בימי הקורונה מגע פיזי בין בני אדם הוא דבר שקיים יותר במחשבה מאשר בפועל. אנחנו שומעים נון סטופ על הדרכים להימנע ממגע כדי לא להידבק בנגיף, על כמה אנחנו צריכים לשנות את דפוסי ההתנהגות הטבעיים שלנו כבני אנוש ולשים מעצורים אל מול הרצון שלנו במגע פיזי. אבל בואו נחזור רגע לימי השפיות, עוד לפני שהכל התפרץ, בהם גינוני חיבה דרך מגע פיזי היו דבר שבשגרה, במיוחד בזוגיות חדשה.

>> אל תפספסו את כל מה שקורה באינסטגרם של חתונה ממבט ראשון

בשבוע האחרון נחשפנו לשיחת הבנות בין הגר לחברות, שהעירו לה שהיא צריכה לייצר מגע עם ניר כדי לבדוק את הקשר. בשיחה היא אפילו התוודתה שיש לה משיכה לניר אבל מפחדת לתת לו לעשות צעד קדימה ולהראות שהיא מעוניינת, כדי לא להיפגע או לפגוע במידה וזה לא יהיה טוב. אבל אחותי, איך תדעי? לטוב ולרע, נראה לי שעברת דבר או שניים בחיים שלך, ובנקודה הזאת, כשאת כבר עמוק בתוך התהליך ומנסה לבדוק אם יש או אין המשכיות, זה עוד רובד שכדאי לבדוק.יכול להיות שאלמלא המצלמות, הגר כבר הייתה מנסה להיות יותר חמה ופתוחה בעניין הזה עם ניר. בתור אחת שהייתה שם, אין ספק שנוכחות המצלמות מעצימה כל מגע קטן או אפילו נשיקה על הלחי. בחיים הפרטיים שלי, אף פעם לא הייתי מהזוגות האלה שהסתובבו ברחוב והפגינו גינוני חיבה מוגזמים. אני לא שופטת את אלה שכן עושים את זה, כל אחד רשאי וצריך לעשות כל שעולה על רוחו. אבל אני יכולה להבין את הזוגות שלא נוהגים כך, ובמיוחד את הזוגות בחתונה ממבט ראשון שעדיין מנסים לפצח את הקשר.

קשה מאוד לייצר אינטימיות ומגע עם אדם שרק עכשיו הכרת, על אחת כמה וכמה כשאין קליק וכימיה מיידית, וכשכל זה צריך לקרות מול מצלמות קבל עם ועדה. בנקודה הזאת, נחשפנו אל כל הזוגות, ואת חלקם אפילו ליווינו כמעט חצי מהתהליך אל תוך היחסים. נכון, היינו שמחים לראות שהקשר כבר עולה שלב לרמה של מגע פיזי ולו קטן, אבל נראה שאצל רוב הזוגות יש היסוס גדול ופחד לגעת אחד בשנייה. החיבור הפיזי אצל רוב הזוגות לא ממש קיים. עד כה לא היה כמעט מגע מלבד נשיקה, ספק חברית-ספק מתאמצת, על הלחי.

שלא יהיו ספקות, שלב המגע בקשר הוא משהו שצריך לבוא בצורה טבעית ולא מתאמצת. אבל הוא גם חלק בלתי נפרד מזוגיות, ואם אחד מהצדדים שרוצה בכך לא רואה סימנים של עניין אצל הצד השני, הוא כנראה יניח את הפקלאות בצד הדרך וימשיך את מסע חייו עם פרטנר אחר. אנחנו אוהבים לאהוב ולהיות נאהבים, ומגע זאת שפה שבה אנחנו מבטאים את האהבה שלנו. כמו בכל שפה, גם אותה אפשר ללמוד בהתאם לפרטנר שנמצא מולנו, אבל לא תמיד יהיה לנו רצון בכך. הרי לא עם כל בן אדם שנפגוש נרצה לייצר מגע פיזי. יצא לי להכיר בחורים מקסימים ממש, בעלי תכונות נהדרות, אבל לא היה לי שום עניין בלייצר מגע פיזי, אז הקשר נשאר ברמה חברית.

באותה מידה שמגע יכול לחבר בין אנשים, הוא עלול גם לעשות את הפעולה ההפוכה לחלוטין ולהרחיק בין הצדדים. איך להרחיק? כשהחיבור הפיזי לא טוב, אין את הרצון להמשיך בקשר. לא פעם שמעתי מסביבת החברים שלי שהם יצאו עם מישהו או מישהי מדהימים, מוצלחים, כיפיים, כאלה שהם רק מייחלים לעצמם, אבל האינטימיות והמגע ביניהם לא ממש טובים כמו התכונות שלהם. זה פגם ואפילו החריב את הקשר.
דניס והדר: הנשיקה (צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון 3", קשת12)
"כולנו הסמקנו והתמלאנו אהבה לנוכח גינוני החיבה". הדר ודניס בים | צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון 3", קשת12

אנחנו אולי לא תמיד אומרים את זה בקול רם אבל המגע הוא שלב חשוב בזוגיות, הוא מאפשר לבדוק עוד רמה של חיבור - לטוב ולרע. אצל כל אחד זה בא בצורה שונה, יש כאלו שיבדקו את הנושא מיד לעומת אחרים שייקח להם קצת זמן אבל בשורה התחתונה זה שטח שצריך לבדוק.

תראו את הדר ודניס, שנתנו לנו דוגמה נפלאה לכמה מגע יכול לחבר ולהרים את הקשר לממד אחר. החיבור הפיזי ביניהם הפשיר את הקרירות והציניות שהייתה להדר כלפי דניס, וכך חיבר ביניהם בצורה טובה ונעימה. הדר למדה שפה חדשה (תרתי משמע) ולימדה אותנו הצופים איך הציניקנים טועים. כולנו הסמקנו והתמלאנו אהבה לנוכח גינוני החיבה שהפגינו אחד כלפי השנייה בפרקים האחרונים. אין מה לעשות, אנחנו אנשים שאוהבים לראות סיפורי אהבה על המסך. השבוע, הזוג הזה סיפק לנו את זה בדרך אלגנטית וצנועה.