עם עליית העונה החדשה של "חתונה ממבט ראשון", נראה שהיא החליפה את חווית הצפייה המשותפת ביורו. חברים, משפחות ומכרים מתכנסים יחד כדי לצפות בתהליך של הזוגות, וגם בפרק הקרוב שישודר הערב (רביעי אחרי החדשות, קשת 12), כבר מתוכננים לא מעט אירועים שכאלה. אחד מהם ייערך בקולנוע קנדה בשכונת פלורנטין שבתל אביב, וכולם מוזמנים להגיע. "יש השנה תופעה חדשה שבה משפחות וחברים צופים ביחד בפרקים", סיפרה הבוקר המומחית יעל דורון ב"חדשות הבוקר", "התחילו לעשות צפיות בברים, והיום בערב יש הקרנה".

יעל דורון בחתונה ממבט ראשון (צילום: מתוך חתונה ממבט ראשון , קשת 12)
"היה פה רגע שממש הרגשתי את העצב של בן". יעל דורון | צילום: מתוך חתונה ממבט ראשון , קשת 12

בהקרנה הזאת נצפה בשלושת הזוגות שהכרנו עד כה - קארין ואיתמר, מעיין ועומרי ומנור ובן, בשלבי ההיכרות ההתחלתיים שלהם בירחי הדבש. אבל עוד לפני שנצלול למים העמוקים, שמענו מיעל על תהליך המיונים וההתאמות העונה: "איתמר וקארין היו בשבילי חיבור מיידי, הייתי בטוחה מאוד לגבי הזוג הזה, הם נורא דומים. מן פאוור קאפל, ונורא קל לראות מה דמיון ההתאמה שלהם. הייתי צריכה להתווכח עם חבריי על ההתאמה כי הם לא הסכימו".

בניגוד אליהם, ההתאמה בין מנור ובן היא אחרת, ומבוססת דווקא על השוני ביניהם. "יש התאמה מורכבת בין בן למנור", הודתה המומחית, "הם אנשים מאוד שונים, כאן התאמנו אנשים שהמזג והקצב שלהם הוא אחר, ואנחנו בונים על זה שתהיה השלמה". המורכבות הזאת נובעת לדברי המומחית מכך שיש מחקרים שמוכיחים שדמיון בין בני הזוג גורם לסיכוי לחיי נישואים ארוכים יותר. "הדמיון תלוי באינטליגנציה, במעמד, ביופי, בתכונות ובערכים. לאדם יש ספקטרום מאוד רחב וצריך להתאים".

בינתיים, נדמה שהחיבור בחתונה בין מנור לבן היה מיידי, ועדיין, אנחנו עוד בתחילת הדרך אז הכל פתוח. אבל עוד לפני שהשניים נפגשו, רגע אחד הצליח לתפוס אותנו בהפתעה. היה זה השלב בו המומחים הודיעו לבן על ההתאמה שנמצאה לו, והתגובה השמחה שמהולה בכאב שבאובדן אביו, הצליחה לרגש את יעל עד דמעות. "היה פה רגע שממש הרגשתי את העצב של בן, שלא יכול להרשות לעצמו לשמוח. הוא עבר טרגדיה בחייו שהוא מושך אותה כל השנים, ובכל רגע של שמחה - יש את הקשירה הזו אחורה, אי אפשר להתקדם קדימה".

יש לך מטופלים משלך, איך הם מרגישים את זה?
"הם מקנאים, למשל למה אני מחבקת את קארין, למה אני בוכה עם בן. זה לא כל כך קל, כמו להציץ לטיפול של מישהו אחר".

איך עושים את החיבור הראשוני על גיל ותחביבים?
אנחנו מכירים אותם לעומק כמעט חצי שנה לפני, אני הולכת לבתים שלהם, צופה בהם בקבוצות, אני מכירה אותם מאוד טוב כל אחד לחוד. ואז יש רגע אחד שפשוט נולדת ההתאמה. למשל, מעיין ועומרי ישבו כל אחד על הספה ומשהו היה בדיבור שלהם – כאן אמרתי 'רגע, זה הזוג'".

אלבום החתונה של מעיין ועומרי (צילום: אלון גרובר)
"כשמעיין ועומרי ישבו על הספה – כאן אמרתי 'רגע, זה הזוג'". מעיין ועומרי בחתונה | צילום: אלון גרובר

ומה אתם בודקים?
"אתם יודעים שאנחנו בודקים את המקרר? נגיד המקרר של דניס מהעונה הקודמת ממש הראה איך הוא מוכן להיות בן הזוג של הדר, היו לו מאכלי ספורט. אנחנו בודקים את המזג הספורטיבי – כמה פעמים בשבוע הם מתאמנים, אם הם אנשים של בוקר או לילה, איזה סוג בילוי הם אוהבים. כשאתה נכנס לבית אתה רואה איך הבן אדם מתנהג".

מקרר, מה את מחפשת שם?
"במקרר של בן למשל אפשר לראות שהוא בנוי על משפחה, יש לו תבשילים במקרר. לא מעט רווקים לא מבשלים בכלל".