40 שנה הלכו בני ישראל במדבר כדי להגיע לנחלה המובטחת. חלקם שרדו את המסע הארוך כדי ליהנות מכל הטוב שיש לארץ זבת החלב להציע, אחרים לא הורשו להיכנס ואיך נאמר – פרשו בשיא. גם המשתתפים של "חתונה ממבט ראשון" (העונה החדשה בקרוב בקשת 12) צעדו באומץ במדבר הזוגיות, רק שהפעם המסע שלהם נמשך 42 ימים, בתקווה לעוד 40 שנים יחד לפחות. לרגל החג שבו כולנו יוצאים מעבדות לחירות, חזרנו אל 40 הרגעים שאל לנו לשכוח למען יראו וייראו בדורות הבאים. אז תכינו את הציוד על הגב, הצטרפו למסע הארוך ואל תשכחו לשתות מים, שחלילה לא תתייבשו לנו בדרך.

 1. עונה 1 – הנשיקה הראשונה במסע

  אם נדמה לכם שבאמת עברו 40 שנים מאז הנשיקה הראשונה של טל כוכבא ואחווה סיטבון מתחת לחופה, אתם לא רחוקים מהאמת. למעשה, אותה נשיקה אמיצה שהציגה בפנינו לראשונה את התהליך המורכב של "חתונה ממבט ראשון", התממשה ברגע הראשון שבו השניים נפגשו. מאז ועד היום כבר עברו מים בנהר, כאשר השניים סיימו יחד את התהליך אך הפרידו כוחות בחיים עצמם. היום אחווה נשואה ללא אחר מאשר כוכב "כמה רחוק" יונתן רונן, ואילו טל, שעדיין רווק, כבר קטף קמפיין לכבוד הוולנטיינז. בכל זאת, אל תשכחו שמדובר ברומנטיקן. 

  אלבום החתונה של אחווה סיטבון וטל כוכבא (צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון", שידורי קשת)
  היינו תמימים | צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון", שידורי קשת
 2. עונה 1 – אם אשכחך רלי
  את הרגע שבו אלעד שאמי סירב להגיד "אם אשכחך ירושלים" תחת החופה עם רלי לוי, גם ירושלים מסרבת לשכוח. כמובן שאי אפשר להאשים אף אחד, שני הצדדים לא באמת ידעו עם מי הם נכנסים לתהליך, אבל אין ספק שהתקווצ'ץ' לנו הלב כשהסירוב נזרק לאוויר. כמה פרקים קדימה, ורלי כבר הפכה לחביבת הקהל בכל בית שני בישראל, וגם עכשיו הכתר עדיין נותר שלה – קווין. היא ואלעד לא המשיכו הלאה בסופו של דבר, והיום כבר אפשר לספר שהיא חיה באושר עם בן זוגה, ואפילו יש להם ילדה מתוקה העונה לשם עידן
  החופה: רלי ואלעד נפגשים לראשונה (צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון", שידורי קשת)
  אם אשכחך | צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון", שידורי קשת
 3. עונה 1 – נפרדנו כך

  לאורך העונות היו כמה זוגות שהחליטו להפסיק את המסע באמצע הדרך, מור לרמן ומאור פינקלשטיין בעונה השלישית למשל, או מעיין רובין ועומרי קראוס בעונה שלא מזמן הסתיימה, אבל שום פרידה לא הייתה כמו זו של עדי גרדוס ותומר אביטל. גם כי זאת הייתה הפרדת הכוחות הראשונה שראינו מול העיניים, וגם כי שם נפל לנו האסימון שכדי להגיע לנחלה חייבים להיכנס פתוחים למסע, או לפחות לנסות. אבל שוין, בימים אלה ממש עדי גרדוס כבר בהיריון שני, וגם תומר ובת זוגו הפכו להורים מאושרים. המסקנה: צריך לדעת גם מתי להגיד לא. 

 4. עונה 1 – חילופי זוגות

  עוד לפני שתומר הפך לו לאבא, האדמה של מעריצי "חתונה ממבט ראשון" רעדה, כשעם סיום העונה הראשונה נודע לכולם על חילופי הזוגות המפתיעים בקאסט. אם הזיכרון מתעתע בכם, זה בדיוק הזמן להיזכר בזוג נוסף, הלוא הם חיים מאיירס ויעל פולקמן, שאמנם נראו כמו סיפור אגדות מובטח אבל נפרדו לאחר הצילומים. כנראה בדיוק בזמן בשביל יעל ותומר, שנפגשו במקרה ברחוב, לטפח זוגיות רומנטית שנמשכה חודשים ספורים בלבד. 

