות האחרים את נושא הטייפקאסט והמשיכה, ולגרום למעין לחזור מעורערת מהמפגש, ולהם - להתמודד עם הבעיה הישנה מחדש. להציף את זה מול כולם זה לא רק להתמודד שוב עם הבעיה הקיימת, זה יכול לרסק את כל מה שהם בנו עד עכשיו. 

הזדמנויות: זה המקום של בן להשאיר מאחור את הספקות, ולתת למעין תחושה שהוא גאה שהיא בת הזוג שלו. בנקודה שבה בן ייראה שהוא משוויץ במעין – שם ישתחרר הלחץ סביב הסוגייה והם יוכלו לקחת איתם את הרגע הזה להמשך התהליך ולהודות עליו.

בן אביבי ומעין דורי (צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון", קשת12)
לא לפתוח הכל | צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון", קשת12

מאי ומשה התחילו בשיא הכוח עם חיבור מדהים וסנכרון מהסוג שרואים רק אצל זוגות שנשואים המון זמן (פיפי מסונכרן, השיא). בפרקים האחרונים הקשיים התחילו לצפוף והשיח ביניהם נהיה פחות שמח וחיובי ויותר סוער ושלילי. אמנם הסופ"ש האחרון שלהם בצימר היה מעל למצופה, אבל הם עדיין לא התגברו על אותה שיחה בטיילת. 

מוקשים: לפעמים שניהם מסתכלים על עצמם בתוך הסיטואציה ולא שמים לב לצורך של השני בזמן אמת. מבלי לשים לב, הם יכולים כל אחד בדרכו לגרום לשני להרגיש דחוי או בצד, בערב שאמור להיות כולו חברתי ומגבש. למשל: זריקת הערה קטנה של משה שתעמיד את מאי במקום לא נעים ותהרוס לה את הערב, או מילה של מאי שתגרום למשה להרגיש לא בנוח או להתעצבן.

הזדמנויות: לגלות שיש ביניהם חיבור מיוחד. שלמרות הקשיים, הריבים והוויכוחים - הם זוג שונה בנוף שיש לו הרבה על מה להתגאות. אם הם יביאו את הקלילות שבהם, רוח השטות והצחוק, הם יכולים להפוך לכוכבי הערב ולצאת בתחושה זוגית מחוזקת ומגובשת.

מאי שכטר ומשה ויחזקאל (צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון", קשת12)
עליות וירידות בפול גז | צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון", קשת12

מה יש לומר, הכל מושלם. הוא עזב את הדירה שלו, היא עזבה את הדירה שלה – והם רואים יחד עתיד ארוך ומזהיר. קטיה וליאור מגיעים למפגש כשהם בשיאם, אבל בעצם – מתי הם לא היו בשיא? כל הזוגיות שלהם עד כה הייתה ללא קשיים ומכשולים, וככה הם גם מגיעים לרגע הגדול של מפגש הזוגות. הפחד העיקרי הוא שזה יגרום להם להשוויץ קצת יותר מידי בכל השלמות הזאת, כשאחרים מתמודדים עם קשיים של ממש.

מוקשים: קטיה וליאור עדיין לא רבו, ולא יצא להם להתמודד עם האזור הפחות נוח ונעים שיש לזוגיות להציע. כשהם יראו אחד את השנייה בסיטואציה חברתית גדולה, הם יצאו לרגע מהבועה הזוגיות שלהם ואולי יחשפו לדברים שהם פחות אוהבים. המפגש הוא אירוע מאוד רגיש שיכול להצית ולהוליד לא מעט וויכוחים, ובמקרה של קטיה וליאור - ריב ראשון זה עניין דיי גדול.

הזדמנויות: לריב. כן, זה היה גם בסעיף הקודם והנה ההסבר: השניים האלה חייבים לריב כבר, זה חלק מהותי ובלתי נפרד מזוגיות אמיתית ועמוקה. אם זה יהיה מוקש או הזדמנות– זה תלוי רק בהם ובאיך שהם יעשו את זה. זה הזמן לריב, לגלות עוד צדדים אחד בשנייה ולהתפתח משם (או להתרסק).

ליאור אורן וקטיה אברבוך (צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון", קשת12)
שלמות - קווים לדמותה | צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון", קשת12

גיא ומתן מגיעים למפגש הזוגות כשהם כבר מנהלים זוגיות של ממש, מתקשרים מעולה וחברים טובים, אבל אי אפשר להגיד שהכל מושלם. מצד אחד - כיף להם יחד, הכל הולך טוב והחיבור ביניהם מצוין. מצד שני - החששות של גיא וחוסר הביטחון של מתן עוטפים את הקשר מכל כיוון.

