יונית לוי מחזירה אותנו לסוף יולי 2002, כשבישראל מתחוללת האינתיפאדה השנייה ובמהדורת החדשות סיקרו באופן קבוע את המצב המתוח. בזמן שהיא מדווחת על פיגוע שהתרחש בקמפוס הר הצופים, לוי מבינה בשידור חי שמדובר במקום בו אמא שלה מלמדת. "יש איזושהו קול בראש שלי שאומר לי שמאוד יכול להיות שאני משדרת פיגוע שבו חס וחלילה אמא שלי נפגעה בו", היא מספרת על רגעי החרדה שליוו אותה לאורך השידור החי, "מהרגע הזה לדעתי איבדתי ריכוז לחלוטין. אין לי מושג איך השידור נמשך, אין הפסקות או פרסומות". אחרי למעלה משעה, לוי עודכנה באוזנייה שאימה התקשרה להודיע שהכל בסדר. "אני בספק אם מי שאמר לי את זה באוזן הבין בכלל כמה הרגעים האלה היו הארוכים ביותר בחיי. היו הרבה אנשים שלא היה להם את המזל הזה באותו היום".

אפשר לומר שתחילת דרכו של דני קושמרו לא הייתה קלה. אחרי חודש בלבד כמתמחה, קושמרו הגיש את המבזק הראשון בחייו ודיווח על הפיגוע שהתרחש באותו הזמן בקניון השרון בנתניה. יומיים-שלושה לאחר מכן, קושמרו התבקש להגיש בפעם הראשונה את מבזק חצות במשמרת הלילה - בדיוק כשהחלו לזרום הדיווחים על האסון שהתרחש באולם האירועים "ורסאי". צירופי המקרים המשיכו לפקוד את המגיש החדש כשהגיעה ההזדמנות להגיש בפעם הראשונה את המהדורה המרכזית של השעה 20:00, בערב ליל הסדר. באותה משמרת בדיוק אירע הפיגוע הנורא במלון פארק בנתניה. "אף פעם לא האמנתי שדבק בי מזל רע", מסביר קושמרו כיצד המציאות הכתיבה את העבודה, "זאת המדינה שלנו שמתרחשים בה הרבה מאוד דברים מהסוג הזה, וזה התפקיד שלנו כמערכת חדשות לשדר אותם".

כשהפרשן הצבאי רוני דניאל שידר בשנת 97' מרצועת הביטחון בדרום לבנון, פגזי מרגמה נחתו מסביב והובילו לפגיעות גדולות בקרב חיילי צה"ל. "גדעון וקנין הצלם שלנו עומד שם יציב ומצלם את המחזה הזה", נזכר דניאל ברגעים הקשים שנקלטו בעדשת המצלמה, "זה היה קשה, התוצאה היא נוראית". שנים לאחר מכן, הוזמן להצטרף לכוח צה"ל במבצע "חומת מגן": "אני הולך אחרי מ"פ סיירת גולני, מתאמץ מאוד שלא לפגר. ואני מסתכל לצידי, ורואה מנשא ועליו רגל תותבית. אני שואל מה זה, ואומרים לי 'מה זאת אומרת? זה הרגל של יואב המ"פ'. עוד כמה שאלות ומסתבר לי שזה החיבור. יואב היה אחד הלוחמים שצילמתי ב-97', הוא היה אז לוחם צעיר בסיירת של גולני. בעיניי זה סוג של סיפור שיכול להתרחש - לאורך שנים שאתה מכסה משהו, אתה פוגש אנשים בכמה תחנות של חייהם".

"החדשות 12" רק בקשת, ערוץ 12