  יעל פולקמן ותומר אביטל (צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון", שידורי קשת)
  לא צלח | צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון", שידורי קשת
 5. עונה 2 – עניין של טאקט

  ההתאמה בין דודו כהן לצוקית אשכולי התבססה על תיאוריית ההפכים המשלימים – היא פצצת אנרגיה קופצנית, הוא מופנם ושקט ויחד הם היו אמורים להתחבר כמו פאזל 2,000 פלוס חלקים. בסוף זה לא קרה, ולו בגלל רגע אחד שכיווץ אותנו על הספה מרוב מבוכה – כששאלת האינטימיות של צוקית ודודו נפתחה בריש גלי בזמן ביקור החברות שלה. כן, "איך חיי המין שלכם?", הפכה בשניות לנחלת הכלל. אז בואו נגיד שטאקט לא בדיוק היה כאן, אבל היי, לפחות הם נכנסו לרשימה ההיסטורית הזו. 

 6. עונה 2 – מנוסת הכלה

  את הסיטואציה הבאה אף תסריטאי לא היה יכול לדייק יותר. שירי קופפרברג פגשה זה עתה את מי שעתיד להיות בן זוגה לשנתיים הקרובות, לירן לוי, אך מרוב הלחץ או לחילופין הרושם הראשוני המוטעה, היא נעלמה כלא הייתה. ממש דקות ספורות אחרי שה"איי דו" המחייב כבר נאמר. בזמן הזה, לירן חיפש את הכלה שלו ללא הצלחה, והיא בינתיים הסתגרה בקרוואן. כי אם כבר מחבואים אז רק שם. אבל בנימה רצינית יותר, אחרי כמה נשימות עמוקות, שירי הצליחה להתעשת וחזרה אל החתונה, שסימנה את תחילת המסע הארוך והיפה יחד. 

  טקס החופה של לירן ושירי (צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון 2", שידורי קשת)
  במנוסה | צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון 2", שידורי קשת
 7. עונה 2 – החלום

  תרשו לנו להתעכב עוד כמה שורות על הרגעים שקדמו למפגש הדרמטי בין שירי ללירן, שהרי המסע רק התחיל והמילה האחרונה עוד לא נכתבה. בלילה שלפני החופה, שירי חלמה חלום שהתגלה כעל טבעי ממש, כאילו חזתה את כל שעתיד לקרות. בחלום הזה היא ראתה שהחתן שלה התהדר בקרחת, מה שבמילים עדינות – לא מצא חן בעיניה כל כך. 12 שעות מאוחר יותר, והנה לירן מקבל את פניה בחופה וגם על ראשו, כמו לחתן בחלום, קרחת. בואו נגיד שמאז ועד היום שירי – כמו כל בנות ישראל – התאהבו בטרנד החדש. 

  לירן לוי, שירי קופפרברג (צילום: אסף תמם, יחסי ציבור)
  כמו בחלום | צילום: אסף תמם, יחסי ציבור
 8. עונה 2 – משפחת תאשור

  אפשר להודות בזה: אין ולא יהיה על המשפחה של יוגב אלקיים. מהפעם הראשונה שבת אל לוי הניו-יורקרית פגשה אותו, היה ברור שהדרך לליבו עוברת קודם כל דרך האחיות. אבל כמובן שבגזרה הזאת לא הייתה סיבה לדאגה, שכן בת אל התקבלה בזרועות פתוחות לביתו של יוגב במושב תאשור שבדרום. החום והאהבה שהרעיפו על שניהם, היוו בעיני רבים את הבסיס לזוגיות הפוטוגנית במסך, שהרי המשפחתיות הפכה לאחד מעקרונות המפתח במערכת היחסים ביניהם. שלפי השמועות הסתיימה בגלל פערים אחרים שלא היו ניתנים לגישור. מאז בת אל חזרה לניו יורק, ואילו יוגב התארס ללא אחרת מאשר תחקירנית "חתונה ממבט ראשון". 

 9. עונה 2 – התאהבות מזורזת

  סיפור ההיכרות של אורטל יהלומי ועידו חמדי לא היה יכול להיות מאוהב יותר, ובדיעבד – מאוהב מדי. הניצוצות התעופפו באוויר, ובחתונה, וגם בירח הדבש, החיוכים כמו נדבקו על פניהם המאושרות. אלא ששיחה אחת בסופו של ירח הדבש, ניפצה את הפרי-טייל הזה כשעידו הודה בפניה שהוא מתחיל להתאהב. המילה האסורה הזאת סגרה ברגע אחד את אורטל, שקיבלה רגליים קרות והחלה לפקפק בהצהרת האהבה המהירה מדי. משם, המדרון החלקלק היה בלתי נמנע, והדברים כבר לא חזרו לקדמותם, בלשון המעטה. 

