כשאילנה פור התיישבה לצפות בבן שלה קופץ למים העמוקים של חתונה ממבט ראשון, היא לא שיערה לעצמה עד כמה סוערים הם יהיו. זה לא שהיא לא ציפתה לבאות, בכל זאת, ניר שמר איתה ועם המשפחה על קשר צמוד במהלך הצילומים לתוכנית, אבל מסתבר שדברים שרואים מכאן לא עוברים במדויק דרך הטלפון. "ידענו שיש קצת קשיים ולא תמיד הכל זורם טוב", היא מספרת, "אבל ניר אמר שהוא עדיין מחכה שהיא תשיל את המגננות כדי שנכיר את הגר האמיתית. הוא כל הזמן אמר שהוא מאמין שיש בה דברים מאוד טובים, שהוא רוצה לבדוק אותם ולהיות איתה. רק אחרי ששידרו את התוכנית הבנתי מה הוא עבר".

ואיך היה לצפות בזה?
"האמת שהיו קטעים מאוד קשים, לא בדיוק ככה ציפיתי שבחורה שרוצה להיות כלתי תתנהג לבן שלי. אבל היא בחורה מדהימה ואני מבינה שהיא הייתה לחוצה, נבהלה מהמצלמות".

ואכן, כבר בתחילת הדרך ראינו שהגר מתמודדת עם קשיים שלא בהכרח קשורים לניר. בזמן שהוא היה אול-אין בתהליך, היא נסגרה והעלתה את החומות שלה. מאוחר יותר הבנו שסיפור העזיבה של אביה, השפיע על יחסי האמון עם גברים בחייה, מה שהתבטא בעיקר במחסומים מול ניר, לפחות בהתחלה. הוא חיזר אחריה בכל בוקר עם מתנות, מכתבים ופרחים, אבל היא ביקשה ממנו להפסיק ועוררה ביקורת ציבורית רחבה על כך. "אמרתי 'מה אתה צריך את זה?'", מספרת אילנה על התחושות במהלך הצפייה, "אתה מביא מתנה ולא מקבלים? אני חונכתי שמתנות לוקחים ואומרים עוד. תגיד תודה והכל בסדר".

הגר וניר: הנשיקה
האם יזכו לסוף מהאגדות? הגר משה וניר פור | צילום: מתוך: חתונה ממבט ראשון 3, קשת 12


למרות ההתחלה המטלטלת, מה שהצליח לקרב בין הגר לניר הן דווקא המשפחות. ההדים מריב הספונג'ה עוד לא הספיקו להתפוגג באוויר, וכבר אחייניות של הגר שיחקו עם ניר בארוחה המשפחתית. 24 שעות לאחר מכן, הם כבר היו בדרך לבית משפחת פור שבצפון כדי לפגוש את ההורים שלו, מה שהצליח לקרב את הגר עוד יותר. "היא נורא נחמדה", מודה אילנה, "היה איזה קשר בינינו ואמרתי לעצמי 'הנה בחורה שאני ממש אשמח לצרף למשפחה ושתהיה הכלה שלי'".

אם התסריט הזה יכול התגשם או לא, נגלה כולנו בשבת הקרובה בפרק הסיום של חתונה ממבט ראשון (אחרי החדשות, קשת 12). למרות המאמצים מהצד שלנו, גם אילנה לא מוכנה לספר לנו מה עלה בגורל הזוגיות של הגר וניר, אבל מה שבטוח הוא שהיא גאה בבן שמשתקף מולה על המסך: "זה ניר שאני מכירה. ניר שמאוד מתאפק לא לפגוע באנשים, אבל לא גיליתי עליו דברים חדשים, אני מכירה את הילד שלי טוב".

משפחה זה הכל

אין ספק שאמא מכירה את הבן שלה הכי טוב, ובמיוחד בבית מלוכד כמו זה של משפחת פור. ניר הוא בן זקונים אחרי אחות ואח נוספים, נולד בקיבוץ כנרת ואת ילדותו העביר בבית הוריו שביישוב מצפה. "אנחנו בית שכל אחד מתעסק במשהו אחר", מסבירה אילנה על היחסים הקרובים, "בעלי כירורג פה ולסת, אני קדרית ומתעסקת יותר בקטע האומנותי, אז ניר גדל בבית שיש בו מלא נושאי התעניינות. אנחנו אוהבים הצגות, מופעים, נסיעות, טיולים, אז הוא לא גדל בבית מאוד מרובע עם הורים שדוחפים לכיוון אחד, הוא גדל בבית שיש שפע של דברים. ילדים מושפעים מזה".איך?
"ניר יודע שגם אבא שלו וגם אני תמיד נהיה הגב שלו, תמיד עומדים מאחוריו. כל הילדים שלנו יודעים את זה, אנחנו פה בשבילם".

הייתם מאחוריו כשהוא נכנס לתהליך?
"להגיד שהייתי מאושרת? לא הייתי מאושרת, אבל הוא החליט שזאת הדרך, ככה הוא ימצא את בת הזוג המתאימה לו. אני בדרך כלל אמא שזורמת עם הילדים, אז לא אני ולא בעלי שמחנו על ההחלטה הזאת, אבל זרמנו איתו לאורך כל הדרך".