ימים ספורים אחרי שחזרו מסופ"ש הזוגות ושבוע וחצי בלבד לפני סיום התהליך של חתונה ממבט ראשון, מור ומאור מפרקים את החבילה. כבר במהלך הדרך הם נתקלו בקשיים, בעיקר סביב נושא התקשורת והמגע, מה שגרם להם לפתוח לא מעט דפים חדשים אחד עם השנייה. אלא שהפעם למאור נגמר האוויר, ולאחר שביטל ארוחה עם החברים בדקה ה-90, כינס את דני ויעל לשיחת חרום איתו ועם מור. במהלך הפגישה הוא הטיל את הפצצה – זהו, נגמרה ההצגה. את מור הווידוי הזה אולי תפס בהפתעה, אבל אפשר לומר שהכתובת כבר הייתה על הקיר, או לפחות על המסך. אז אספנו את כל הרגעים בהם נפלו לנו האסימונים שהזוגיות של מור ומאור כבר לא תזכה לסוף טוב.

הפיל בחדר

קל להתאהב בפנטזיה, וזה בדיוק מה שקרה למור במהלך המיונים לתוכנית. ולא רק לה, הרי לכולנו יש דמות בראש, או לפחות צ'ק ליסט לסל תכונות שמרכיב את האחד או האחת שלנו. אלא שלפעמים דווקא התכונות שאנחנו רוצים, הן לא בהכרח אלה שאנחנו צריכים. וכאן מגיע הקושי של מור. בעבר היא יצאה בעיקר עם גברי אלפא שהרגישו תחרות על המקום הגברי בקשר, או כך לפחות העידה על עצמה בתחילת הדרך, ובדיוק מהסיבה הזאת המומחים התאימו לה את מאור. הבעיה היא שהוא לא בדיוק תאם את הציפיות שלה.

זה לא שמור היחידה שהתמודדה עם מכשול הרושם הראשוני, גם אצל רוני והדר הקליק לא נוצר באופן מיידי עם נעם ודניס ותראו איפה הם היום. אבל אל תשכחו עד כמה מור תכננה כל פרט בחתונה שלה, חוץ מאת החתן כמובן, היא האחת שבחרה את שיר החופה, את שיר הסלואו ואת שיר שבירת הכוס, ואפילו זאת שקבעה את הקונספט וקוד הלבוש לאורחים (בלבן בלבד). כך שאפשר להבין עד כמה הפנטזיה כבר נכחה שם במלוא הדרתה, והנחיתה למציאות במקרה שלה מאתגרת הרבה יותר.

עניין של דחייה

לא פשוט להתגבר על דחייה, ובמיוחד כשהיא מגיעה על סמך רושם ראשוני בלבד. ביום השני לירח הדבש, מור ביקשה ממאור עוד קצת זמן. זמן להכיר, זמן להתמודד עם הסיטואציה ובעיקר זמן לעכל את הפער בין החתן שציפתה לו לזה שקיבלה. ברקס לכל הדעות, אבל אפשר לציין לזכותו של מאור, שהפתיע עם תגובה ג'נטלמנית שלא תבייש אפילו את דניס. במבחן הזמן, הדברים נראים אחרת כמובן.

באמסטרדם הנורה האדומה נדלקה. זאת השנייה, יש עוד כמה לאורך הדרך. אבל כבר שם, מאור העלה את חומת ההגנה שלו, מה שלא הלך יד ביד עם הדף החדש שמור פתחה עם עצמה כשנחתו בארץ. מבחינתו, מור נמצאת באנטרקטיקה או קצת יותר קרוב – ככה לכיוון מזרח אירופה, מה שבטוח, היא לא איתו בדירה בתל אביב. הוא היה צריך ממנה סימן, מחמאה, חום, קרבה או אינטימיות כדי להבין שהיא בעניין, אחרת הוא יחווה שוב את הדחייה, ולזה מאור לא היה מוכן.

אינטימיות - קווים לדמותה

כאן מגיע הפרדוקס. כדי שמאור יפיל את החומה הוא זקוק לאינטימיות פיזית, אולי לא בהכרח למגע, אבל לחום ולרומנטיקה שמגיעים עם הקרבה לצד השני. ובצד השני, מור זקוקה לאינטימיות רגשית לפני שחום, רומנטיקה או מגע בכלל עולים על הפרק, ופה קבור הכלב. כי המשמעות של אינטימיות רגשית היא להיות חשוף ופגיע מול מור, וזה לא בדיוק מסתדר עם חומת אמסטרדם של מאור, לפחות לא עד שהחום יגיע.

הנושא הזה התפוצץ בארוחה משותפת עם החברים הרווקים של מור, שגיששו מה קורה בגזרה הרומנטית. או ליתר דיוק – האם הם כבר ישנים ביחד. מור הסבירה את הגישה שלה, מאור התעכב על ההבדלים בין נשים לגברים ופה החברים כבר הבינו לאן הם נכנסו. בבית, מור נפגעה שהנושא הרגיש נפתח מול כולם והתעמתה עם מאור, שהתבצר כהרגלו על הספה, ומכאן הדף החדש תפס צורה של נורה אדומה נוספת.

ההתחלה של הסוף

סופ"ש הזוגות הייתה הפעם הראשונה שלמור נפקחו העיניים. זה לא שהיא לא ראתה את מאור בסיטואציות חברתיות בעבר, היא פשוט לא ראתה אותו ככה. מחויך, ורבלי, כריזמטי ובעיקר מתקשר עם אנשים חדשים, אבל לא איתה. היא הבינה שהבעיה כנראה בדינמיקה שלהם ספציפית, מה שהרחיק אותה ממנו והוביל לשינה במושב האחורי בדרך חזרה הביתה. זאת הייתה ההתחלה של הסוף עבור מאור.

הריב הזה הוא דוגמה מובהקת לחוסר התקשורת שראינו ביניהם לאורך העונה. במקום לפתוח את הדברים אחד מול השנייה, הם בחרו להסתגר בעצמם. במקום לדבר על הפגיעות של מור, היא יצאה מהבית ברגע שחזרו. במקום לשאול את מור למה היא פגועה, מאור החליט לסיים את התהליך. השיח ביניהם אף פעם לא הגיע לרמת פתיחות מספיק גבוהה כדי ששניהם ירגישו בנוח לחשוף רגשות או אפילו להבין את הצד השני, וזאת גם הסיבה שמאור לא עדכן את מור מראש על הפרידה המתוכננת.

טיימינג זה הכל

בסופו של דבר, כמו שיעל ודני סיכמו את הדרך של מור ומאור, יש פה שני סיפורים שונים. כל אחד מהצדדים מרגיש שהוא ניסה להתקרב, ועשה השתדלות אמיתית לתת צ'אנס לאדם שממול, אלא שהאדם שממול לא בדיוק הרגיש זאת. כשמור התקרבה – מאור התרחק, וכשמאור התקרב – מור התרחקה, מן משחקי חתול ועכבר שאף אחד לא מוכתר כמנצח, הרי זוגיות היא לא תחרות.

פספוס או החמצה אלה כנראה שתי המילים שמסכמות בצורה הטובה ביותר. על פניו, יש פה התאמה שהייתה יכולה להצליח, אם רק מישהו אחד היה צועד צעד אחד נוסף לקראת האחר, מוותר רגע על האגו או על החשש להיפגע ופותח בשיח אמיתי מהלב. מה לעשות, לפעמים יש מכשולים שאי אפשר להתגבר עליהם, וכמו שמור כבר אמרה – לא להצליח זה גם בסדר. שיהיה בהצלחה.