  אלבום החתונה של אורטל ועידו (צילום: יוסי קרסו, יחסי ציבור)
  עוד בשלב הפרי טייל | צילום: יוסי קרסו, יחסי ציבור
 10. עונה 2 – פיצוץ של טבעת

  מערכת היחסים של אלון עיני ודקלה דאיטי הייתה רכבת הרים של ממש. לא פעם היינו עדים לפיצוץ רודף פיצוץ, אבל האחד שזכור יותר מכל הוא כנראה סערת הטבעת האבודה. רגע לפני מפגש הזוגות, אלון ודקלה כבר התיישבו במכונית בכוונה לנסוע, אלא שאז התגלתה האבדה והאווירה הפכה קודרת למדי. גם כשאלון כבר מצא את הטבעת על יד הכיור, נראה שדקלה מתקשה להירגע, והמסקנה המתבקשת היא: טבעת נישואין שוות ערך לכל איבר בגוף, נא להתייחס בהתאם. 

 11. עונה 2 – חצי הכוס השלמה

  למנהג הכוס השבורה בחופה יש הרבה הסברים בדת, ולא נכנס אליהם כי במילא מסע ארוך עוד לפנינו. אבל אין ספק שכשליאור לביא פספס את הכוס בחופה, ה"אוי" הקטן הזה התגנב לנו ללב, מהחשש שהפקשוש הזה מעיד על הדרך העתידית יחד עם שרונה מרלין. סתם, ברור שאין קשר, אנחנו הרי לא מנבאי חלומות על טבעיים כמו שירי, אבל כל חתן ביום חתונתו מתכונן לרגע הזה, והפספוס המתועד לנצח יישאר שם. 

 12. עונה 2 – בובות ומסותתות

  הרגע הזכור ביותר בכל העונה השנייה היה כנראה סביב הפרידה של שחר משה ואפרת יוגב. אם השמות לא מצלצלים לכם, אולי אחרי צמד המילים "בובות ומסותתות" ייפול לכם האסימון. הפיצוץ בירח הדבש, שגרר סערה של ממש ומן הסתם פרידה בין השניים, קרה כששחר רמז במילים הלא כל כך עדינות שאפרת היא כלל לא הטעם שלו. את חילופי הדברים ביניהם באמת שאי אפשר לשכוח, ואם יש ספר חוקים של איך ממש – אבל ממש לא רבים בזוגיות, הוא חייב להכיל את הפיצוץ הזה. 

  אלבום החתונה - אפרת ושחר (צילום: אפרת ציון, יחסי ציבור)
  דווקא יפים יחד | צילום: אפרת ציון, יחסי ציבור
 13. עונה 3 – דובי לא לא

  אין ואולי גם לא תהיה כניסה דרמטית כמו זו של דובי עמירה לחופה עם אריק חביב. הלחץ של המעמד נתן את אותותיו, כשדובי האנרגטית פרצה לחייו של אריק ברוח סערה, ונתנה את תשומת הלב לכולם חוץ ממנו. אי אפשר היה להתעלם מהקרינג'יות של המאורע, ולמרות זה, הלב של הצופים יצא אל שניהם יחד. בכל זאת, הם היו לזוג היחיד בכל העונות שפתח את פרק ב' מול המצלמות, ולמרות שהתהליך לא צלח, הם סיפקו כמה מהרגעים הטלוויזיוניים המעניינים והמלמדים ביותר ב"חתונה ממבט ראשון". 

  אלבום החתונה של דובי ואריק (צילום: קובי מהגר)
  לא נעים | צילום: קובי מהגר
 14. עונה 3 – חיזור יצירתי

  אם דיברנו על רגעים מלמדים, גם הגר משה וניר פור לימדו אותנו דבר או שניים על זוגיות. ואהבה, וחיזור, ופרחים, ומתנות וסוף כל סוף – סוף מהאגדות. אחד מהרגעים המשעשעים ביותר בין השניים, הוא ללא ספק תקופת החיזור היצירתית מדי של ניר. אמנם אין אחת בבית שלא התפללה שישקיעו בה ככה, אבל להגר נמאס שבכל בוקר מחכה לה הפתעה אחרת – בין אם זה מקרון על השיש, פתק חבוי בתיק העבודה או הסנדוויץ' שהפריע לה לישון. אפשר היה לחשוב שניר יבין אחרי שיחת הנזיפה שצריך להוריד פרופיל, אבל אז הגיע הבוקר למחרת, ונחשו מה? גם אז חיכתה להגר הפתעה נוספת. פרייסלס, באמת פרייסלס. 

