הזוגות כבר עושים את הצעדים הראשונים במסע המשותף שלהם, ואמנם זאת רק ההתחלה אבל הרבה כבר קורה כאן. קארין ואיתמר נכנסים לשגרת החיים בדירה שלו, מעיין ועומרי אוטוטו מתחילים אותה, מנור ובן מתלבטים בשאלה המהותית - יפו או ראשון לציון ורק שני ודני עדיין מתרגלים לסטטוס המחייב. בפודקאסט "חתונה ממבט ראשון", השיחה השבועית של יובל פגי ועידו פורת התחילה, והפעם יעל ברון, מאמנת אישית, פסיכולוגית זוגית ומשפחתית, על הטיפים שאסור למשתתפים לשכוח במהלך הדרך.

>> רוצים עוד? לפרקים הקודמים של פודקאסט "חתונה ממבט ראשון"

בין ריגוש לאהבה

הסיפור של מנור ובן החל בשיא, עם חתונה מרגשת שלא השאירה אף עין יבשה בקהל. ההתאמה שמבוססת על השלמה בין האנרגטיות של מנור להכלה של בן, נפתחה במרץ אך גם הביאה איתה מכשולים. בעיקר, כשחזרו לארץ והחלו לחפש יחד את הדירה אליה יעברו. "אני חושבת שמנור עושה טעות בקטע הזה", הודתה יעל, "צריך לראות שאין לבן הזוג מקום להתקלח כי זה קטן, והרגליים שלו יוצאות מהמיטה. חיי נישואים זה לא לאבי דאבי וכל היום נשיקות, חיי נישואים זה ניהול עסק קטן, שותפות נעימה שהבסיס שלה חייב להיות הערכה ולא ריגוש. מנור ואחרים מתרגמים ריגוש לאהבה, ואני חושבת שבן לא יודע מה לעשות עם הסיטואציה, בחיים עצמם כבר היה לו קשה עם זה".

מנור ובן (צילום: קשת 12, צילום מסך)
"חיי נישואים זה לא לאבי דאבי וכל היום נשיקות". מנור ובן ביפו | צילום: קשת 12, צילום מסך

לנקות את האיפור

קארין ואיתמר הם הזוג הראשון של "חתונה ממבט ראשון" (הערב אחרי החדשות, קשת 12) שהכיר מתחת לחופה, ואת הקליק המידי ביניהם אפשר היה לראות לקילומטרים. מאז הם כבר נסעו לירח דבש וחזרו לחיים משותפים בדירה שלו, אבל עוד קודם לכן ראינו איך משפט אחד שלה נגע לאיתמר בנקודות הכי רגישות מהילדות. מהביקורתיות הזו, ששייכת לטענת יעל להרבה מהמשתתפים, צריך ללמוד. "כולם שם לוקים בזה, גם כלפי עצמם", אמרה יעל, "איתמר עיצבן אותה ובגלל זה קארין אמרה את זה עם ציפורניים. היא נגעה לו בפצע הכי כואב שלו".

אז מתי צריך להגיד דברים כאלה?
"מתי שמרגישים, אבל תבואו באהבה. לפני שאתם קצת אוהבים זה יצא לא טוב. במיוחד אם דקה לפני זה עצבנתי אותך. גם להיות כל הזמן מאופרת זאת ביקורתיות קשה. אנחנו מדברים על אנשים בתוך התכנית, אבל כולנו חסרי ביטחון, רוצים להכניס את הבטן ולהיות הכי אטרקטיביים, אבל זה אוכל את האותנטיות. הדרמות של החיים שלנו שונות, אבל בסופו של דבר אנחנו יצורים די דומים".

את חושבת שהמראה לא רלוונטי?
"פחות. בסוף נגיד אתה מתחתן עם אישה שהיום נראית יפה, אבל אחר כך היא בהריון, והשיער מדלדל לה והיא בלי איפור. אז אתה לא אוהב מישהי כי הציצי נופל? גם אני התחתנתי עם קוביות. אני קניתי סייח מהמם ובסוף יש לי סוס זקן. אני עדיין אוהבת אותו כי יש לי סיפור חיים איתו, וזה מעבר לדבר השטוח של המראה".

קארין ואיתמר (צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון", קשת 12)
"הדרמות של החיים שלנו שונות, אבל אנחנו יצורים די דומים". איתמר וקארין | צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון", קשת 12

פייק איט - מייק איט

גם בגזרה של שני ודני, שנמצאים בעיצומו של ירח הדבש, התעוררו ספקות מהצד שלו. הוא הודה שמרגיש פער בין המחויבות לרגשות הקיימים, מה שמבלבל אותו ומקשה עליו להיות נוכח בסיטואציה. "יש הבדל בין התכנית שהתחייבתי ל-42 יום לבין החיים עצמם" הבהירה יעל, "התכנית גורמת לי להתגבר ולהתמודד, אין כאן התאהבות כי המומחים בעצם שידכו לי מישהו וזאת יכולה להיות סיטואציה קשה. אז פייק איט? כן, כי יש להם הזדמנות כאן. אני למשל הייתי פעם בדייט עם מישהו שאמרתי שאין סיכוי, הוא לא הטייפ שלי ואני לא נמשכת אליו, אבל משהו בו גרם לי להמשיך לדייט שני ושלישי ולהישאר 10 שנים".

ומה עם החששות?
"מה המקרה הגרוע ביותר? שזה לא יצליח? זה לא כזה רע כי זה שיעור. גם אם כל המשתתפים בתכנית לא יצאו משם נשואים, הם הרוויחו משהו שאי אפשר להרוויח בשום סיטואציה בחיים".

שני ודני (צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון", קשת 12)
"פייק איט? כן, כי יש להם הזדמנות כאן". דני ושני | צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון", קשת 12