בסיומו של ערב מותח במיוחד, במהלכו חשפו ארבעת הזוגות של "חתונה ממבט ראשון" את ההחלטה הסופית - האם להישאר יחד או להיפרד, יש לנו סוף סוף תשובות. כידוע, המשתתפים נפגשו לראשונה מתחת לחופה, והתחתנו לעיני המשפחה והקרובים להם. משם, הם טסו לירח דבש רומנטי, כל זוג והיעד שלו, וההיכרות האמיתית החלה. כשחזרו לארץ, בחרו יחד איפה יגורו בדירה המשותפת, למשך חמשת השבועות הקרובים. עכשיו, אחרי שישה שבועות יחד, התהליך הסתיים, וזה בדיוק הזמן לבדוק מה מצב ההחלטות של הזוגות.

יעל וחיים

סטטוסנשארים ביחד.

אחרי 42 ימים ביחד, בהם המכשול העיקרי של הזוג היה המרחק הגאוגרפי, סוף סוף יש לנו החלטה חיובית. מה שמוכיח, שלמרות הכל, אהבה באמת מנצחת. בתחילת הדרך, השניים טסו לירח דבש באיטליה, וכשחזרו ארצה התמקמו בדירת השותפים של יעל בתל אביב. מה שהתגלה כאתר בנייה יותר מאשר מקום ראוי למגורי אדם. משם, הם העתיקו את עצמם למושב עמינדב שבהרי ירושלים, כך יצא שיעל נסעה במשך שעתיים לכל כיוון בדרכה לעבודה בקיסריה. כנראה שחיים העריך את ההקרבה, וברגע ההחלטה שלף טבעת אמיתית וכרע ברך מול יעל. האמת, התרגשנו.

מיקאלה ואלי

סטטוסנפרדים.

לאורך הקשר הזוגי בין שני המשתתפים, בלט במיוחד הקצב השונה של כל אחד מהם. אלי מצידו, רץ קדימה ונתן 100 אחוז מעצמו לטובת הזוגיות, ואילו מיקאלה ביקשה דווקא לתפוס את הנשימה ולהתקדם בצורה איטית יותר. כך קרה שכבר בירח הדבש במונטנגרו ניסיון הנשיקה של אלי נכשל, ולאחר שהתחיל להסיע אותה בכל בוקר לעבודה, הרגיש שההקרבה מהצד שלו לא משיגה את התוצאה לשמה הגיע לתהליך. מיקאלה לעומת זאת, הרגישה שהיא כן נותנת מעצמה, רק לא בדרך שבה החתן רגיל לקבל. הפערים האלה העמיקו ככל שהזמן עבר, עד שלבסוף בחרו ברגע ההחלטה לפצל כוחות. בהצלחה בזוגיות הבאה. 

רלי ואלעד

סטטוסנפרדים.

כבר מהחופה היה נראה שאלעד מהסס בנוגע לזוגיות עם רלי, אם זה בסירוב להגיד את המשפט "אם אשכחך ירושלים" או בשבירת הכוס המהוססת. אבל המהלומה האמיתית הכתה דווקא ברלי בירח הדבש, אז חשף בפניה אלעד את התחושות האמיתיות שלו. לדבריו, הוא לא הרגיש את החיבור איתה, ואף הוריד את טבעת הנישואים. למרות הכל, הם עברו לגור בדירה משותפת בגבעתיים, וניסו לתת צ'אנס אמיתי לקשר ביניהם. בדרך, הם חוו כמעט פרידה אחת, מפגש אינטנסיבי עם שאר הזוגות, שכמעט הוביל לפרידה שנייה ואז להתקרבות מפתיעה מצידו של אלעד. אבל ברגע ההחלטה, הם המחישו את הביטוי - פעם שלישית גלידה, ונפרדו על אמת.  דייט לגלידה כבר לא יהיה כאן.

אחווה וטל

סטטוס: נשארים ביחד.

מהרגע שבו הכירו מתחת לחופה, אפשר היה לזהות את הכימיה הצמודה של השניים. עוד בחגיגות החתונה, הם חלקו כמה וכמה נשיקות רומנטיות, ונראה שהזרימה ביניהם התקדמה לכיוון הנכון. אחרי ליל הכלולות, הם טסו לירח דבש בריביירה הצרפתית, בסופו החליטו לעבור ליחידת הדיור של טל בבית הוריו שבחיפה. למרות שהסכימו על תקופה קצרה בלבד, רק לאחר שלושה שבועות השניים עברו לסאבלט בתל אביב, מה שגרם למשבר ביחסים. אלא שבתל אביב הקשר דווקא עלה על התלם, וברגע ההחלטה המלחיץ, טל הודה שיש כמה בעיות קטנות שהיה שמח לשפר, אבל התשובה היא לגמרי חיוביות. שיהיה במזל.

"חתונה ממבט ראשון": מה קרה בין המשתתפים מאז צילומי התכנית? גלו בפרק שישודר בשלישי ב-21:00, קשת, ערוץ 12