אני באמת מבין את איתמר. הגעגוע הוא המנוע של הזוגיות ויש לו חלק בלתי נפרד ממנו. אם תסתכלו על כל מערכת יחסים, געגועים הם אלה שמתחזקים את מנעד הרגשות שקיים בין בני זוג, ובלעדיהם? הדרך לשעמום ולפרידה היא קצרה ביותר. מניסיון אישי שלי, כשהתרחקתי ונתתי לגעגוע לשחק תפקיד במערכת יחסים, הבנתי עוד יותר את עוצמת הרגשות שיש לי, וכמה החוסר של בת הזוג שלי משפיע עליי בכל שלב במהלך היום. ככה זה, כשעושים זום אאוט על החיים הדברים בדרך כלל נראים צלולים יותר. 

הפרק האחרון של "חתונה ממבט ראשון" בישר על תחילתה של השנה החדשה, ועמד בסימן חגיגות הסילבסטר. בקרב רוב הזוגות, הערב הסתיים בנשיקת חצות בהתאם למנהג הידוע, במקרה של קארין ואיתמר, צפינו בשיחת זום מופרדת בעקבות הבידוד. היא רצתה להעביר יחד את ארבעת הימים, הוא בחר באופציית הגעגוע ושני הצדדים מובנים, רק איפה התקשורת? לא מעט סיטואציות בחיי, גרמו לי להבין כמה הדיבור בין בני זוג מסייע לחוזק של הקשר וההתקדמות שלו. כששמרתי את הקלפים קרוב לחזה - השקט בגזרה הזוגית הופר, רק כי צברתי עוד ועוד עד שהכל יצא בבת אחת החוצה בכעס. והרי לא זאת המטרה של זוגיות.

לאיתמר יכולות להיות הרבה סיבות להפרדת הכוחות, ולנו אין סיבה לשפוט אותו או את קארין. אולי זה הגעגוע, אולי הדאגה לבריאות ואולי הוא פשוט צריך להבין רגע עם עצמו מה קורה. גם אם איתמר היה מדבר על התחושות שלו, קארין כנראה הייתה מתרחקת, אבל האם סימני השאלה שליוו אותה היו נפתרים? התשובה היא כן. בנעליים שלה, ברור לגמרי למה היא נפגעה. זה לא נעים לשמוע שבן או בת הזוג רוצים מרחק, אבל אני מאמין שכנות לטוב ולרע, היא אחד מעמודי התווך שעליהם מערכת זוגית נשענת. היא מסייעת לשני הצדדים להבין מי האדם שעומד מולו, ומה הוא באמת מרגיש, וצריך להיות מקום לכולם. גם לספייס שהאחר צריך.

רוצים עוד? היכנסו עכשיו לפייסבוק ולאינסטגרם "חתונה ממבט ראשון"

קחו לדוגמה את הדס ושי, ששמו את קלפי המשיכה על השולחן, הוא קיבל את התשובה הכי כנה שלה - היא לא שם כרגע. זה לא נעים, אבל לפחות הדס יכולה לתת ביטוי לרגשות האמיתיים שלה. הם כמובן מתמודדים עם המשוכה הזאת, ועדיין שניהם מודעים, יחד עם המומחים, לנקודות שצריך לעבוד עליהן. זה עבד לרוני ונעם מהעונה השלישית, וזה עבד לשירי ולירן מהעונה השנייה, אין סיבה שזה לא יעבוד גם כאן. בכל מקרה, קארין ואיתמר יכולים ללמוד מכאן שהאמת, גם אם היא לא נעימה לאוזן, נותנת לכל צד להרגיש שיש על מי לסמוך, שאותו אדם יכול להיפתח ובעיקר - מסלקת את התחושה שכמעט כל אחד מאיתנו נמנע ממנה - חוסר וודאות.

קארין ואיתמר נפרדים בבידוד (צילום: מתוך חתונה ממבט ראשון , קשת 12)
צילום: מתוך חתונה ממבט ראשון , קשת 12

אז תחילת 2021 נפתחה בחוסר וודאות, והשניים אמנם הרימו לחיים בשיחת זום שניסתה ליישר את ההדורים, אבל המתח הורגש באוויר וחבל. אם הם רק היו בוחרים לדבר על הדברים לפני הפרדת הכוחות, השיחה הייתה נראית אחרת לגמרי. בסופו של יום, שיח בין בני זוג על נושאים רגישים הוא לא דבר פשוט, אבל הוא הכרחי ליצירת קרקע בטוחה ומאוזנת להתקדמות הקשר. מה שכן, עד עכשיו צפינו באיתמר וקארין מדברים על כמה וכמה קשיים, והם צלחו כל דבר, אז אם רק יישמו את מה ששניהם כבר יודעים - הכל עוד פתוח.