הרעיון התחיל בדנמרק. מדינה ירוקה ומקסימה באיזור סקנדינביה שמעודדת אנשים להביא ילדים לעולם, על ידי קמפיין תיירות ופריון: קחו חופשה, עשו ילד, תרמו למדינה. נשמעת לגמרי כמו מדינה שראוי לחקות אותה. הם הראשונים להמציא את פורמט "חתונה ממבט ראשון" במסגרתו: אנשים זרים משודכים על ידי אנשי מקצוע האחד לשני לעיני המצלמות.

ריאליטי שמשלב אהבה, שמלה לבנה, מבוכה, התרגשות וריבים. קלאסי. משם זה צבר תאוצה ונמכר לארה"ב, אנגליה, אוסטרליה, איטליה, גרמניה,פינלנד, צרפת, פולין, ניו זילנד, דרום אפריקה וכמובן ישראל. לאור הרזומה העשיר של העונות שרצות בעולם, ביקשנו לבדוק מה הסיכויים של הזוגות שלנו, בתום העונה הראשונה, לשרוד את החוויה, להביא לנו ילד או ילדה או כלב או חמוס ובקיצור, להישאר ביחד. מה הסטטיסטיקה אומרת? קבלו מדגם מייצג ממה שקורה בעולם.

זה התחיל דווקא טוב. ממש טוב. אולי הכי טוב, בעיני ממציאי הפורמט: מהעונה הראשונה בארה"ב ששודרה בספטמבר 2016 יצא זוג ושרד את השנה הראשונה לנישואים. גם את השנייה. הזוג המפורסם ביותר הוא ג'יימי אוטיס ודאג האנר שאף בישרו על הריון ביולי 2016 אולם ההריון לא החזיק ובשבוע 17 איבדו את בנם. בינואר 2017 הם הרו בשנית והביאו לעולם את הנלי גרייס, התינוקת הראשונה של התוכנית.

אולי לא לכולם שיחק המזל כמו לג'יימי ודאג, אבל בשורה התחתונה עדיין יש תקווה. קבלו את הנתונים המלאים: 

ארה"ב: 5 עונות - 15 זוגות

5 בחרו שלא להמשיך לחיים משותפים
6 התגרשו
4 נשואים עד היום

מסקנה
: זוג אחד עם תינוק הוא שווה ערך לשלושה זוגות שמחזיקים מעמד. אנחנו עם המבט קדימה.

גרמניה: 4 עונות: 17 זוגות

14 התגרשו
3 נשואים

מסקנה: קצת יותר מהבירה המקומית והסטטיסטיקה הייתה לטובתנו.

 

אוסטרליה: 4 עונות: 24 זוגות (בעונה הרביעית השתתפו 11 זוגות!)


5 בחרו שלא להמשיך לחיים משותפים
9 נפרדו עוד במהלך הצילומים
8 התגרשו
2 נשואים

מסקנה: מי עושה עונה עם 11 זוגות, מי?

צרפת: 2 עונות: 9 זוגות


2 בחרו שלא להמשיך לחיים משותפים
1 נפרד עוד במהלך הצילומים
6 בחרו להמשיך ביחד אבל 5 כבר הספיקו להתגרש
1 נשוי

מסקנה: מי צריך אהבה כשיש קרואסון טרי כל בוקר?

 

אנגליה: 2 עונות. 7 זוגות


2 בחרו שלא להמשיך לחיים משותפים
5 בחרו להמשיך ביחד אבל כולם התגרשו

מסקנה: לכו תסמכו על אנשים עם מבטא לא ברור.

בשורה התחתונה: מתוך 72 זוגות – 10 נשואים עד עצם היום הזה. כלומר לאחווה וטל וליעל וחיים יש 13.8 אחוזים להמשיך את החיים המשותפים עד הקטטר על הספסל בשדרה. אבל היי, תסתכלו על זה ככה - הסיכוי להביא שלישייה זהה הוא 1 ל-200 מיליון. מה שאומר שיש כאן אחלה סטטיסטיקה לטובתם. יאללה, מחכים לחתונת הכסף ממבט ראשון.


>> איפה הזוגות היום, חצי שנה אחרי, מה קורה איתם היום וכמה מהם יסיימו אותו עם בני זוג אחרים? נגלה הערב (שלישי, 21:00, ערוץ 12) בפרק האחרון לעונה של "חתונה ממבט ראשון|".