 15. עונה 3 – מלחמת הקמח

  שמחת החיים של רוני לוי ונעם קציר הייתה ייחודית רק להם. מהשנייה שהתגברו על מכשול הרושם הראשוני, זכינו רק לנחת בדמותם של שני המשתתפים הקלילים האלה. בשיא, הם הגיעו למלחמת קמח, ביצים ומה לא שהתעופפו להם ברחבי הבית המעוצב שלהם, ותבעו את מקומם בראש רשימת הזוגות המהנים ביותר שנראו על המסך. כמובן שאי אפשר היה להסתיר את הכימיה ביניהם, וזה מה שמוביל אותנו לנקודה הבאה. 

 16. עונה 3 – שפת עיניים

  מכירים את הזוגות האלה שהופכים לפתע להגדרה המילונית של הרמוניה? הוא זז מעט, היא מתעצבת אוטומטית בהתאם לשפת הגוף שלו, היא אומרת משפט, ודקה אחרי הוא כבר משלים אותה בלי להתכוון. בלתי נסבל ממש. אבל כשרוני ונעם פלרטטו בעיניים, כשביניהם בריכה אחת מלאה באינספור שיחות חולין של מפגש זוגות קלאסי, היה שם משהו מיוחד. הם יצרו לעצמם שפת עיניים שאומרת תקשורת בלי מילים, בלי מבוכה ועם המון המון כימיה. איפה הימים הטובים, אה? 

  רוני ונעם (צילום: חתונה ממבט ראשון 3, קשת)
  מפלרטטים במבט | צילום: חתונה ממבט ראשון 3, קשת
 17. עונה 3 – מאם

  זוכרים את משפחת תאשור? אז חכו חכו, כי עד שלא פגשתם את "מאם" של דניס רוסקוב, לא הבנתם משפחה מהי. אבל עכשיו ברצינות, לא סתם רבים התסריטים שנכתבו על הקשר המיוחד שבין הכלה לחמות, זה פשוט ונכון – אם אין כימיה ביניהן, מערכת היחסים צפויה להיתקל במכשול גדול מאוד. למזלה של הדר ברייר, ג'ני רוסקוב העריכה אותה מיד, כי איך אפשר שלא, ואנחנו זכינו לכינוי החדש שנכנס לסלנג הישראלי – "מאם". 

  6 ימים לחופה: אמא של דניס נוחתת בארץ (צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון 3", קשת12)
  חזרה במיוחד לחתונה | צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון 3", קשת12
 18. עונה 3 – וואלה, זכיתם

  ואם בסלנג עסקינן, אז הדר ודניס הכניסו לז'רגון שלנו עוד מונח אחד שכבר הפך לקאלט – וואלה, זכינו. ואכן כן, לשניהם היו רגעי זוגיות מהיפים בתולדות "חתונה ממבט ראשון", שנמשכו גם שנתיים אחרי בסרטוני הטיק טוק המשעשעים שהעלו יחד. שנתיים מאוחר יותר, הכל הפך להיסטוריה כשבמהלך מבצע "שומר החומות" הדר פרסמה את הפוסט שמודיע על הפרידה, והותיר אותנו מצולקים פור לייף. 

  הדר ודניס (צילום: חתונה ממבט ראשון 3, קשת)
  שברו לנו את הלב | צילום: חתונה ממבט ראשון 3, קשת
 19. עונה 3 – ג'ינג'ר

  או בשמה המקורי – הכלבה של ישראל. כן, אין אחד שלא התאהב בכלבה של דנית ליבנת, שהפכה לסמל אהבה לאומי בכל המדינה. טוב הגזמנו, אבל לפחות הבנתם עד כמה אנחנו עדיין מאוהבים בה. אמנם גם היא לא הצליחה להרים את סיפור האהבה בין דנית לאמיר זהבי, אבל בטוח שאם נבדוק, אחוזי האימוץ בצער בעלי חיים עלו בכמה אחוזים בזכותה, ורק על זה מגיע לה צל"ש. 

  אמיר חושב שדנית גיבורה (צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון 3", באדיבות ספורט 1)
  התאהבנו בה | צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון 3", באדיבות ספורט 1
 20. עונה 3 – השיער של מאור

  איי, הגעגועים לשיער השופע של מאור פינקלשטיין. הוא וזוגתו הטלוויזיונית, מור לרמן אמנם נפרדו עוד לפני ההחלטות, אבל עד שזה קרה, היינו שמחים אם מישהו היה מרים את הכפפה וסופר דקה אחר דקה – כמה פעמים מאור העביר את ידו בשיער במהלך הצילומים? לדעתנו שיא גינס ישמחו לקבל את הממו. 

