כבר אפשר לראות דפוס בוויכוחים של ניצן ומנו מ"חתונה ממבט ראשון". זה מתחיל באווירה קלילה, מנו זורק בדיחות לאוויר, ניצן צוחקת וצוחקת עד שזה כבר נהיה לא מצחיק. הפעם, הייתה זאת יעל דורון המומחית שקטעה את ההומור כדי לשים את האמת על השולחן. אמת שאולי שני הצדדים פחות בשלים לדבר עליה, אבל בואו נודה בזה - היא הכרחית, שהרי רק בפרק הקודם שמענו את החשש של ניצן לרצות יותר ממה שמנו רוצה. שלא תטעו, גם מנו בעניין ורואים את זה ביג טיים, אבל משום מה במאני טיים הוא לא מצליח להביע את אותה החיבה שניצן זקוקה לה בקשר. אז במיוחד לרגעים האלה, אספנו כמה חוקי עשה ואל תעשה בכל הנוגע לפרגונים, והנה הם לפניכם. מנו, דואגים לך.


מה שבעיקר הפריע לניצן במחמאות של "את יפה" ו"את חכמה", זה חוסר הייחוד וההתאמה אליה. הרי יש הרבה בנות יפות ולא חסר בחורות חכמות, אז איך נאמר, אלה מחמאות שלא דורשות מחשבה גדולה. לא סתם יעל הציעה את הפרגון "יודעת להציל אותך ממצבים לא נעימים", שכן, ניצן באמת רואה את המצוקה של מנו ומצליחה לגשר בינו לבין המילים שהוא לא מוצא. זאת תכונה נהדרת בין בני זוג, והיא כוללת אינטליגנציה רגשית ויכולת ביטוי אדירה. אז בפעם הבאה שבן או בת הזוג רוצים לשמוע מחמאות, תחשבו על הייחוד של מי שעומד מולכם אל מול השאר. מה הופך את ניצן למי שהיא, ולמה אתה אוהב את זה? מנו, תהיה ספציפי - זה כל הסיפור.


לזכותו של מנו נאמר שמחמאות אמורות להגיע מהלב או שלא בכלל. נכון, זה מתבקש לשלוף מהמותן את התכונות שאנחנו אוהבים בבני הזוג שמולנו, אבל אסור בשום אופן לפרגן לשם הפרגון. במקרה הזה, הכוונה היא זו שקובעת, אחרת המחמאות יוצאות מאולצות, גנריות או חס וחסה שקריות, ונשים כמו ניצן שניחנו ברגישות גבוהה יודעות לזהות את החנפנות היתרה. אז בפעם הבאה שאתם באים לפרגן, אל תחמיאו לה שהיא רזתה אם זה לא נכון, ואל תגידו לו כמה הוא טוב במיטה אם אתן לא מתכוונות לכך - זה מיותר.


מידתיות היא מילת המפתח כאן. להכיר את בני הזוג שלכם זה א' ב' של מחמאות, כי עם כל הכוונה הטובה, לפעמים הן פשוט לא באות בטוב. בדרך כלל זה קורה כשיש אובר לואד של אמפתיה, מה שמוזיל את הערך, או כמשפט הידוע - זה האיכות ולא הכמות. על האיכות כבר דיברנו בחלק הראשון של בחירת המחמאות, ועכשיו הגיע הזמן שנדבר על המינון. כמובן שצריך להסתייג ולהגיד שאצל כל אדם יש רמת הכלה פרגונית שונה, כך שבעוד אחד יצפה לקבל ערימות ויבקש עוד, השני יתפוס את המילים כחנופה מיותרת. לכן האיזון והטיימינג חשוב לא פחות מאיכות המחמאה, והכל תלוי בצד השני. במקרה של ניצן, נדמה לנו שפרגון אחד ביום לפחות יתקבל באהבה. בהצלחה למנו.


מחמאה עומדת בפני עצמה, היא לא צריכה את הקונטקסט לאקסים הקנאים, לאחים המעצבנים או לחברים החופרים שלכם. זה מאוד נחמד לדעת שהיא הרבה יותר מפרגנת מהאקסית שלך, או פי מאה יותר קשובה מהחברים, וזה כמובן פרט מידע חשוב. אבל, ויש פה אבל גדול, המחמאה אמורה להיות לזכותו של האדם שממול, ולא לרעתו של האדם אליו נוגעת ההשוואה. כל הרעיון הוא לשים חיוך על הפנים של בני הזוג, ולא להכניס אנרגיות שליליות על אנשים אחרים. כמובן שלכל כלל יש יוצא מן הכלל, אבל בגדול אל תפספסו את הפואנטה הזאת.