יאיר לפיד

יאיר לפיד
השנה חלה ירידה במספר הפאדיחות | צילום: ap

לשר האוצר לשעבר הצטרפו בשנה האחרונה 140 אלף עוקבים חדשים והוא ממשיך לבסס את מעמדו כשר הפייסבוק של ישראל. יש לציין שהשנה חלה ירידה במספר הפאדיחות של לפיד בפייסבוק, בטח ביחס לחבריו למפלגה שי פירון ורות קלדרון. לפיד גם ראוי לציון לשבח על ההתנהלות הפייסבוקית המתונה שלו בזמן צוק איתן והעובדה שבניגוד לעמיתיו השרים הוא לא ניצל את הפלטפורמה להון פוליטי בזמן המבצע. מה כן אנחנו זוכרים לו השנה? את השגיאה העובדתית על הפרדוקס של זנון, טעות בציטוט מתוך ספר של גבריאל גרסיה מארקס, אינספור סטטוסים מתנשאים ואובססיה על מע"מ 0.

מירי רגב

אחת מכוכבות הרשת הבולטות | צילום: פלאש 90 , מרים אלסטר

חברת הכנסת מירי רגב בשבילכם הייתה השנה אחת מכוכבות הרשת הבולטות. היא סיפקה לא מעט שערוריות, רגעים קומיים וגם את אחד הפרדוקסים הגדולים שידעה הרשת הישראלית - לינץ' אינטרנטי שנערך בה על ידי גולשים ימניים שהתעצבנו על הגינוי שלה את ראש עיריית אשקלון בשל החלטתו לא להעסיק ערבים. השנה גם הגישה רגב תביעה בסך 300 אלף שקלים כנגד גולש שקילל אותה בפייסבוק במהלך מבצע צוק איתן. עוד שערוריות: מירי רגב משתמשת באיור המציג את יאיר לפיד מעשן ג'וינט מבלי לקבל אישור מהמאייר, מירי רגב נגד חנין זועבי, מירי רגב נגד שמעון פרס, מירי רגב אומרת "לסבים ולסביות" בשידור והופכת לסרטון ויראלי.

שלי יחימוביץ'

פורשת. יחימוביץ'
יחימוביץ' ואנשיה מבינים את הרשת ועושים בה שימוש נכון ויצירתי | צילום: Miriam Alster/FLASH90, חדשות

בתואר פייסבוקי אחד יחימוביץ' כבר זכתה - היא הצליחה לייצר את הפוסט הגימיקי הוויראלי של השנה. השימוש שלה בפיצ'ר החברות של פייסבוק כדי "להודות" לנתניהו צבר עד כה למעלה מ-11 אלף לייקים ואלפיים שיתופים. יחימוביץ' ואנשיה מבינים את הרשת ועושים בה שימוש נכון ויצירתי במיוחד. גם הזכייה שלה כפוליטיקאית הכי נגישה בפייסבוק במבחן "חי בלילה" מוסיפה לה כמובן נקודות. האם היא תצליח לאפסן את האגו ותגייס את משאביה ברשת לניצחונו של הרצוג? אנחנו מניחים שזה תלוי במקום שבו היא תוצב ברשימה הסופית של העבודה החדשה.

נפתלי בנט

נפתלי בנט
אינספור קטעי וידאו והצצה לחייו הפרטיים של האח | צילום: חדשות 2

המנצח של השנה שעברה ממשיך להציג יכולות מרשימות ברשת. 357,236 העוקבים בדף הפייסבוק של בנט נהנים מתכנים מרתקים, אינספור קטעי וידאו והצצה לחייו הפרטיים של האח. האנשים שמתפעלים את העמוד של בנט הצליחו לייצר שפה ייחודית (אנחנו בעיקר אוהבים את השימוש בכוכביות) שמבדלת את בנט משאר הפוליטיקאים הימניים ברשת. השנה נזכור לו בעיקר את פוסט "עשיתי כלים" שזכה לביקורת קשה, בעיקר מצד נשים, פוסט הכדור בראש שבו האשים את קבוצת ידיעות אחרונות בסגירת חשבונות, מחולל הממים לבחירות והדיאלוג עם המגיבים בעמוד הפייסבוק שלו.

זהבה גלאון

פנתה ליועמ
מאוד אמוציונלית, לא ממלכתית ומתנהגת כמו אופוזיציה אמיתית | צילום: יקירה צדקה

כל שמאלני מקלדת מכיר את תחושת הסיפוק של לקבל פתאום ככה באמצע היום, לייק מזהבה גלאון. זה לא מפתיע, ההתנהלות הדיגיטלית של ראשת מרצ היא בעיקר אותנטית ואישית. גלאון כותבת את רוב הסטטוסים בעצמה ומדברת אל בוחריה, המתוחכמים משהו, בגובה העיניים. היא מאוד אמוציונלית, לא ממלכתית ומתנהגת כמו אופוזיציה אמיתית. לעמוד הפייסבוק שלה יש למעלה משישים אלף עוקבים, נתון יפה יחסית לגודלה של המפלגה שהיא עומדת בראשה.

ההצבעה נסגרה - התוצאות ייחשפו ב-30/12 במשדר סיכום השנה של "חי בלילה"

לכל קטגוריות הפרסשערוריית השנה ברשת | פוליטיקאי השנה ברשת | הסרטון הויראלי הישראלי | הסרטון הויראלי הבינלאומי סיפור השנה

"חי בלילה": פרס סולמית הזהב - 30/12/2014