  מור ומאור בירח הדבש (צילום: מור לרמן/מאור פינקלשטיין | צילום פרטי)
  פוני גולש | צילום: מור לרמן/מאור פינקלשטיין | צילום פרטי
 21. עונה 3 – והפיתה, מה היא אומרת?

  עוד לפני שננגוס בחמץ האסור של אריק, בואו נמחא כף לציון הדרך המפרכת שעברתם עד כאן, ואל דאגה, הנה אנחנו כבר בחציו של המסע הארוך עד לנחלה. עכשיו כשהוצאנו את זה מהסיסטם, בואו נחזור אחורה אל משחק הבישולים שדובי ארגנה לאריק, במטרה לחזק את התקשורת ביניהם. חוקי המשחק: כל אחד מתבקש לעצור בעמוד אקראי בספר המתכונים ולהגיד משהו על עצמו. אז "מה אומרת עליי הפיתה?", שאל אריק, ועד היום אנחנו מחכים לתשובה. 

 22. עונה 3 – מעשה בפתק ומזלג

  עד שהפיתה תחזיר לנו צלצול, קפצנו אל מפגש הזוגות של אריק ודובי. שם אירע הריב המכוער, שבלי להגזים – קרע לנו את הלב. דובי הסתגרה בבכי בחדר המלון אחרי שאריק זלזל ברעיונות שלה בפני כולם, מה שפחות התאים לסיטואציה עצמה ותכלס גם לכל סיטואציה באשר היא. זה לא היה נעים, ואריק כנראה הבין שהגזים, וכתב לדובי פתק התנצלות. את מסע החיפושים שלו אחר מקום ראוי לתליית הפתק, אף מילה לא תוכל לתאר כראוי.

  דובי ואריק (צילום: חתונה ממבט ראשון 3, קשת)
  רגע לפני הסערה | צילום: חתונה ממבט ראשון 3, קשת
 23. עונה 3 – נקודת המפנה

  עוד מחלוקת שהיינו עדים לה במפגש הזוגות, קרתה בגזרה של הגר וניר. עד אותו הרגע ניר הוא זה שסיפק להגר משענת וכתף לרגעים הקשים, גם כשהדבר לא היה נחוץ בכלל. אלא שאז הגיע עוד לילה מלא בוויכוחים, ובארוחת הבוקר ניר הודה שגם לו המסע כבר לא הולך ברגל. כנראה שזאת בדיוק ההזדהות שהגר הייתה צריכה, ולו רק כדי להרגיש שהיא לא היחידה עם ספקות, והלב שלה יצא אליו מיד. מכאן הכל היסטוריה, והשניים טפו טפו כבר נשואים כדת וכדין. אין מרגש מזה. 

  הזוגות מגיעים לסוויטה הנשיאותית הפרטית (צילום: חתונה ממבט ראשון 3, קשת12)
  מזדהים | צילום: חתונה ממבט ראשון 3, קשת12
 24. עונה 3 – דווקא יש מרגש מזה

  סליחה, טעינו. הרגע המרגש ביותר של הגר וניר, או ליתר דיוק של הגר, היה כשפתחה בפני ניר את מערכת היחסים המורכבת עם אביה. היא שיתפה את ניר בשיחת הטלפון שקיבלה מהאב כשטס כביכול לחופשה בחו"ל, בה ביקשה שיחזור לארץ – וזה לא קרה בסוף. במהלך השיחה, היא סיפרה לניר איך העזיבה של אביה עיצבה את חייה והביאה אותה להיות מי שהיא היום, והחיבוק שלו אליה לגמרי העביר את החיבוק של המדינה כולה. ועכשיו באמת – אין מרגש מזה. 

 25. עונה 3 – אין תקציב

  אנחנו יודעים שילדים יכולים להיות רעים, אבל אפשר רק לקוות שהמסר מהסיפור על ילדותו של דניס עבר לכמה מהם. בבית הספר הדביקו לו את הכינוי "אין תקציב" בגלל המצב הסוציו-אקונומי הנמוך בבית, והתנכלו לו בדרכים שכללו אלימות מילולית ופיזית כאחד. מאז כמובן עברו שנים, אבל אין ספק שזיכרונות כמו אלה משאירים את הצלקות שלהם. אז המסר כאן ברור – תהיו טובים, זה בחינם. 

 26. עונה 3 – סיפור מלחמה

  לא רק הגר ודניס שיתפו בסיפורים האישיים שלהם, גם רוני פתחה את הלב בפני נעם על הילדות הקשה שעברה בצל המלחמה במדינות הבלקן. כשהייתה בת שבע בלבד, הבריחו אותה ואת אימה לישראל, מה שסימן את הפרידה משאר המשפחה ובעיקר מסבתה שגידלה אותה עד לאותו הרגע. רוני תיארה לנעם את תחילת חייה החדשים במדינה זרה וללא שפה, מה שגרם לו להבין קצת יותר על המשמעות שיש לבית עבור בת זוגתו הטלוויזיונית. 

