בעונה הראשונה והמצליחה של "חתונה ממבט ראשון" נחשפנו לתהליך המורכב שבו שני אנשים זרים נפגשים מתחת לחופה, ומשם יוצאים לתקופה של 42 ימים של חיים משותפים עד לקבלת ההחלטה - להמשיך בקשר או להיפרד. לקראת העונה החדשה, פאנל המומחים של התוכנית פגש אלפי מועמדים, העביר אותם בדיקות התאמה קפדניות ורק לאחר מכן התכנס שוב כדי להבין מי הזוגות עם ההתאמה הגבוהה ביותר על מנת לצאת יחד לדרך כזוג.

פאנל המומחים שביצע את תהליך ההתאמה הורכב מיעל דורון, פסיכולוגית ואנליטיקאית קבוצתית, דני פרידלנדר, פסיכולוג קליני מומחה וליאת יקיר, ביולוגית וד"ר לגנטיקה מולקולרית. לקראת פרק הבכורה, שישודר הערב ב-21:00 בקשת 12, ורד פוליאק פגשה את המומחים על הסט, ושמעה מהם על תהליך ההתאמה בין הזוגות וגם מה רווקים ורווקות צריכים לעשות כדי להתקרב למציאת אהבה.

המומחים החדשים
הכירו את יעל דורון - פסיכולוגית ואנליטיקאית קבוצתית | צילום: רועי חבני
המומחים החדשים
הכירו את דני פרידלנדר - פסיכולוג קליני מומחה | צילום: רועי חבני
המומחים החדשים
ליאת יקיר - ביולוגית וד"ר לגנטיקה מולקולרית | צילום: רועי חבני

"אני חושב שהעולם של האפליקציות נורא מסבך אנשים היום", הסביר פרידלנדר, "אנחנו חיים היום בעידן מאוד אינסטנט, שבו אנשים מחפשים את ההתאמות, השידוכים והתקוות שלהם בתוך פלאפונים". גם ד"ר יקיר הסכימה איתו, והרחיבה: "לפעמים יש לנו המון שיפוטיות, ביקורתיות ובררנות - צריך לשים את זה בצד".

יעל דורון מצידה, התייחסה אל תהליך הזוגיות עצמו, והזהירה שצריך להיות מוכנים להתמודד גם עם המקומות הפחות נעימים בתוך הזוגיות. "זה משהו שהרבה פעמים אנשים לא עושים", הבהירה דורון, "הם חושבים שכשהם פוגשים מישהו, אז מיד הוא יהיה תאום הנפש שלי, וזה לא ככה".

>> מעוניינים להירשם לעונה הבאה של "חתונה ממבט ראשון"? הירשמו כאן

"חתונה ממבט ראשון": פרק הבכורה הערב (ראשון) ב-21:15, קשת, ערוץ 12