הזוגות של חתונה ממבט ראשון (שבת אחרי החדשות, קשת 12) העניקו לנו השבוע במתנה פלטת צבעים חגיגית של זוגיות על כל גווניה. דנית ואמיר מעניקים לנו הצצה לזוגיות מבוישת ומבולבלת, עמוסה בתהיות וסודות, ואילו רוני ונעם מבשלים להם בנחת התאהבות מתובלת בילדותיות מקסימה. לבינתיים, דניס והדר בוחנים את הגבולות הרומנטיים שלהם ומנהלים דיון שקול ועקבי, בעוד שהגר וניר הגישו לנו ישר לפרצוף פרץ של רגשות, שהצליח להדהד גם ברשתות החברתיות. 

לצד כל זה, הפרקים האחרונים הובילו חלק מהצופים להתבטא בצורה חריפה כנגד משתתפי התוכנית, רק שהפעם מישהו כנראה לא הרים את המכסה בזמן והשנאה גלשה לה מחוץ לרשתות החברתיות אל הרחוב (שהוא גם ככה לא המקום הכי בטוח בימים אלה). חשוב לזכור, אנחנו אמנם מכירים את הזוגות זה זמן מה, אבל על המסך הם רק מסתגלים למציאות החדשה. אז מה עוד היה לנו השבוע? הנה הדברים שאסור לכם לפספס.

 1. פשוט פשושים

  הרגע הזה היה חייב להגיע בשלב כלשהו, אז עדיף מוקדם מאשר מאוחר. אנחנו כמובן מדברים על תמונות הילדות של המשתתפים, שנתנו לנו הצצה קטנה מהעבר שלהם לכבוד אתגר התמונות שרץ ברשת. אנחנו כמובן לא נגלה לכם מיד מי הדוגמנית הצעירה שבתמונה, למרות שאנחנו בטוחים שאתם כבר יודעים במי מדובר.
  תמונת ילדות (צילום: צילום פרטי, באדיבות המשפחה)
  תמונת ילדות | צילום: צילום פרטי, באדיבות המשפחה

 2. דניס דו-פרצוף?

  השבוע צץ לו מכשול חדש ובלתי צפוי בקשר שבין הדר ודניס, אחרי סדנת בישול איטלקי שלכאורה הייתה אמורה להיות בילוי חלומי. הדר שמה לב לנטייה של בן זוגה להתאים את עצמו לסיטואציות חברתיות שונות ולהשתדל להיות הכוכב הראשי בסביבה, מה שבעיניה נתפס כבעיה אישיותית אצל דניס. אבל האם זאת בעיה?

  ארוסה טרייה דווקא לא חושבת ככה ומאמינה שאסור לקצץ לבן הזוג הכנפיים, גם אם לעיתים הן מטילות עלינו צל. זה לא אומר שלבן הזוג מותר להשפיל את הפרטנר ברבים. הדר צריכה לשרטט קווים ברורים, גבולות לא עבירים, גם בסיטואציות חברתיות.
  הדר ודניס בארוחה משפחתית (צילום: מתוך: חתונה ממבט ראשון 3, שידורי קשת)
  מתוך חתונה ממבט ראשון 3 | צילום: מתוך: חתונה ממבט ראשון 3, שידורי קשת

 3. הרגע בו הגבול נחצה 

  הגר משה בסך הכל רצתה ללכת לקנות חלב במכולת כשאישה זיהתה אותה מהתוכנית וניגשה אליה כדי להביע בפניה את דעתה הנחרצת לגביה. "הייתי עם משקפי שמש, ביומיים האחרונים אני מנסה לצמצם מגע ולא ליצור קשר עין כל כך", אמרה, "היא פשוט הסתכלה עלי ואמרה 'את הגר מהתוכנית, את מגעילה אותי' וירקה על הרצפה".

  בראיון ראשון מאז עליית התוכנית, סיפרה הגר לנדב בורנשטיין בחי בלילה איך היא מרגישה כלפי עצמה כשהיא צופה בתוכנית. "אין דבר יותר קשה מלראות את עצמך מהצד על המסך ברגעים היותר קשים שלך", אמרה, "צריך להבין שזו סיטואציה מאוד קשה. הלחץ היה מכל כיוון, העבודה בבית החולים, העבודה שאני עושה מחוץ לבית החולים, המצלמות. מה שרואים זו תחילת הדרך, הכרנו אז חמישה או שישה ימים, הכל היה סיר לחץ".


 4. אז מה כן למדנו בסוף?

  המומחית יעל דורון הסבירה לניר שהרוגע שלו רק מגביר את הלחץ אצל הגר והמליצה לו לפתוח את הנושאים השליליים מולה. אלא שמהר מאוד השיחה התדרדרה והטונים עלו. אנחנו מאמינים שאם החיים נותנים לך לימונים תעשה מהם לימונדה, אז למה חייבים לשאול שאלות, איך רצוי להיכנס לשיחה עמוקה עם בן הזוג ולמה זה כל כך חשוב להקליל את השיחה? אז בעקבות ההתנגשות בין השניים הגענו לכמה תובנות חשובות שכל זוג חייב לקרוא.


  בוא לעשות איתנו היסטוריה: הרשמו עכשיו כדי להשתתף בליל הסדר הישראלי הגדול בשידור חי בקשת 12
 5. הכל מתחיל ונגמר במגע?


  אז אולי דווקא בימים המוזרים האלה, בהם ריחוק שווה אהבה, הזוגות צריכים להבין שהתשובה לכל השאלות שלהם נמצאת בכלל בכפות ידיהם? בת אל לוי, שהשתתפה בעונה שעברה, שיתפה השבוע מניסיונה וסיפרה כמה זה קשה לייצר אינטימיות ומגע עם אדם שרק הכרת מול המצלמות, אבל מצביעה על הססנות ופחד של רוב הזוגות לגעת אחד בשנייה.

  "תראו את הדר ודניס, שנתנו לנו דוגמה נפלאה לכמה מגע יכול לחבר ולהרים את הקשר לממד אחר", כתבה, "החיבור הפיזי ביניהם הפשיר את הקרירות והציניות שהייתה להדר כלפי דניס, וכך חיבר ביניהם בצורה טובה ונעימה. הדר למדה שפה חדשה (תרתי משמע) ולימדה אותנו הצופים איך הציניקנים טועים. כולנו הסמקנו והתמלאנו אהבה לנוכח גינוני החיבה שהפגינו אחד כלפי השנייה בפרקים האחרונים. אין מה לעשות, אנחנו אנשים שאוהבים לראות סיפורי אהבה על המסך. השבוע, הזוג הזה סיפק לנו את זה בדרך אלגנטית וצנועה". 
  הגר וניר בירח הדבש (צילום: ניר פור | mako)
  הגר וניר בירח הדבש | צילום: ניר פור | mako