להדר ברייר יש בעיה עם גברים רגישים. "רגיש במידה", כך היא מגדירה את גבר חלומותיה, "מישהו שיכול להקשיב ולהכיל, אבל שלא יבכה מכל סיפור שאני מספרת". ובכן הדר, תני לי להגיד לך משהו: גבר רגיש זה הדבר הכי טוב שאת יכולה לבקש. אני מקווה שבעוד כמה חודשים, כשאני אעמוד מתחת לחופה, החתן שלי יזיל איזו דמעה או שתיים, לפחות לחלוחית, משהו. רק שיראה לי שהוא מתרגש בדיוק כמוני מהמעמד הזה, אם לא יותר.

רוב הסיכויים שזה לא יקרה, כי בשנת 2020 להיות גבר זה להיות מאצ'ו, לשדר עוצמתיות ואפילו אדישות כדי לחזק את הסמכות שלך. אם תרבות האינסטגרם והפילטרים חיזקה אצל כולנו את שריר ההסתרה, את היכולת לייפות את המציאות ולשדר שהחיים שלנו תותים, אצל גברים זו כבר אומנות של ממש. אנחנו מעדיפות אותם רובוטיים, מתוכנתים היטב ואפילו קרים, רק כדי שאנחנו נקבל לגיטימציה לא להיות כאלה.

להגנתה של הדר, אפשר להגיד שזה כנראה לא נאמר מאדישות או מחוסר חיבור אישי לדניס. הדר, כרקדנית ואמנית, חיה ככל הנראה בעולם רגשי רחב, עמוק וצבעוני, וזו עשויה להיות הסיבה לכך שהיא מחפשת דווקא גבר אדיש. זו לא רק הקלישאה הידועה על הפכים שנמשכים, זה רצון אמיתי לאזן את עצמך ולהישען על עמוד תווך יציב ואיתן. ובכל זאת, גברים שבוכים בסרטים כמו דניס לא בהכרח חייבים להלחיץ אותה או לדחוק אותה לפינה לא נוחה. הם יכולים פשוט להזכיר לה שגם היא אנושית.

>> אל תפספסו את כל מה שקורה באינסטגרם של חתונה ממבט ראשון

לבכי יצא שם לא טוב, בלשון המעטה. הוא נתפס כאקט שמשדר חולשה ורפיסות, אבל האמת היא שלבכי יש תפקיד חשוב בתקשורת הבינאישית. על פי מכון דוידסון, הסבר מדעי אפשרי הוא שלבכי יש תפקיד בהעברת מסרים בין בני אדם. ישנם שלושה סוגים בסיסים של דמעות: דמעות בזאליות, שמהוות חלק ממנגנון סיכוך טבעי של העין, דמעות רפלקס שמהוות תגובה של גירוי העין על ידי גורם זר ודמעות שמהוות איתות רגשי. אחת מהסיבות לכך שבכי נתפס כילדותי (ואולי בהתאם גם כפחות גברי), היא שתינוקות מרבים לבכות בהיעדר כישורי שפה מפותחים יותר.

דווקא כשהדר הודיעה שגברים שבוכים בסרטים מלחיצים אותה, דניס התוודה שהוא בדיוק מסוג האנשים שיכולים להתרגש בסרט מצויר, פשוט כי הוא מספיק שלם עם עצמו בשביל לדעת שאין לו במה להתבייש. לבכות זה לא רק אנושי, זה גם משחרר ומקל על הכאב. לדמעות ה"רגשיות" יש הרכב כימי שונה מיתר הדמעות והן מכילות הורמונים שעוזרים לנו להתמודד עם המצב שאנחנו נמצאים בו, אז למה שנוותר עליהן בכזאת קלות?

אלבום החתונה של הדר ודניס
דניס והדר בחתונה. יש לה בעיה עם גברים רגישים | צילום: קובי מהגר

גם החתן שלי, כמו רוב הגברים, לא נוטה לבכות בקלות. האם זה גורם להרגיש אי נוחות מסוימת? כן, אולי. בכי הוא לא רק אקט נשי, וגם לא ילדותי. הוא פשוט אקט אנושי, ממש כמו מצמוץ, עיטוש, הזעה וכל תופעה פיזיולוגית אחרת שאתם יכולים לחשוב עליה, מביכה ומעוררת אי נוחות ככל שתהיה. הקשר של דניס והדר נמצא רק בתחילת הדרך, אבל כבר מעכשיו אפשר לשער שאם הדר לא תצליח להכיל את דניס כמו שהוא באמת, יכול מאוד להיות שהעתיד שלהם יהיה קצת פחות ורוד.