המצלמות מלוות את משתתפי "חתונה ממבט ראשון" כמעט חודשיים, ובזמן הזה יש הרבה התרחשויות, שלא את כולן אנחנו רואים. בקטע שלא שודר על המסך אנחנו פוגשים את אורטל ועידו שבועיים אחרי החתונה, משתפים את הנשים הקרובות אליהם בתחושות וברגשות שמציפות אותן בעקבות מערכת היחסים, שלא בדיוק המריאה באותם הימים.

עידו פגש את אמא שלו ועדכן אותה בכל מה שקרה מאז החתונה. "בלילה השני אמרתי לה שיש מצב שאני מתחיל להתאהב בה", הוא סיפר, "וזה נראה לי היה הטריגר. פתאום נפל לה האסימון שוואלה, אנחנו בכלל לא מכירים". בנוסף, שיתף אותה באיך התגובה שלה גרמה לו להרגיש. "הצעד אחורה הפך למשהו שאני ראיתי והרגשתי כהיסגרות מוחלטת. זה לא היה צעד אחורה ואז יאללה, מכירים, זה היה בום. התנתקות". 

מה גרם לעידו להישבר?
מתוך "חתונה ממבט ראשון 2" | צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון 2", שידורי קשת

במקביל, ישבה אורטל עם חברה ושיתפה אותה בתחושות שלה לגבי אותו נושא, אלא שכאן היא חשפה נקודת מבט שונה לחלוטין מזו של עידו. "אחרי ירח הדבש הרגשתי שאני באמת עושה השתדלות", אמרה, "אמרתי לו דברים שמפריעים לי ולמה נסגרתי בפניו. הוא נפגע מזה. הייתי נורא כנה". החברה לא הייתה צריכה הרבה הסברים והבינה את הכוונה. "את לא צריכה להסביר לי מי זאת אורטל, נכנסת בו דוך", היא טענה.

עוד סיפרה אורטל שהצורה בה אמרה את הדברים וההשפעה שלהם על הרגשות של עידו הובילו לכדור שלג שהתחיל להתגלגל והיה קשה לעצור. "אמרתי לו בדרך של אורטל ולא בדרך עדינה יותר, והוא חושב שזה ממקום של שפיטה, אבל זה לא ממקום שאני שופטת אותו, זה ממקום של מה מפריע לי, מה אני מרגישה שישפר את ההתאמה והשיח בינינו".

למרות הניסיונות של אורטל, עידו לא הרגיש שמערכת היחסים זורמת. "היא התחילה למצוא דברים שלא בסדר בי", סיפר, "אתה לא עומד על שלך, כל מיני שטויות. לא נעים. אז גם אני לקחתי צעד אחורה ונסגרתי". לעומתו, אורטל ניסתה להסביר את הקצר הרציני בתקשורת ביניהם, אבל שמה את רוב האשמה עליו: "או שהוא מפחד, או שהוא לא רוצה".

הזוגות מתפצלים וחושפים את הקלפים
מתוך "חתונה ממבט ראשון 2" | צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון 2", שידורי קשת

חברתה של אורטל לא קיבלה את הדברים וניסתה להסביר איך היא רואה את הדברים: "הוא פרח סגור, ביישן, שהיה צריך להיפתח. פשוט את היית צריכה ליזום, לבוא ולנסות לתת לו להרגיש בטריטוריה שלכם ביחד, כדי שהוא יבוא, ייפתח וגם שפת הגוף שלו ככה תשתנה".

במוצ"ש ובראשון הקרובים (21:15, קשת 12) הכל יתנקז לרגע אחד, בו יפגשו הזוגות עם צוות המומחים כדי לגבש החלטה אחת ומוחלטת - האם הם נשארים ביחד או מעדיפים לפרק את החבילה.

אורטל ועידו, חתונה ממבט ראשון
אורטל ועידו, חתונה ממבט ראשון | צילום: קשת 12