  רוני מספרת לנעם על הילדות בצל המלחמה (צילום: מתוך: חתונה ממבט ראשון 3, שידורי קשת)
  רוני פותחת את הלב | צילום: מתוך: חתונה ממבט ראשון 3, שידורי קשת
 27. עונה 4 – בית

  על חשיבות הביתיות שמענו גם מאיתמר עמי, שעבר את מסע הזוגיות שלו עם קארין שניידרמן. לא פעם הגיעו לפרונט הפערים ביניהם על משמעות המילה "בית", מה שהפך במהרה לסלוגן בפני עצמו עבור צופי "חתונה ממבט ראשון". גם עבירות על חוקי היסוד של הבית הופנו לתשומת הלב של המדינה, כשהרגע שעומד במרכזו הוא כמובן ענייני הבישול אל מול שטיפת הכלים. אז למי מכם שעדיין לא למד – אבוי לו לאדם שנותן למבשל גם לשטוף כלים. 

  קארין ואיתמר (צילום: מתוך חתונה ממבט ראשון , קשת12)
  בבית | צילום: מתוך חתונה ממבט ראשון , קשת12
 28. עונה 4 – אוהבים אותך, עלמה

  חברת הסוד של ניצן שיק, הלוא היא עלמה, זיהתה מיד את החתן מנו כהן, עוד לפני שאפילו ראתה את זיו פניו בחופה ורק מסיפורי החברים. עלמה כבר הסיקה אחד ועוד אחד, ופלטה בהתרגשות מול המצלמות שבין הכלה לחתן יש היכרות מוקדמת בטינדר. ואכן, כשהשניים נפגשו אפשר היה לזהות את המתח המובהק, מה שגרם לכולם לתהות – האם קרה שם משהו מעבר? במהלך העונה ניצן ומנו הרגיעו את הרוחות, והסבירו שזה כולה סווייפ ימינה וממש לא ביג דיל. או שכן? 

  חברה של ניצן שיק (צילום: מתוך חתונה ממבט ראשון , קשת12)
  המומה מהתגלית | צילום: מתוך חתונה ממבט ראשון , קשת12
 29. עונה 4 – דיאטת המגע

  בכל עונה נכנס לו סלנג חדש ללקסיקון הישראלי, והפעם הייתה זו דיאטת המגע של הדס שוורץ ושי יעקובוביץ'. מההתחלה היה ברור לכולם שלהדס יותר קשה להיפתח, וחלק גדול מכך קשור למשיכה שחסרה מהכיוון שלה. כדי להפיג את המתח הזה, המומחה דני פרידלנדר הציע את הדיאטה הנ"ל, מה שגרם לפלאים בקשר ביניהם. הם החלו לצחוק יותר, לפלרטט ואפילו לישון יחד באותה המיטה. בואו נגיד שבסוף זה לא בדיוק עזר לקשר הזוגי, אבל לפחות את החברות שצמחה שם אי אפשר לקחת. 

  שי והדס (צילום: מתוך חתונה ממבט ראשון , קשת12)
  יין מותר בדיאטה | צילום: מתוך חתונה ממבט ראשון , קשת12
 30. עונה 4 – משוואת האהבה

  עינת בן משה ולירון פז הגיעו לדייט לילי וקריר בירושלים כשבועיים אחרי שנפגשו לראשונה. הם הפיגו את האווירה החורפית עם כיתובים מחממי לב על אדי הזכוכית המעורפלת, ולירון הרומנטיקן שרבט את משוואת האהבה האולטימטיבית L+E=. אלא שאת הפתרון הוא השאיר לטיפולו של הזמן. התשובה המעורפלת שלו גרמה לעינת לפקפק בכוונותיו, שהרי האדים נמחקים ברגע ואם כל כך טוב להם ביחד – למה לא להתחייב ללונג ראן? בחלוף הזמן גילינו שהוא באמת עשה את שלו, והשניים הלכו איש איש לדרכו לאחר כחצי שנה יחד. 

