זה היה בסרט שעשיתי על שירי רותם ניר. בעלה של שירי, עומרי והבן שלהם, עילי יצאו יום אחד לטיול - ושם קרה אסון שכל המדינה טולטלה ממנו. עילי נפל לתוך תהום, עומרי קפץ בעקבותיו באינסטיקט של אבא. עומרי מת במקום, עילי החזיק מעמד עוד כמה ימים ונפטר בבית החולים.

שירי, האמא, החליטה לתרום את האיברים של עילי לארבעה ילדים. אנחנו צילמנו סרט על שירי, על שני הילדים שלה נדב ונעמה מצד אחד, ומצד שני על המשפחה של אלמוג, הילד שקיבל את הלב של עילי. צילמנו במשך שמונה חודשים, שבהם שתי המשפחות לא נפגשו. הבת של שירי, נעמה המדהימה, ילדה חריפה וחכמה ומהממת הסתכלה עלינו מצלמים אבל לא כל כך רצתה לשבת ולדבר. רק ביום האחרון נעמה אומרת לי 'אני רוצה גם להתראיין', ואחד הדברים הראשונים שהיא אומרת לי זה: "תגיד פגשת את אלמוג, את הילד שקיבל את הלב של אח שלי?".

ובאמת קרה לי שם משהו, שלא קרה לי אף פעם. למרות שאני הרבה שנים עושה את העבודה הזאת, פשוט לא יכולתי לדבר. היה בה משהו מצד אחד כל כך ילדותי, אבל מצד שני כל כך מדויק. היא רצתה לפגוש את הילד כדי לדעת אם הלב של אחיה הגיע למקום הנכון. שאלה שאין עליה באמת תשובה, אבל זה היה רגע שסיכם את הסיפור כולו.

צילום: רועי ברקוביץ | בימוי: דור אברבוך | איפור: סגית רייס | הפקה: נטע ספילמן, דנה בן ג'ויה | עריכה: שחר זלצמן | אפטר: יותם מאליק

לצפייה בסרטונים נוספים היכנסו למתחם "הסיפור שהולך איתי"

"עובדה" עם אילנה דיין: העונה החדשה, בקרוב בקשת 12