למצוא זוגיות זה קצת כמו למצוא פקאן בערימת שקדים: אם הצלחת לשים את היד על האחד והיחיד, כנראה שבורכת. רובנו צריכים להסתפק בשקד - הוא לא רע, הוא גם הרבה פחות משמין אבל אלוהים, הפקאן המזורגג הזה כל כך הרבה יותר טעים לנו. העונה הראשונה של "חתונה ממבט ראשון" הוכיחה לנו שיש הרבה דרכים למצוא את האחד שלנו: מחבר של חבר, בדרינק על בר, מפייסבוק של חברה, מסטורי של מכר, מסטוץ של טינדר, ואפשר גם להתחיל פשוט בערב החתונה ולזרום משם. בינינו, זה לא פחות משונה מההוא שאמר להיא: "תגידי, אבא שלך מחבל? אז איך יצאת כזאת פצצה?", וזה עבד לו. בטוח יש אחד כזה.

4 זוגות ניסו למצוא את הפקאן שלהם הפוך: להתחיל מהסוף ולהתקדם אחורה. רגע לפני שנדע מה החליטו בנוגע לנישואיהם לאן, הנה סיכום קצר למה שהיה כאן עד עכשיו.

*אינפוגרפיקה: מיתר הופמן, סטודיו mako

אחווה וטל: הראשונים להתחתן הם אחווה, רואת חשבון מתל אביב בת 32, וטל, עורך דין מחיפה בן 34. הנשיקה הראשונה נרשמה כבר בחופה ונראתה אותנטית ונלהבת כמו הזוג עצמו. אחריה נרשמו עוד כטריליון נשיקות באוויר, בים וביבשה. את ירח הדבש בילו השניים בריבירייה הצרפתית ודומה שלא הייתה התחלה מושלמת מזו לחוויה יוצאת דופן כזו. עד הדירה בחיפה כמובן. היא הייתה נעימה וטובה, נוחה ונפלאה, אבל היא לא הייתה בתל אביב. והיא הייתה יותר מדי קרובה לאמא. שלו. שזה לא רע, אבל גם לא מי יודע כמה טוב. ריב ראשון נרשם, שזה לא פחות חשוב מנשיקה בטיימליין של זוגיות: צריך לדעת איך לצלוח אותו והאם הוא מתעכל לנו טוב בבטן. 


התעכל.

משם השניים ניסו את הסאבלט בתל אביב וניכר כי העיר הגדולה מברכת את הזוג היפה. שם הם קרנו, זהרו, פקנקו, נשנשו והתנשנשו. השניים עלו קומה ביחסים ואף חרטו את שמותיהם על טבעות הנישואים שזה משהו שזוגות שנמצאים כבר עשר שנים ביחד לא עושים (הם פשוט כבר לא לגמרי זוכרים את השמות בשלב הזה). מצד שני, לא מאוד כלכלי שכן אם הסיפור לא יצלח, לא חראם על טבעת מבוזבזת על שם של אקס לא רלוונטי? אבל היי, לא באנו להוריד. מה שכן ברזומה של כל זוג, יש את הדבר הזה שהיה עדיף שלא יהיה: אצל אחווה וטל מדובר היה בשאלת ה-מאה טון: "כמה ילדים תרצה, טל?". שאלה נכונה, לגמרי במקום אם כי בטיימינג מוקדם מדי. היינו נותנים לזה עוד יום-יומיים של ביוץ טוב.
אז מה עכשיו? האם יקבלו סדרת המשך תחת השם "מאמי ובניו" בלייב מחיפה? הישארו עימנו.

*אינפוגרפיקה: מיתר הופמן, סטודיו mako

רלי ואלעד: החתן המסוקס בן ה-35 והכלה עם החיוך ששווה מיליונים בת ה-38 נפגשו בחופה יפהפייה שלא שרדה את הקראש. נשיקה לא נרשמה, מבטים לא הצטלבו וספקות הצטברו מהרגע הראשון. אבל היי, תמיד יש את אלה שהכירו ב"אבא שלך חשמלאי? כי הדלקת אותי!", אז זה לא נגמר שם: את ירח הדבש הם בילו בפריז. בילו? כלומר העבירו בדכדוך גמור ובמאמץ יתר. שם גם נרשם הריב הראשון בין השניים. טוב, לא בדיוק ריב כמו הצהרת כוונות. כלומר כנות כואבת. אלעד הטיל את הפצצה: "אין כאן משיכה, בייבי". הוא התייסר והתחבט, אבל בחר באמת. מפה לשם, הם המשיכו בפורמט. אחרי שרלי בחרה שלא לקפוץ ממגדל אייפל ולו רק כדי למעוך את אלעד בדרך למטה, הם עברו לגבעתיים. הגיוני.

