החורף כבר כאן וזה אומר שהגיע הזמן לדבר על הטרנדים החמים לעונה הקרובה. החנויות כבר מלאות מעילים וברשתות כבר אין גופיות. זה הזמן לדעת מה כדאי לקנות לסתיו חורף הקרוב. בשנים האחרונות הטרנדים הגדולים כבר לא חד פעמיים, אלא נוטים להישאר אתנו מספר עונות. הם עוברים אבולוציה מעונה לעונה כשהמעצבים במין סינרגיה קוסמית מראים מה הדרך החדשה ללבוש אותם בכל עונה.

כשהם מוצגים על גבי המסלולים, טרנדים רבים מעוררים אנחות השתאות ופליאה, אך במבחן המציאות לא תמיד נראה את כולם ברחוב. הדבר הנכון יהיה לבחור באלה שמרגשים ומגניבים אתכם ומתאימים לכם ולסגנון האישי שלכם. בחרנו את אלה שנראה לנו שיצליחו לרדת מהמסלול אל הארון שלכם ויחד עם תלמידי קורס הסטיילינג של שנקר צילמנו עבורכם הפקת אופנה שהיא המדריך לסתיו חורף 2015-16.

פרחי סתיו

בקטגוריית הפרינטים, פרחים הם דרך טובה לביטוי עצמי דרך הלבוש במיוחד כשיש רצון לאמירה יצירתית. העונה הדפסי הפרחים ממשיכים איתנו מהקיץ אל החורף כשפלטות הצבעים הופכות לכהות יותר עם גוונים כמו בורדו או ירוק עמוק ונגיעות של שחור.

אפודה וחצאית: נומרו 13, מעיל: אמריקן וינטג', גבריונים: ג'ק קובה, נעליים: אייס קיוב, סטיילינג: חדיג'ה דסוקי

חולצה ומכנסיים: זארה, ווסט וחצאית: h&m, נעליים: אלכנסדר וונג לנעלי עמנואל, סטיילינג: הילה רזיאל

הצבע החם: חמרה

יחד עם החרדל ופלטת החומים, החמרה זוקפת ראש כחלק מטרנד נרחב יותר שמלווה אותנו כבר מספר עונות – טרנד שנות ה70. מדובר בצבע לא פשוט, כזה שדורש מעט מחשבה מבחינת אילו צבעים לשלב איתו. מכנסיים בגוון זה עם חולצה מכופתרת לבנה יהיו שילוב מושלם. הנועזות שבינינו יגלו שאפשר לשלב אותו עם צבעים חזקים נוספים, כמו למשל ירוק בקבוק. זה לגמרי ייתן את אפקט ה-"לא תוכלו להתעלם ממני".

ז'קט דמוי פרווה: זארה, ווסט: טופשופ, מכנסיים ותיק פול אנד בר, מגפונים: עמנואך, צווארון: neat collar, סטיילינג: סתיו עזרן

ווסט ומכנסיים: זארה, חולצה: h&m, נעליים: אלדו, סטיילינג: מאי קשטן

הגיאומטרי החדש

האלמנט הגיאומטרי תחלק העונה לשתי מגמות בולטות: האחת בשחור לבן אמיץ ודומיננטי שבלט על המסלולים של ולנטינו ואמיליו פוצ'י, אבל אי אפשר היה להתעלם מנוכחותו גם אצל סלין, לואי ויטון וסן לורן. בחלק מהמקרים הפטרנים נראו כמו לוח דמקה שהשתגע או נלקח מתוך סיפורי אליס בארץ הפלאות. ומהצד השני פטרנים גיאומטריים צבעוניים מאוד שמזכירים יצירת אומנות.

שמלה בוטגה ונטה לבוטיק אניגמה, מעיל: אייס קיוב, צווארון: neat collar, סטיילינג: ענבר אמון

חולצה: דסיגואל, חצאית: ריפליי, מעיל: אמריקן וינטג', נעליים: אייס קיוב, סטיילינג: מאיה מרון

Folk

הדפסים ואלמנטים מסורתיים הלקוחים מעמים שונים שנרקחים יחד לפעמים בעבודת טלאים, נראו בקולקציות רבות בחורף זה. המגמה היא המשכיות רכה יותר לבוהו שיק, פחות רייצ'ל זו ויותר ג'וני מיטשל (שלפעמים מתחברת עם הולי הובי).

ווסט שחור: אייס קיוב, שמלה תחתונה: שאמס, שמלה עליונה: רנואר, גרביונים: ג'ק קובה, מגפונים: אלדו, סטיילינג: שיר ונטורה

שמלה: זארה, חולצה: שאמס, ווסט: זארה, גרביונים: המשביר לצרכן, שכמייה: לארה רוסנובקי, נעליים: ספרינג, סטיילינג: אריאלה רבי

דגש על המותן

מגמת החזרה למותן המודגשת ממשיכה להתפתח ולבלוט. אחרי עונות רבות בהן התבססו הגזרות המאוד רחוקות מהגוף, חוזרת המותן ובגדול. בחלק מהמקרים נראה גזרות מאוד נשיות וצרות ובאחרות הדגשי מותן יצירתיים ששמים את הדגש על המותן דוקא דרך יתר בד.

כל הנוצץ

על התפר בין הדיסקו גלאם הנוצץ של שנות ה-70 לפריטים הנועזים של שנות ה80, קיבלנו העונה את חגיגת המטאלי הנוצץ. חצאיות פליסה מבד לא'מה או סריגים דקיקים עתירי לורקס, נראו על כל מסלול כמעט. הכי אהבנו: את הטוטלוק הירוק של כריסטופר קיין.

אוברול: h&m, גרביונים: זוהרה, כובע: ash, סטיילינג: אביגיל צדיק

חולצה ומכנסיים: h&m, שמלה: נומרו 13, כובע: גיא כושי, סטיילינג: ליאל שיינין

זמש

ככל הנראה מדובר בטרנד הכי ורסטלי העונה וזה בגלל שאפשר ללבוש אותו בדרכים ואינטרפטציות שונות על כל פריט. החורף הקרוב יהיה מלא בז'קטים, מגפונים, מכנסיים מתרחבים ואפילו שמלות שהכל עשוי זמש.

שמלה: זארה, חולצה: טוויטיפורסבן, נעליים: אלדו, כובע: פוראבר 21, תיק: אריסטושמט, סטיילינג: מיטל צארום

מעיל: h&m, סוודר: בוטיק אליז, חולצה מכופתרת: h&m, מכנסיים: מנגו, מגפיים: אלדו, סטיילינג: יובל פינקל

רוך וקושי

עולם האופנה תמיד היה סאקר של ניגודים, בעיקר כאלה שיוצרים משהו חדש ומרענן כשהם באים ביחד. העונה מדובר בשמלות לבנות קלאסיות על גבול המלאכיות שמגיעות יחד עם מעיל או ז'קט מעור נוקשה. בין השניים נוצר מיקס שקשה להתעלם ממנו.

שמלה: דאטו למיה וואלס, גרביונים: זוהרה, ז'קט: זארה, צמיד וכובע: h&m, תיק ונעליים: אלדו, סטיילינג: ענבל חגואל

 

הנחייה: שרונה בונד מטרסו
סטיילינג: תלמידי בית הספר לסטיילינג שנקר
צילום: גיא כושי ויריב פיין
איפור: מורן סתויצקי
שיער: שרה אשנטי
ע איפור: אנה שוחט לסולו
דוגמניות: מאיה לסוכנות יולי, נטלי אידלמן לאלינור שחר

"המהפך 2016": שישי ב-18:30