  לירון מצייר על החלון (צילום: מתוך חתונה ממבט ראשון , קשת12)
  הזמן יחליט | צילום: מתוך חתונה ממבט ראשון , קשת12
 31. עונה 4 – סיגריה דרמטית

  כנראה שאין אחד שלא זוכר את סצנת הקנאה של מנור ברטוב לבן נדל ביום השני להיכרותם. אבל אם אתם עדיין מתקשים, הנה תקציר האירועים: כשמנור יצאה לסיגריה אחרי ארוחת הערב בירח הדבש, היא ציפתה מבן להצטרף אליה גם, אלא שלבעלול היו תכניות אחרות ובמשך דקות ארוכות הוא נשאר לדבר עם המארחת במסעדה. הדבר הזה גרר שיחת נזיפה רצינית מצידה של מנור, שפתחה את הצוהר לרצף נוסף של אירועים מוזרים, שלבסוף גם הביאו על השניים את הפרידה. חבל, די התמכרנו אליהם. 

  בן עושה טעות – ומנור מקנאה (צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון", קשת12)
  הטעות | צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון", קשת12
 32. עונה 4 – הצבים של סיישל

  אם היינו טסים לסיישל, כנראה שגם אנחנו היינו מגיעים לאטרקציית ליטוף צבי הים הענקיים באי. אלא שלעומרי קראוס לא בדיוק היה עניין באותם הצבים, וכשמעיין רובין נהנתה מהטבע שיש לאי הקסום הזה להציע, הוא נהיה חסר סבלנות. בארוחת הערב השניים אמנם ליבנו את העניינים שהחלו להיות מתוחים, אבל אין ספק שהרבה מצופי "חתונה ממבט ראשון" הרימו גבה לגבי המאורעות שנשקפו אליהם מהמסך. הרי לא הגיוני שעומרי באמת מקנא לצב, נכון? עד היום לא גילינו את התשובה. 

  עומרי קראוס, מעיין רובין (צילום: איתי דגן , פרטי)
  איפה הצבים? | צילום: איתי דגן , פרטי
 33. עונה 4 – סאני

  לא ששכחנו את ג'ינג'ר, אבל אין ספק שהלב שלנו התרחב כשהכרנו בעונה האחרונה את הכלב של דני זיסקינד – סאני. ואם לדייק, אז התאהבנו בו במיוחד ברגע שדני ושני יוסיפון נפרדו למשך 48 שעות עד להחלטות. סאני המתוק נשכב על הכביש, בדיוק באותה הנקודה שבה לפני רגע נעלמה לתוך המונית שני עם המזוודות הארוזות. האנושיות שלו בסיטואציה גרמה לנו להבין עד כמה הוא עוד יתגעגע אליה, והעלתה את השאלה – האם גם דני יתגעגע כל כך? 

  דני וסאני נפרדים משני (צילום: מתוך חתונה ממבט ראשון , קשת12)
  כבר מתגעגע | צילום: מתוך חתונה ממבט ראשון , קשת12
 34. עונה 4 – ונוס VS פטל

  ואם כבר הזכרנו געגועים, אז כמובן שאי אפשר להמשיך בלי להתייחס גם לכלבים של מעיין ועומרי, שבדרכם סימלו את מערכת היחסים של בעליהם. לא פעם צפינו במעיין ועומרי מפרידים בין הכלבים, שהצטופפו בדירה הקטנה יחד, ולא הצליחו להגיע לפשרה בנוגע לטריטוריה המשותפת. אגב, ברגע שמעיין ועומרי עברו לדירה הניטרלית המצב השתפר פלאים, ולכו תדעו אם זה היה קורה קודם – אולי לסיפור שלהם, כמו לזה של ונוס ופטל, היה סוף טוב יותר. אבל כנראה שהכל לטובה כי מאז מעיין כבר נמצאת בזוגיות פוטוגנית עם יובל לוי, ועומרי קראוס שיתף רק לפני כמה ימים על בת הזוג החדשה - אסתי דיסקינד.

  ונוס ופטל נפגשים לראשונה (צילום: מתוך חתונה ממבט ראשון , קשת12)
  לא הסתדרו | צילום: מתוך חתונה ממבט ראשון , קשת12
 35. עונה 4 – למשוך בחוטים

  בדיוק כשחשבנו שראינו הכל על מפגשי הזוגות של "חתונה ממבט ראשון", הגיעו דני ויעל דורון והפכו את חוקי המשחק. מאחורי הקלעים, הם צפו בדינמיקה הקבוצתית שנוצרה, והתאכזבו לגלות שהרבה מהמשתתפים מציגים תמונת מצב אחרת לחלוטין ממה שקורה באמת. אז מה הם עשו? הושיבו את כולם למשחק שאלות עם סליל חוטים שמתארך עוד ועוד, כך שכל משתתף הפנה שאלה אמיתית למשתתף אחר. הנושאים שעלו שם אכן הוכיחו שרב הנסתר על הגלוי, וגרמו למשקעים רבים לצוף מעל לפני השטח. כמו שצריך. 

