הסיפתח של הדס שוורץ ושי יעקובוביץ' לא התחיל ברגל ימין. כבר בחתונה היינו עדים למרחק שהדס ביקשה מהחתן שלה, וגם בירח הדבש המצב לא השתנה. היא הבהירה לכולנו שמשיכה מיידית מהצד שלה אין שם – אבל היא נשארת כדי לעבור תהליך, ולכו תדעו אולי משהו ישתנה בהמשך. בכל זאת, לא כל ההתחלות עוברות חלק, ואם כבר אז בהיסטוריית הזוגות של "חתונה ממבט ראשון" (הערב אחרי החדשות, קשת 12) ידוע שהתחלה רעועה שווה לסוף מהאגדות. אבל את זה נגלה רק בסוף התהליך.

מי שחוותה את זה מקרוב היא הגר משה, כוכבת העונה השלישית, שהתארסה לאחרונה לניר פור, אותו המומחים התאימו לה בתכנית. את הצעדים הראשונים של שניהם אף אחד לא יכול לשכוח, ועכשיו היא מגיעה לפודקאסט "חתונה ממבט ראשון" עם יובל פגי ועידו פורת, כדי לדבר על הזוגות החדשים. "הדס ושי שונים ממני ומניר", הבהירה הגר, "אני הייתי בהיי מטורף בחתונה, כשראיתי את ניר לא התבאסתי בשום צורה, נמשכתי אליו. הקושי היה אישי שלי. כן היה לי קשה בירח דבש, הרגשתי חנוקה ורציתי ספייס, אני יכולה להזדהות עם הקושי, 24/7 יחד זה מאוד עמוס, אבל החוויה שלנו מאוד שונה"

למקרה שפספסתם, שי הוא איש העולם הגדול שאת העשור האחרון בילה במיאמי שבארה"ב. הוא הגיע לתכנית כדי למצוא אהבה ישראלית, והמומחים התאימו לו את הדס. "זה עניין של לחץ בית שמתבטא בתשוקה למצוא את המקום שלך", אמרה יובל, "הדבר שהכי רואים כרגע זה פספוס הדדי. שניהם חולפים אחד על פני השנייה, והיא מאשימה אותו בהיעדר רגש. אנשים מתבלבלים מהאינטונציה שלו, זה לא אומר שהוא חסר רגש. זה משונה בעיניי כי הוא אומר 'אני כל כך רוצה שזה יצליח, שהיא תחייך', אמנם מול המצלמות ולא מולה, אבל אני חווה בן אדם מאוד רגיש שמביע הרבה חום באותו הרגע".

הדס שוורץ ושי יעקוקוביץ' (צילום: מתוך חתונה ממבט ראשון , קשת 12)
"אנשים מתבלבלים מהאינטונציה של שי, זה לא אומר שהוא חסר רגש" | צילום: מתוך חתונה ממבט ראשון , קשת 12

והרגש הוא לא הפער היחיד. גם בתחום ההתפתחות האישית שחשוב לשניהם, אפשר לראות צורת ביטוי שונה. "בהיבט הרוחני נראה שיש לה עולם פנימי מאוד עמוק", אמר עידו, "היא גם מפרשת אותו בעצמה בהתמודדות שלה. שי קצת יותר שטוח בעניין הזה, אמריקניזציה טיפה. הוא פשוט מדקלם מה שהוא קורא בספרים של טוני רובינס. יש משהו בהתנהגות שלו שהיא לא אותנטית מול הדס, שהיא אקסטרא אותנטית ואפילו יותר מדי". מכאן, השאלה הגדולה היא האם השניים יצליחו לגשר על הפערים, ואת זה רק הזמן יגיד.