בפרק האחרון של "חתונה ממבט ראשון" (פרק חדש במוצ"ש אחרי החדשות, קשת 12), האנשים הכי קרובים לזוגות שיתפו מה הם חושבים על ההתאמות, וחשפו בפנינו צדדים חדשים של המשתתפים שיצאו למסע למציאת אהבה בפני מדינה שלמה. היום (שישי), חברתה של מעיין רובין, מעיין אשכנזי שריג וצופיה בן ניסן חברתה של הדס שוורץ', הגיעו לאולפן של "גלית ואילנית" וסיפרו על התהליך שחברותיהן עוברות ועל הביקורות ברשתות.

"הדס באמת רוצה אהבה, היא ממש אמרה שהיא סומכת על המומחים", סיפרה צופיה על ההחלטה של הדס לצאת למסע מתחת לחופה, "היא חד משמעית נותנת לזה צ'אנס אמיתי. גם חיי האהבה שלה לפני התוכנית היו מאוד עמוקים ורציניים. יש בהדס עומק פנימי, יציב וחזק – משהו שכולנו היינו רוצים".

מה חשבת על השאלה ששי שאל אותה על המשיכה?
"לא טוב לשאול דבר כזה, אני חושבת שזה לדחוק אותה לפינה. צריך לזכור שהם רק שבועיים ביחד, אם אתה לא חש משיכה, אז תדבר על זה, תנסה להבין מה אפשר לעשות – או תשחרר".

גם חברתה של מעיין התייחסה לזוגיות במסך, וסיפרה מה דעתה על ההחלטה להשתתף בתכנית. "היא שמה את הלב שלה על השולחן וזה מאוד הפתיע אותי", אמרה מעיין, "אני חושבת שהיא סופר אמיצה ומה שלא יהיה – זה יעשה לה טוב. זה שיעור לחיים לראות את עצמך מתנהל במערכת יחסים".

מעיין ועומרי (צילום: חתונה ממבט ראשון 4, קשת 12)
צילום: חתונה ממבט ראשון 4, קשת 12

איך מעיין עם מה שהיא רואה על המסך?
"היא הבחורה הכי מצחיקה, קלילה ואנרגטית שאני מכירה. מעיין מודעת לזה שיש ביקורת וככה זה עובר, אבל היא באמת לא באה להתייפייף ולהראות רק רגעים רומנטיים. היא באה לשים את הלב על השולחן, ופשוט חושפת הכל. לא לובשת פיג'מה סקסית, לא מתייפייפת - היא היא במאה אחוזים".

ועדיין, יש משהו שעוצר אותה במערכת יחסים.
"היא נורא רוצה שעומרי יעניק לה את הביטחון הזה, היא אומרת לו 'תדבר איתי תגיד לי את האמת גם אם זה לא נשמע טוב'. אני חושבת שבינה לבין עומרי יש הרבה דברים תואמים והרבה דברים שונים, אבל כשהם באמת מדברים מהלב – הם נורא מתאימים. חשוב לי להגיד שמעיין יודעת שהיא לא מושלמת והיא באה לעבור פה שינוי, היא עושה טעויות והיא לומדת מהן. לגבי הטוקבקיסטים, היא עושה חשבון נפש והיא הטוקבקיסטית הכי גדולה של עצמה, הראשונה שמבקרת את עצמה. גם לא מעניין אותה איך היא יוצאת, היא היא ולפעמים זה פחות פוטוגני – כי החיים שלנו לא פוטוגניים".