מוקשים: גיא עלול להוציא החוצה את הפערים בקשר שיש בינו לבין מתן וישתף שהוא עדיין לא בטוח במקום שהם נמצאים. מתן, שגם ככה מעיד על עצמו שיש לו ביטחון לא בשמיים, יכול להגיב לזה בצורה הרבה יותר קיצונית מהתגובה שהייתה לו עד היום כשהנושא עלה רק בין שניהם - וזה יכול להוליד פיצוץ ענק.

הזדמנויות: אז נכון, לא צריך לשדר משהו שהוא לא נכון ולא קיים. גיא לא צריך לעוף על הזוגיות, לתת תחושה שהוא אול אין ולייצר מיצג שווא, אבל הוא לגמרי צריך להעניק למתן תחושת ביטחון. להראות לו שהם במקום טוב, שהוא איתו בסיטואציה ופשוט שייתן לו יד לאורך כל המפגש (מטאפורית כמובן, אבל לא רק).

מתן וייס וגיא דלאל (צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון", קשת 12)
בקצב אחר | צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון", קשת 12

הזוג שמגיע במצב הכי פחות אידיאלי למפגש, במילים עדינות. בזמן ששאר הזוגות הגיעו ליציבות מסוימת מבחינה זוגית או חברית, ליעד ולימור עדיין לא שם. הם עוד לומדים להכיר, עושים בדרך לא מעט טעויות, ועדיין לא הגיעו לנחלה. המצב ביניהם מאוד עדין ורגיש וכל מילה יכולה לנפץ את השלום הזמני ששורר ביניהם. מפגש הזוגות הוא רגע קריטי בשבילם יותר מכל זוג אחר, ויכול להפוך להתרוממות מדהימה לזוגיות, או - להבנה שאולי זה הסוף.

מוקשים: העקיצות שלהם. לא מעט בני זוג עוקצים אחד את השנייה, אבל זה קורה כשהם נמצאים במקום בטוח בזוגיות או כשהם לוקחים את זה בהומור וקלילות. במקרה של ליעד ולימור הם עוקצים זה את זו ללא הפסקה – אבל כל עקיצה כזאת מולידה ריב ויוצרת היעלבות אצל הצד השני. לא קשה לדמיין איך באמצע ארוחת ערב נעימה, מישהו מהם זורק עקיצה לשני - וכל הערב שלהם נהרס ברגע אחד. מקווים שזה לא יגיע לשם.

הזדמנויות: להיחשף לקשיים של זוגות אחרים ולהבין שהמצב אף פעם לא מושלם. תקשורת זה משהו שצריך לעבוד עליו, וזה לא פוסח על אף זוג. אולי שיחה עם מאי ומשה תגרום להם להרגיש שהם לא לבד בסירה, והם עדיין מנווטים בדרך לתקשורת בריאה בניהם. הם יכולים לקבל טיפים מזוגות אחרים על הדרך שלהם להתגבר על קצרים בתקשורת ויכולים גם לשתף את הדרך שהם עושים בעצמם.

לימור ויינשטיין וליעד דון (צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון", קשת 12)
לא לעקוץ | צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון", קשת 12

הזוג האחרון שנפגש מתחת לחופה, וזה שנמצא איתנו הכי פחות זמן. על הנייר ההתאמה ביניהם ברורה לכולם – שניהם אנשי צבאי, בוגרים מאוד ורציניים, אנשים שבאו להקים משפחה ולמצוא זוגיות ללונג ראן. הם יצרו עד עכשיו חברות מקסימה, אבל עדיין לא ניפצו את הריחוק הפיזי שקיים ביניהם.

מוקשים: שאר הזוגות, בין אם הם מגיעים במצב טוב יותר או פחות, כבר יצרו מגע פיזי ראשוני, והרבה מעבר לו. חיבוקים, נשיקות וליטופים הם חלק מהתקשורת היומיות של רוב הזוגות שמגיעים למפגש, ושם עידית ורפאל ירגישו את הזרות. לצפות בקרבה הפיזית בין שאר המשתתפים יכולה לערער אותם ביחס למקום שבו הם נמצאים ולגרום להם לחשוב שאולי הניצוץ ביניהם לא מספיק.

הזדמנויות: לגלות שהחיבור הרגשי ביניהם חזק יותר ממה שהם חושבים. אמנם אין ביניהם את האינטימיות הפיזית, אבל יש המון אינטימיות במקום הרגשי, ושם - הם נמצאים במקום הכי טוב שאפשר להיות. הביטחון שהם נותנים אחד לשנייה והתקשורת העמוקה והטובה שלהם יכולה לתת פוש לעניין הפיזי ולעזור להם להגיע לשלב שהם מחכים לו.

עידית אליהו ורפאל יונתן עמר (צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון", קשת12)
מחוברים | צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון", קשת12