  עומרי ומעיין (צילום: קשת 12, חתונה ממבט ראשון)
  סופ"ש של הצגות | צילום: קשת 12, חתונה ממבט ראשון
 36. עונה 4 – קושמרו

  כבר הזכרנו את שפת העיניים של רוני ונעם במפגש הזוגות, אז בהשראתם או שלא, גם ניצן ומנו יצרו להם שפה משלהם במהלך העונה האחרונה. לא פעם הסתקרנו מה עומד מאחורי הבדיחות הפנימיות שלהם, שלעתים פיצחנו ולעתים ממש לא, אבל זה בדיוק מה שהפך את האינטראקציה ביניהם למהנה כל כך לצפייה. מילת הקוד שזכורה לנו במיוחד היא "קושמרו", שכמובן מתייחסת למנחה המהדורה המרכזית בחדשות 12, אבל בהקשר שלהם מעלה אות למצוקה במקרה שאחד מהם צריך את השני. העיקר שאין סודות בחברה. 

  ניצן ומנו מגיעים ראשונים למפגש הזוגות (צילום: מתוך חתונה ממבט ראשון , קשת12)
  הגיעו מוכנים | צילום: מתוך חתונה ממבט ראשון , קשת12
 37. עונה 4 – הטעות של לירון

  בעולם האמיתי רובנו לוקים באי דיוקים לגבי פרטי מידע כאלה ואחרים, אבל מסתבר שהדין הוא לגמרי אחר כאשר הטעות הזו מצולמת. זה בדיוק מה שקרה ללירון, שהתבלבל בין המבצע המקורי של השיר "Starry Starry Night", וטען שמדובר בזמן האגדי אלטון ג'ון. כל זה קרה בזמן שהוא בכלל ניגן לעינת שיר אהבה רומנטי, ואולי היא לא שמה לב לבלבול, אבל הגולשים דווקא כן. אז בואו נראה אתכם – מי ביצע את השיר במקור? 

  לירון מנגן ושר לעינת (צילום: חתונה ממבט ראשון, קשת12)
  אלטון מי? | צילום: חתונה ממבט ראשון, קשת12
 38. עונה 4 – סיי וואט?

  על השיחה הראשונה של קארין ואיתמר אפשר היה להבין שהשניים קורצו מאותו החומר, ולו בגלל העובדה שכמה נורות טובות נשרפו לנו במוח כשניסינו להבין את שיחת ההייטקיסטים שלהם. Account Executive, דירקטור אוף פיפל אופריישנס ועוד ועוד מונחים נשלפו מהמותן המיומנת, ובלי מילון אין שום סיכוי שהיינו מצליחים לעקוב אחרי הנאמר. פייר, גם עם מילון עדיין קשה לנו. 

  החתונה של איתמר וקארין, "חתונה ממבט ראשון" (צילום: קשת 12)
  Account Executive | צילום: קשת 12
 39. עונה 4 – המרפסת של מנו

  אם יש לוקיישן אחד שחייב לבקר בו רגע לפני שאנחנו סוף סוף מגיעים לנחלה המובטחת, זאת המרפסת בדירת "הבנים" של מנו. חמישי-שישי-שבת חבר'ה שם בקבוע, ואם רק הייתה לנו את הכתובת, אין ספק שכבר היינו מארגנים הפגנות חיבה ברחוב. סתם, אנחנו לא באמת סטוקרים. אבל לא מעט סצנות יפות של ניצן ומנו באמת התרחשו במרפסת הזאת, וכל שישי צהריים שלהם רק קירב אותם עוד יותר אחד לשנייה, וזה – שווה את הכל. 

  ככה נראה מנו לפני שהשיער שלו האפיר (צילום: מתוך "חי בלילה", קשת12)
  חמישי חבר'ה | צילום: מתוך "חי בלילה", קשת12
 40. עונה 4 – הדוריטוס הממוחזר

  פי, אפשר להודות שהתעייפנו מהמסע הארוך, אבל שמרנו את הדה בסט לסוף. מי מכם שזוכר את ארוחת הערב של שני ודני עם לירון ועינת, יודע שאחרי פינוי הכלים שני החזירה לשקית את הדוריטוס שנשפך לקערה. הסצנה הזאת לא נעלמה מעיני הצופים, שגעשו ברשת על המאורע שנגלה אליהם. פייר, לדעתנו זה ראוי להערכה, ומה שעוד יותר ראוי להערכה זה סיום המסע הזוגי של ארבע עונות "חתונה ממבט ראשון". עד הפעם הבאה. 

  שני מחזירה דוריטוס לשקית (צילום: מתוך חתונה ממבט ראשון , קשת12)
  אקולוגית | צילום: מתוך חתונה ממבט ראשון , קשת12