אבל הביטו וראו מה קרה: מפגש הזוגות (פלוס השיחה עם יועצת הזוגית) עשו משהו לאלעד. הוא החליט שהוא רוצה לנסות או לפחות לבדוק – וברוך השם, מפה לשם, הם כבר כותבים את שמם בחול ומתחבקים אגבית כמו זוג סחבקים מהטירונות. אי שם באמצע היה גם את סיפור יום ההולדת של אלעד שהתחיל בעוגה טובה, המשיך בסרט גרוע ונגמר בסצנה עקובה מדם בה אלעד בחר בחברים ולא ברלי. אבל עזבו את זה, כי עכשיו רלי ואלעד ממש סבבה.
אז מה עכשיו? האם השניים יכתבו את רב המכר: "מחוסר משיכה למשיכה שיא בגבעתיים בחודש וחצי?" חכו להיום.

*אינפוגרפיקה: מיתר הופמן, סטודיו mako

יעל וחיים: דומה שיעל וחיים מכירים האחד את השנייה כבר שנתיים. היא מהנדסת רפואית בת 31 מתל אביב, הוא מנהל שיווק בן 35 ממושב עמינדב. הוא עושה יוגה, היא עושה תמ"א 38 וביחד הם עושים, ובכן, הבנתם. הנשיקה הראשונה נרשמה שלושה ימים אחרי החתונה, בירח הדבש באיטליה. עם הנחיתה בארץ, התמקמו השניים בדירה התל אביבית של יעל. כלומר, באתר הבנייה של יעל. כלומר, בחור הזה שאין הצדקה לקרוא לו בשם. לא ברור איך הם שרדו את הזמן הזה שם אבל השניים הפגינו נימוס של קשר התחלתי וניסו להישאר מאופקים, אתגר קשה נוכח האבק, השותף והרעש. שם גם נרשם הוויכוח הראשון שהיה מעודן בהרבה מאיך שזה היה נשמע אם אנחנו היינו מנהלים אותו.

בעקבות הוויכוח, הם עברו לעמינדב. מושב קסום וירוק ליוגה בטבע. החיים ביחד נעשו מחובקים יותר (כן, הם מתחבקים הרבה. ממש הרבה + הנחת ראש רומנטית על כתפו של חיים ועצימת עיניים קלאסית. סימן היכר). את זמני הפקקים הארורים הם היו שמחים להוריד מהקשר, אבל את בחירת המנורות של יעל כמובן שלא. הרגע בו האישה שמה רגל בדלת דרך התאורה בתקרה - קלאסי.
מה עכשיו? האם יהפכו לבעלים הגאים של רשת מחסני תאורה? ימים יגידו!

*אינפוגרפיקה: מיתר הופמן, סטודיו mako

אלי ומיקאלה: אלי בן 30 הוא מדריך שייט רומנטיקן, מיקאלה בת 31 היא סוכנת מכירות של ריהוט וביחד הם הזוג עם השמות הכי ארוכים ביקום (מיקאלה פלורנסיה גוטנמכר וטירן חי אלי ביז'אווי). על אף האריכות בשם, דומה שבשיחות הם בעיקר מקצרים. הנשיקה הראשונה נרשמה בחתונה ויש אפילו תמונה ממש יפה של הרגע הזה, ומזל, כי היא הייתה גם האחרונה. השניים נסעו להאנימון אפלטוני במונטנגרו, שם נחשף פחד הגבהים של ביז'אווי והרתיעה שלו מאוכל שאינו מבית אמא. שם גם התוודענו לניגודים בין השניים. אבל חכו, זוכרים את ההוא שהתחיל עם ההיא כשאמר לה "דברים טובים באים בזוגות. תתקשרי לחברה שלך ובואו אליי"? אז אל תגידו עדיין "נו וואי". משם הם עברו להרצליה, לדירה חלומית מול היאכטות. אלי בשמיים, מיקאלה בטרמפים על האופנוע של אלי. ווין ווין? הממ, קצת פחות. הרגע המכונן בקשר היה זה שביז'אווי שם קץ לטרמפים. האם זה הריב הראשון? קשה לומר כשהפאסיב אגרסיב נמשך ונמשך ונמשך. אחרי הכול, אין כמו ריב אחד גדול ומתמשך שלא נגמר. מה, לא? אפילו מפגש החברים הקשוח לא הביא לכדי פיצוץ ורק האריך את התחושה הלא נעימה מתחת לפני השטח.
אז מה עכשיו? האם יעבירו סדנאות העצמה "כיצד שורדים מפגש חברים בלי שפיכת דמים"? צפו הערב.

חתונה ממבט ראשון, פרק הסיום, מחר (שלישי, 21:00, ערוץ 12)